Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az állandó...

Mit lehet tenni az állandó éhség érzet ellen?

Figyelt kérdés

2023. febr. 27. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Enni. Megfelelő deficittel nem kell éhezni.
2023. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
40%
Igyál pár korty vizet!
2023. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Kevesebb gyorsan felszívódó szénhidrátot enni,több rostot meg fehérjèt,meg persze sok vizet.
2023. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy le leszek pontozva, de NEKEM az éhségérzetem legnagyobb okozója a zsírszegény diéta volt (hozzátartozik az igazsághoz, hogy IR-es vagyok). Ha reggelire szalonnás rántottát eszem, vagy ebédre olivaajas konzerv halat kavarok el rizsben, esetleg néhány szem mandulával egészítek ki/pótolok egy étkezést (kalóriakereten belül persze), akkor sokkal tovább maradok jóllakott (volt olyan hogy 600 kalóriával 6 órán át), és az utána jelentkező éhségérzetem se lesz olyan kínzó. De idetartozik az is hogy, rendszeresen eszem májat, bőrös halat, salátához rakok egy kanál növényi olajat vagy pár kocka minőségi sajtot.

Ezen kívűl az is segített, hogy növelem az étkezések volumenét savanyúsággal, zöldségekkel, amikből bőven van szinte "nullkalóriás", és a felszívódást is lassítják a rosttartalmuk miatt.

De ha nagyon nem megy, inkább kérj segítséget dietetikustól.

2023. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Hogy válaszoljunk erre a kérdésre anélkül, hogy közölnéd, mikor, mennyit és mit eszel, és mindehhez hány kiló, milyen nemű és milyen fizikai aktivitású vagy?
2023. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
31%
Egyél egy kis gyümölcsöt.
2023. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél, de semmit nem tudunk mondani, amíg nem tudjuk a súlyod, magasságod, a diétád.


Vszeg eleve éhezéssel fogysz és ezért vagy éhes. Egy normális diétában nem szabadna "állandóan" éhesnek lenni.

2023. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Valóban: háttérinformáció nélkül nehéz bármit is ajánlani.


Az biztos, hogy általánosságban az elmondható, hogy a lassan felszívódó szénhidrátokat előnyben kell részesíteni a gyorsan felszívódóakkal szemben, és elegendő fehérjét is kell enni, mert ez a kettő jobban eltelít.


Mindezek mellé pedig minél több mozgás kell. Az elégeti a felesleges kalóriákat.

2023. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!