Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nyomorult kalóriabázis...

A nyomorult kalóriabázis szerint, állandóan 50 százalékos a szénhidrátbevitelem. De ha nem eszek szénhidrátot, hogy a fenébe edzek?

Figyelt kérdés
Kezd elegem lenni ebből a tetves kalóriabázisos hülyeségből, konkrétan idegesít. Hiába vonja le az edzések általi százalékot, akkor is kb 50 százalékos az a nyomorult szénhidrát, ami sztem, már ott tartok, hogy nem is létezik. Próbáltam már levinni, de akkor meg nem mennek a napi edzések, gyenge vagyok a tetves salátáktól meg a gagyi abonettől. Így én befejeztem ennek a marhaságnak a beírogatását, és leszek olyan, amilyen. Nem vagyok kövér, 173 cm magas, 67 kg vagyok, de zsíros. Elegem van ebből a hülye játékból! Edzek és kész, nem foglalkozok ezzel tovább, mert értelme egyáltalán nincs! Hát nem tudok salátákkal meg ilyen humuszokkal edzeni. Teljesen kiborít ez az egész szarság. Hetek óta ezen kattogok. Esküszöm sokkal jobb volt, mikor még nem is tudtam erről a baromságról. Majd most alszok egyet, mert rohadt fáradt vagyok, mivel dolgoztam, felébredek, és kitörlöm a regisztrációmat ebből az idétlenségből. Nincs nekem energiám meg időm erre, aminek nulla értelme van. Kész! Vagy edzek vagy nyámmogom a nyomorult salátát. Ennyi itt a téma.

2023. márc. 18. 08:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Jólvanakkor.
2023. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy 50%-os, a javasolt érték 50%-át eszed? És az miért baj? Nem baj, ha eszel szénhidrátot.
2023. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hát de baj, mert azt írja, az zsírrá alakul. De esküszöm az egy élő istenre neked, akárhogy varriálgatom, állandóan 50 százalékos. Nem tudom, ez másokat nem érdekel? Vagy nem foglalkoznak vele? Mert engem idegesít. A fehérje kb 35 százalék a többi meg zsír, az is elég gáz.
2023. márc. 18. 08:37
 4/25 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes arány. Nekem erőlködés nélkül 30 % alatt van a ch.

A fehérjével küzdök inkább. Azt nehéz bevinnem, a zsírnál meg több csúszna.

Egyébként 35 % ch, 30 % zsír, 30 % fehérje lenne a célom.

2023. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

4: az csak 95%


Kérdező: át lehet állítani az arányokat a bázisban. Nekem amúgy bevált az 50-25-25, és az edzésekre is van energiám.


Amúgy ez nem igaz, hogy a CH egy az egyben zsírrá alakul.


Mi a célod a bázissal amúgy?

2023. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Ki mondta, hogy ne egyél szénhidrátot? Ki mondta, hogy salátán és humuszon (amik amúgy tele vannak szénhidráttal, de kit érdekel) kell élned? Miért alakulna zsírrá a szénhidrát? Ennyire semmit nem tudsz a táplálkozásról? Honnan tájékozódsz? Ha le van töltve a Kalóriabázis, akkor miért nem azt az értéket nézed, ami releváns ilyen szempontból, magyarul a kalóriabevitelt? Ha nem vagy kalóriatöbbletben, akkor semmi nem alakul zsírrá, semmitől nem hízol, ha pedig kalóriatöbbletben vagy, akkor minden zsírrá alakul, mindentől hízol. Életemben nem unatkoztam még annyira, hogy azt számolgassam, hogy aránylik a szénhidrátbevitelem a fehérjéhez, a fehérje pedig a zsírhoz, mert a gyakorlatban ennek semmi relevanciája nincs. Ezek a százalékos ajánlások a szakirodalomban egyébként évente változnak, de a tanulmányok egyetértenek abban, hogy ezeknek maximuk fiziológiai szempontból lehet jelentőségük, hízás/fogyás szempontjából a kalóriabevitel a mérvadó, nem a százalékos makrotápanyag-eloszlás. A makrotápanyagok eloszlása teljesen egyéni preferenciák, beállítottságok, preferenciák, étkezési szokások függvénye. Nyilván ha valakinek 80 százalék fölött van a szénhidrátbevitele vagy a zsírbevitele, ott valami nagyon nincs rendben, de esetedben nem erről van szó.

173 centivel vagy 67 kiló, ami még akkor is tökéletes BMI lenne, ha 5 kilóval nehezebb lennél, ergo a szó szoros értelmében biztosan nem vagy zsíros, szimplán csak nem vagy megelégedve a formáddal, a testeddel, az alakoddal, ami reméljük, hogy nem testképzavar vagy egyéb pszichés probléma miatt van. Ne százalékokat nézegess, hanem kalóriabevitel, illetve eddz tovább, sportolj, erősödj, izmosodj, formásodj, így egyre esztétikusabb leszel, és így egy szép napon majd kivívod saját magad tiszteletét magaddal szemben.

2023. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem a problémádat!

Az teljesen normális, hogy az ember fogyaszt szénhidrátokat és kb 50% a normális arány. Ha fogyni akarsz, ne a femina és hasolnó oldalakról szerezd be az infókat!

A szervezetnek szüksége van szénhidrátokra, az a fö energiaforrás, éppen ezért hülyeség az, ha valaki erösen csökkenteni akarja.

2023. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 NTBS ***** válasza:
13%
Szerintem rendben van. Ne rágj be.
2023. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

"Hát de baj, mert azt írja, az zsírrá alakul."


KI ÍRJA AZT??? Valami értelmes oldal garantáltan nem. Mellesleg MINDENm anmit a kalóriakereten felül eszel, idövel zsírrá akakul, a csirkemell is, ha meg a kereten belül vagy, akkor semmi, söt zsírt épít le a szervezeted.

2023. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Hát én edzés nélkül 5 kilót fogytam január eleje óta a kalóriabázissal. Az én CH-m is 45-50%. Kell is, különben dekoncentrált vagyok. Ugyanúgy nassolok meg minden, nem vagyok hajlandó erről lemondani. Ezek szerint nem is kell.
2023. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!