Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akkora baj, ha valaki...

Miért akkora baj, ha valaki kivált egy étkezést fehérje shakkel, fibershakkel vagy akár challenge drinkkel?

Figyelt kérdés

A Challenge szektának nem vagyok a híve :D De néztem a drinkeket és vannak jó meg érdekes ízek. Fibershake t próbáltam már többször is, fehérje shaket is.


Ezek drága dolgok persze, meg igazából konkrétan nem szükségesek a fogyáshoz, de szerintem segíthet. A fibershake ről tudom, hogy 4-5 órára eltelít és amikor ez a reggelim, akkor ehetek többet ebédre vagy vacsira, de még deficitben vagyok.


Sokan írják, hogy káros, rendesen kell enni. Nos nekem egyelőre ez nem mindig tartható. November óta próbálok fogyni és 5 kg ment le. Én csesztem el egyébként, sok napom van amikor túllépem a keretet. De ahogy magamon észrevettem, ilyen italok segítségével tudom tartani és nem arról van szó, hogy emiatt sokkal kevesebbet eszem.


Pontosan miért írjátok, hogy nem jók ezek a drinkek, shakek? Napi egy adagról lenne szó és mondjuk nem is mindennap, heti ötször pl. Így is káros? Sajnos nekem ez a 100% clean eatint nem megy, igen tudom számolni kell, de hajlamos vagyok inkább finom de magas kalória tartalmú ételeket enni aztán ha még éhes vagyok máris túllépem.


Mit gondoltok, segíthet a fogyásban olyan szinten, ahogy én írtam? Drágának drága nem vagyok gazdag de már annyira szeretnék végre rendes ütemben fogyni hogy hajlandó vagyok kifizetni. 78 kg vagyok 163 centihez és 60 körül szeretnék lenni.


2023. febr. 9. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szimplán arról van szó, hogy az emberi szervezet és annak emésztő szerverendszere az evolúció során nem úgy fejlődött, hogy ultrafeldolgozott, ipari adalékanyagokkal dúsított, instant porokat fogyasszon napi rendszerességgel, pláne nem alapvető főétkezések kiváltása gyanánt. Ettől függetlenül ha van kalóriadeficit, akkor van fogyás is, tök mindegy, hogy clean eating, vagy fiber shake, csak egész egyszerűen a humán szervezet a természetes, változatos, minél több tápanyagban gazdag élelmiszerek fogyasztását preferálja.
2023. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

1-essel egyetértek.


Amúgy amit ezek a termékek ígérnek, azt el lehet érni azzal ha az ember egyszerűen több zöldséget eszik. Persze sokkal könnyebb egy tasak porhoz vizet adni, mint megtanulni főzni.

2023. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Meg lehet kövezni, én iszom fehérjeturmixot reggelire meg vacsorára, így csak az uzsit (nekem az gyümölcs és pár szem olajos mag) meg az ebédet kell számolgatni, és ez nekem nagy könnyebbség, én így tudtam egy fenntartható rendszert kialakítani. Mindenkinek meg kell találni azt, ami neki a legjobb.


A Challange meg a Fibershake szerintem nem ideális amúgy. Mindkettő nagyrészt rost kevés fehérje, előbbit nem kóstoltam, utóbbi nekem nem ízlett.

2023. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Részemről a reggeli hasonlóan folyékony, de nem fehérjeporos. Fogok két marék spenótot, egy almát meg egy fél körtét, ezeket benyomom a 8 decis turmixgépbe, felöntöm vízzel, aztán hadd szóljon. Ebédig elvagyok ezzel.
2023. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Válassz jobb terméket ezeknél! Más márkától (nem ajánlgatok, de ettől bármi jobb).

Egyébként egyáltalán nincs baj vele.

Teljesen jól tud működni, ha van otthon egy kis fehérjepor, fehérjeszelet...stb. Inkább ezzel ütöm el az édesség utáni vágyam, mint mással.

2023. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!