Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor a zabpehely hízlal?

Most akkor a zabpehely hízlal?

Figyelt kérdés
Interneten már mindent is olvastam és teljesen összezavarodtam. Szóval akkor most ebédre 55g zabpehely eritrittel, fahéjjal meg 2db cukormentes zabkekszel hízlaló ebédnek számít?😅 A zabpelyhet nem tejben, csak sima vízben csináltam

2023. márc. 7. 14:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Jahh egyébként azért van “ennyi” szénhidrát ebédre, mert vacsorára azt már nem eszek
2023. márc. 7. 14:54
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem egyik, vagy másik élelmiszer hízlal. Nincsenek hízlaló, és nem hízlaló élelmiszerek. Miket olvasol te 2023-ban? Ami hízlal, az egyedül a tartós kalóriatöbblet. Mennyi a napi kalóriabeviteled? Fogadjunk, hogy a Nők Lapjának megfelelve kajálod a zabot, az eritritet, a cukormentes vackokat, hiszen így néz ki egy diéta, de a kalóriaszámolásról semmit nem tudsz. Így lesznek bajok.
2023. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

"azért van ennyi szénhidrát ebédre, mert vacsorára azt már nem eszek"

Kit érdekel a szénhidrát? Mi köze a szénhidrátnak a fogyáshoz? Miért nem eszel vacsorára szénhidrátot? Milyen igénytelen forrásokból tájékozódsz táplálkozás témakörben?

2023. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ismerem a kalóriákat. Kalória számolással fogytam 20kg-t. Hát a szénhidrát azért meg nem mindegy hogy mikor viszi be az ember. Mivel az adja nagyrészt az energiát így én úgy állítottam össze az étkezésem, hogy vacsorára (mivel azután kb. már csak ülök vagy fekszek) nem eszek szénhidrátot vagy csak keveset
2023. márc. 7. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

"a szénhidrát azért meg nem mindegy hogy mikor viszi be az ember"

Nincsen olyan tanulmány, ami egyértelműen megerősítette volna, hogy a szénhidrát időzítése bármilyen fiziológiai jelentősséggel bírna. Ami bizonyított, hogy a napi össz-szénhidrátbevitel számít, ahogy a napi össz-makrotápanyag és össz-kalóriabevitel számít.

"az adja nagyrészt az energiát"

Ez dietetikailag pontosan mit jelent? Ha tisztában vagy a kalóriaszámolással, akkor tudod, hogy például a zsír grammonként 9 kcal, míg a szénhdirát csak 4 kcal, ergo a zsírok több, mint kétszeres energiabázist nyújtanak a szénhidrátnál, tehát vacsorára csak azért nem enni szénhidrátot (jelentsen ez bármit is a gyakorlatban), mert utána már csak ülsz, az értelmezhetetlen. Mit eszel akkor vacsorára, amiben nincs szénhidrát? Zsírt, tojást, húst magában?

2023. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
18%
Nem. Csak keveset egyél belőle.
2023. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Ebédnek édeskevés, reggelinek megfelelo menn,isegbde semmi feherje nincs benne, zsir is alig, hamar ehes leszel
2023. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen, és 20 kilót szedtem fel zabpehellyel, tejjel és kakaóval.
2023. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
🤦‍♀️🤦‍♂️
2023. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ. Ha van szénhidrát anyagcsere problémád ( intoleranciád) akkor igen.
2023. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!