Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire számíthat egy ilyen...

Mire számíthat egy ilyen ember pajzsmirigy-alulműködés esetén?

Figyelt kérdés

168 cm, 75 kg, nő. Semmi sport, ülőfoglalkozás. Enyhe pajzsmirigy-alulműködést diagnosztizáltak, még nincs kezelve (pár vizsgálat még hátra van). Napi kalóriabevitele 2000 körül mozog, nem veti meg a szénhidrátokat, cukrokat.

Egy ilyen személy hízni fog?


2023. márc. 11. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Gyógyszeres kezelés és komoly diéta hiányában hízni fog, még jobban ellustul, sőt eltunyul (szellemileg is).
2023. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire működik alul. Mennyi a TSHja? Amúgy nem a diagnózistól hízik az ember.


Én 110 kilóig meneteltem ilyennel, nekem ott derült ki a PM gond.

2023. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Betegség hiányában is hízni fog az, aki sokat eszik egészségtelenül és nem mozog semmit.


Szóval, ha már biztos a diagnózis, akkor egy komoly életvitel átformálást javaslok, ha az illető nem szeretne gurulni egy idő után.

2023. márc. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 2000 soknak minősül?
2023. márc. 12. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valakinek alul működik a pajzsmirigye, az még nem jelenti azt, hogy nem tud fogyni. Legrosszabb esetben 30% eltérés lehet körülbelül kalóriaigényt tekintve.


Ugyanez igaz a hízásra is. Az ilyen embereknek jobban oda kell figyelni a kalóriabevitelre, de nem lehetetlen semmi. Nézd meg, hogy 2000 kalóriával hogyan alakul 2 hetes távlatban a súlyod a mérleg szerint. Senki sem tudja neked megmondani, hogy X kalória sok, vagy kevés, ez nem így működik.

2023. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!