Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mik azok az...

Szerintetek mik azok az élelmiszerek amiket egy kezdő fogyókúrázó mindenképp tartson otthol?

Figyelt kérdés

Pl liszt. Milyen fajta lenne a legjobb? Graham? Teljes kiőrlésű? Rozs? Zabliszt?Milyen fajta édesítőszer ami teába , kávéba, nem lesz keserű?

Barna rizs, vagy bulgur?

Nasinak a gyümölcsön kívül cukormentes dolgokat miket ehetnék?

Mik azok az alap élelmiszerek amik legyenek otthol mindig hogy legyen mihez nyúlnom?

Olcsó (viszonylag) és gyors ételek amiket gyorsan el tudnék készíteni magamnak akár munka után/előtt?

12órázok nem sok időm van munka mellett főzni.



2023. febr. 1. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Fogyókúrát úgy kezdtem, hogy semmi ehető ne legyen otthon, mert az estig elfogy... :)
2023. febr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Életmódváltás. Mit ehetsz? Leginkább salátaféléket.

Olyanokat kellene, ami igazi zöld.

Ne azt mondd magadnak, hogy fogyókúrázol, mert akkor abból az lesz, hogy úgy érzed majd, hogy megfosztod magadat valamitől. Inkább változtass életmódot.

Alacsony zsír- és növényi olaj fogyasztás.

Alacsony szénhidráttartalmú dolgok.

De igazából sok oldalról meg lehet közelíteni.

Kiegyensúlyozott lenne a legjobb.

De ha eleve úgy áll hozzá vki, hogy mit nassolhat... Az nem jó kezdet.

Mit rágcsálhatsz? Petrezselyem gyökeret nyersen leginkább.

Petrezselyem zöldet.


Tea, kávé. Semmi édesítőszer. Át lehet szokni és csak úgy a jó.

De legjobb lenne, ha tisztított vizet tudnál inni.

Nagyon rá vagy kapva az édességekre? Cukorra?


(Amúgy pl eritritet is lehet használni.)


Ha meg tudod csinálni, hogy mindenből csökkented a mennyiséget és naponta többször eszel, de keveset, az is megoldás lehet.


Vagy a ketogén étrend.


De mind csak akkor fog működni, ha értelemmel csinálod és alaposan utánaolvasol és hosszú távon csinálod.


Nem egy-két hétig. Nem egy-két hónapig.


És mozogj emellett. Jó lesz. Sokkal jobban fogod magad érezni.

2023. febr. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

#2. vagyok. Aki lepontozott, el is olvasta végig, ami le van írva?


Amit írtam, kipróbált dolgok. Közeli rokonok csinálták. Amíg tartották az étrendet, nem csak testsúly csökkenés volt, hanem sokkal egészségesebbek is lettek.

Amikor abbahagyták, újra meghíztak és/vagy betegebbek lettek.

2023. febr. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Amit szeretsz... és nem viccelek. Inkább egyél kevesebbet olyasmiből, amit szeretsz, mert ha olyasmire kényszeríted magad, amit nem szeretsz, nem fogod tudni tartani az étrendet.

Arra gondolj, hogy nem 1, 2 vagy 3 hónapig kell KIBÍRNI, hanem olyan étrendet kell találnod, amit egész életedben tudsz tartani.

Nekem pl. van itthon nyers karalábé és zellerszár, meg alma, mert ezeket nagyon szeretem. De ha te nem szereted, hiába mondom, hogy egyed...

Van itthon fehér lisztem is,bár kb. fél év alatt fogy el egy kiló. Mert sok főzeléket eszem, nagyon szeretem őket, és az 1 kg zöldséghez elhasználok 1 evőkanál lisztet. Ez nekem 4 adag kaja, és negyed evőkanál fehér liszten nem múlik SEMMI...

A "nasi" az egy rossz szokás, amire a szüleink rászoktatnak minket gyerekkorunkban. Nem kell nasizni. Normális étkezéseket kell enni, amik fedezik a szükségleteidet, és amiket szeretsz. Ha szereted a gyümölcsöt, akkor egyél meg kaja után egy narancsot, vagy akármit, és számold bele a kalóriakeretedbe. Ha van napi mondjuk 4 vagy 5 étkezésed, abból 3 legyen normális, "nagy" étkezés, 1-2 meg legyen olyan, amikor eszel egy házilag kevert gyümölcsjoghurtot, saját sütésű süteményt, túrókrémet, ilyesmit. Ezt nevezheted nasinak is akár. Ezeken kívül meg ne egyél, és kész. Nem kell a tévé meg a számítógép előtt enni, az nagyon félre tudja vinni az embert. Az evés ne program meg szórakozás legyen a mindennapokban, hanem evés, és kész.

2023. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
A 3-assal értek egyet
2023. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1:)))
2023. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy semmi olyat nem tartok otthon, ami relatíve sok kalóriával sem laktató, viszont könnyen, azonn fogyasztható.


Pl. csoki, de még rizsből sem az előfőzöttet veszem meg. Sonkából, csirkéből sem az elkészítettet, feldaraboltat magamnak főzöm meg és daranolom fel.

Bármi amit gép előtt ülve el lehet rágcsálni, attól meg kell szabadulni.

2023. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Xilit nem keserű.

A Dia Wellness negyedannyi sem.

Lisztből legjobb a semmilyen. A tk mondjuk nyilván jobb, mint a fehér.

Köretek: lencse, basmati rizs, bulgur, kuszkusz, zöldség (így télen mindig tartok fagyasztott zöldségkeveréket)

Csirke, hal...stb.


És nyilván barmi amit szeretsz. De ezekből nekem a legkönnyebb laktató, de nem óriási kcal tartalmú ételt összeütnöm

2023. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Foleg zoldsegek, salik, barnarizs, bulgur, lencse, rizsteszta, sovany husok, tonhal konzerv, tojas meg hasonlok. Ezek 15 perc alatt elkeszithetok
2023. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésedből azt következtetem le, hogy gyakorlatilag azt gondolod, hogy XY ételektől tudsz lefogyni.


Nem. Nem amiatt fogsz lefogyni, mert fehér rizs helyett barna rizst eszel és nem amiatt, mert sima liszt helyett teljes kiörlésű lisztet használsz.


Nyilván, egészségügyileg nem feltétlen mindegy, hogy miből viszed be a tápanyagot, de ne hidd, hogy olyan orbitális nagy különbség van a fehér liszt és teljes kiörlésű liszt között. :D


Kalóriadeficit. Ez az egyetlen dolog, ami kell ahhoz, hogy sikeresen lefogyj. Konkrétan kalórián belül maradva MINDENT ehetsz.


Ha te 3 tábla milka csokiból fedezed a napi kalóriabeviteled és mellette deficitben vagy, akkor fogyni fogsz. Fogyást tekintve teljesen mindegy mit eszel, csak deficitben légy a nap végén, viszont azt garantálom, hogy a 3 tábla milka csokis megoldás után a falat fogod kapargatni, míg 3 normális, tápanyagdús étkezéssel pedig nem.


Szóval gyakorlatilag, ha nem vagy deficitben, akkor lehet otthon neked milliónyi "egészséges" élelmiszered, nem fogsz velük semmire sem menni.


Lencse, bab, rizs, krumpli, bármilyen tészta, bármilyen hús, bulgur, BÁRMI lehet, csak légy deficitben, különben nem fogysz, ennyi a titok.

2023. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!