Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik már fogytak! Motiválnátok...

Akik már fogytak! Motiválnátok? Főleg hastájékon van feleslegem. Leírom az én elképzelésemet is.

Figyelt kérdés

Össz-vissz 10 kg feleslegről van szó, 18 éves vagyok és lány.

a hasamon van, a combomon, és a fenekemen, na meg derék:(( de inkább has és deréktájon.

A kaja adagomat megváltoztatnám, nem akarok drasztikus diétát, igazság szerint szeretek enni és sajnos utálom a zöldséget.sok kenyeret is eszek, suliba azt vinnék(egyet, max. kettőt) aztán itthon ennék a főtételből, de csak a felét, aztán uzsonnára könnyebb ételt, és vacsira pedig vmi fehérje, plusz elkezdenék fokozatosan futni, azért mert még az annyira nem megy, és torna, gondolom az inkább feszesítés és alakformálás miatt fontos elsősorban.

Mit gondoltok?


A másik, félek h nem lesz feszes a hasam, nyilván akin ott felsleg van nehezen tudja elképzelni, hogy valaha is vékonyabb lesz sokkal és nem lesz ott az a csöngő háj.

Itt lennék kíváncsi a ti tapasztalataitokra(Persze tudom h nincs célzott fogyás-nem onnan fogy az ember ahonnan szeretne)

Mennyi idő után és hogyan érzékeltétek h úgymond kisebb a hasatok?Feszességet hogyan tapasztaltatok?Tényleg félek h ott marad a bőröm, mert végülis "csak" 10 kg felesleg, de mégis nagy hurkáim vannak :(


Köszi, ha segítesz


2010. okt. 5. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 30kg-ot fogytam annak idején, sokat mozogtam és diétáztam. Viszonylag későn vettem észre szubjektíve a változást, mert az ember "megszokja" a kinézetét, ahogy naponta látja magát a tükörben, és később tűnik fel a fogyás. Mások viszont már 1-2 hónap múlva jelezték, hogy "előnyödre változtál lányom". A bőröm feszes maradt, igaz elég fiatal voltam (17 éves) és gondolom a sport is jót tett. Mindenképpen megéri belekezdeni, csak az eleje kemény, és többszörösen megtérül a befektetett energia. Sok sikert, én drukkolok Neked!
2010. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Septimius válasza:

Szerintem jó lesz, ennyi idősen nem kell sanyargatni magad. A vacsorát azért nagyon gondold át - legyen mindig könnyű, és ne edd későn. Azért mondom ezt, mert én kb. 5 kilót fogytam egy év alatt mindössze azzal, hogy este 6 után nem ettem, max egy pohár tejet. Én sem akartam kínozni magam, ahogy te sem, nyugodtan ettem mindenből, még mekis kajából is, egyszerűen csak kevesebbet.


Ha már érzed, hogy elmúlt az éhség, hagyd abba, inkább igyál rá egy pohár folyadékot. Én sovány tejet szoktam, az eltelít, és tele van fontos vitaminokkal - ez lényeges, mert ha nem jutsz elég tápanyaghoz, kihullhat pl. a hajad, mint egyik ismerősömnek.


Számolgasd a kalóriákat: napi 1300-1500-nyi bevitellel úgy is le lehet fogyni, hogy nem mozogsz, mivel a szervezetednek ahhoz is energia kell, hogy verjen a szíved, működjön az agyad, stb.


Ne törekedj drasztikus fogyásra, mert az nem lesz tartós. Igazából én úgy éreztem, csak az első egy-két hét volt a nehezebb, utána észre sem vettem, hogy fogyózom. Megszoktam a kisebb adag ételeket, nem is kívántam a nagyobbat. Ha az első pár hetet kibírod így, akkor nyert ügyed van!


Hosszú távon érdemes fogyózni, ezek a villámkoplalások butaságok. Én 3 év alatt összesen 8-9 kilót adtam le, egyetlen pillanat szenvedés nélkül. Ha sütit kívántam, akkor ettem azt is, viszont aznap akkor csak zöldséget-gyümit ettem.


Elég hamar meglátszott az eredmény: kb. 2 hónap múlva lement pár kiló. Feszességem megmaradt, mert nagyon lassan, de biztosan fogytam. Remélem, valami hasznát azért veszed a tanácsaimnak :)


(Most 21 vagyok, lány, és 50 kiló. Ne pontozzatok le, ez nem anorexia, kislányos-alacsony alkat vagyok, de még a fenekem így is nagy egy picit:D)

2010. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!!:)

Én sem szeretnék drasztikusan fogyni, vagyis hamar, szeretném h a bőröm is tudjon regenerálódni, azt hiszem 10 kg leadása 4-5 hónap alatt jó lenne:)

2010. okt. 9. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:

ha félted a bőröd, akkor ne koplalással akarj fogyni, hanem inkább a sportra fektesd a hangsúlyt, az feszesít. mivel ezt te is belátod, nagy gond nem történhet ;) annyit tudsz még tenni, hogy kenegeted magad testápolóval(nem kell drága speciális csoda feszesítő cucc, nekem a sima niveám is megtette)és hideg-meleg váltózuhanyt használsz. igyál jó sokat(vizet, teát, limonádét cukor nélkül)és kerüld a szénsavas üditőket(ha jól tudom a narancsbőrért is azok a felelősek)

sok sikert :)

2010. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi:)

koplalásról szó sem volt:D

2010. okt. 10. 11:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!