Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le lehet fogyni azzal, ha nem...

Le lehet fogyni azzal, ha nem eszünk folyamatosan, ám amikor igen, mindegy, mit és mennyit?

Figyelt kérdés

Mármint értelemszerűen nem mindegy a mit és mennyit, de úgy értem, hogy van annak fogyasztó hatása, ha mondjuk naponta tényleg csak és kizárólag ötször nyitjuk fogyasztásra a szánkat?


Mintha vmi ilyesmi reklámot láttam volna vhol és elgondolkodtatott, hogy van-e valóságalapja.



2023. jan. 31. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb, kifejtem, hogy mi
26 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg tán még azt is láttam vagy hallottam, hogy minden nap ugyanakkor, pont ugyanabban az időben enni (mindegy, hogy mit és mennyit) - ez tényleg számíthat a fogyásban...?
2023. jan. 31. 20:26
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
a napi többszöri étkezés kis mennyiségben jobb valóban, mint a kevesebbszer ugyan de több kaját. A rendszeresség is számít, ha nem is órára pontosan, de reggel, délben és este egyél, meg közte lehet valami tízórai, uzsi, kis nass. Magyarán ne hagyj ki főétkezést, és legyen egy rendszer, ez sokat számít. Mondom a tapasztalatot: ugyanazt eszem mint korábban, de melózok éjjel is, emiatt felborult az egész ugye, mindig máskor és nem ugyanannyit tudok enni. Azóta rosszabb a laborértékem, az idősebb kollégáim java meg mind elhízott
2023. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Pusztán attól, hogy többször nyitod ki a szádat, nem fogysz le. Az számít, hogy mit és mennyit eszel. Megtehető, hogy egy nap egyszer eszel, de akkor egy egész pizzát. Akkor is fogyni fogsz, ha deficitben vagy. Legalábbis amíg tudod tartani.


És ez utóbbibbiban segít a rendszeresség. Egyrészt a sok kisebb étkezés nem hintáztatja a vércukrod, így nem jönnek falásrohamok. Másrészt nem vagy éhes, a szervezeted rááll, hogy mikor szoktál enni. És nem utolsó szempont, hogy a szokások továbblendítenek a holtpontokon.

2023. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

"van annak fogyasztó hatása, ha mondjuk naponta tényleg csak és kizárólag ötször nyitjuk fogyasztásra a szánkat?"

Nincs. Fogyasztó hatása csak a kalóriadeficitnek van.

2023. jan. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
34%
Intermittent fasting (IF) vagy időszakos böjt a neve ennek a módszernek, így keress rá és olvass utána a pro-knak és contra-knak.
2023. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Biztos vagyok benne, hogy vannak hátrányai is ennek is, ahogy mindennek! A bármit és bármennyit persze költői túlzás volt a részemről, értelemszerűen nem bármit és nem bármennyit és amúgy nem is fogyózom, csak szeretem tudni, hogy mi milyen hatással van rám. Itt jegyezném meg azt is, hogy még sosem voltam olyan vékony, mint akkor, amikor semmiféle cukrot és édesítőt sem fogyasztottam és alapvetően kevesebbet ettem és teljesen eltűnt a hasam, pedig semmivel sem mozogtam többet, mint amúgy, sosem gyúrtam, max. táncolok meg gyalogolok, szóval a cukor és a túlevés a bűnös a hízásoknál, meg persze a mozgáshiány.
2023. febr. 5. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Nobeldíjat postázzuk?
2023. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!