Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaszolnátok 2 kérdésemre?

Valaszolnátok 2 kérdésemre?

Figyelt kérdés

Először is.

Mondják, hogy semmivel nem drágább egészsegesen étkezni.

Én is és ferjem is rossz példát hoztunk otthonról.

Tipik magyar kaják. Pörkölt, rántotthús, sültkrumpli, teszta-nokedli dögivel.na meg a kenyér...

Kenyér reggelire sonkával, rántottával, kolbásszal..


Most jutottam el arra a pontra, változtatni szeretnék.


Igen ám. De ezekre hagyok ott kb 200at alaphangon a boltban.

Ha ehhez még venném a karfiolt, brokkolit, nemtudom miket, dupla annyi lenne. Amit nagyon nem engedhetünk meg magunknak most.


Akkor megis hogy nem kerül(ne) többe?


Illetve a másik kérdés/kérés. Mondjatok nekem tippeket kajára. Olyanra gondolok, ami egészséges és egy családi főzesre nem 10ezer ft naponta.


Ferjem fizikai munkát végez. Ha pl elétennék egy rakott karfiolt, rosszul is lenne.


Illetve reggelire/vacsira ötlet. Mert a kenyeret nagyon jó lenne elhagyni.


2023. márc. 30. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Köretnek: kuszkusz, burgul, köles, édesburgonya, barnarizs


Magvak, gyümölcsök nasiként, vagy uzsonnára.


Főttételt esetleg próbáld meg olívaolajjal elkészíteni (persze nem a rántott húsokat)

Szerintem sima húsok elkészítve oké, feltéve, ha nem tocsog a zsírban vagy olajban.


Esetleg egyetek halakat is.


Tanuld meg, hogyan kell kenyeret készíteni, így, legalább pluszba fogod is tudni, hogy milyen összetevőkből áll a kenyered és nem a bolti hulladékot eszed.


Én szoktam venni fagyasztott mexikói zöldségkeveréket és azt megpárolás után eszem.


Egyetek főzelékeket is.


Amikor jobb idő lesz, egyetek friss salátákat összekeverve más zöldségekkel (uborka, cukkini, répa, hagyma..).

2023. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Az első és legfontosabb szabály, hogy még most felejtsd el a szomszéd néni sztereotípiákat, és ne a női magazinokból tájékozódj táplálkozás témakörben. Nincs egészséges étel, ez a fogalom a dietetikában nem létezik, szakirodalomban nem is használt. Világos, hogy a magyar konyha a rengeteg zsíros, feldolgozott ipari élelmiszereivel dietetikai értelemben nem túl optimális, és ti ezen szeretnétek változtatni, ami nagyon helyes attitűd is, azonban ez nem jelenti azt, hogy a Femina.hu-nak megfelelve innentől zabon, natúr csirkemellen, brokklin kell élni. A cél, hogy minél kevesebb üres kalória, minél kevesebb fiziológiailag hátrányos élelmiszer legyen az étrendedben, és minél több olyan étel, ami mikrotápanyagban gazdag. Sajnos a minőségi élelmiszernek, és a minőségi étkezésnek megvan az ára, pláne ebben az inflációban, de amíg mondjuk egy kiló kolbász 4000 forint simán van, addig például egy zöldborsó kilója maximum 1500-2000 forint, azzal pedig nem kevés főétel elkészíthető. Vagy nézzük egy füstölt sonkát, aminek alaphangon 5000 forintnál kezdődik a kilóára, amíg a bab vagy a lencse kilóára még mindig 1000 forint környékén mozog, márpedig a rakott karfioltól lehet, hogy éhes maradna a férjed, de egy hüvelyesekben, rostban, növényi fehérjében gazdag egytálételtől garantáltan nem. Ajánlom figyelmetekbe ezt az egyetemi anyagot, ha komplexen akartok gondolkodni táplálkozás témakörben:

[link]

2023. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A pörkölttel mondjuk pont semmi baj nincs, nokedli helyett mehet hozzá durum tészta, és legyen mellé savanyúság. Főzelékek grillezett hússal pl nagyon jó ötlet, fasírtot én nem zsírban sütöm ki hanem sütőben, és keverek a húshoz cukkinit és répát. De most pl nincs sütőnk, úgyhogy nem gombócot gyúrok, hanem kis lepénykét, és nem teljes panírt kap, hanem csak egy kis zsemle morzsát, hogy egy minimális kérge legyen és serpenyőben sütöm ki, minimális oliva olajjal. Amin spórolni lehet: mi kb évente veszünk egy kiló cukrot, az is általában a vendégek miatt fogy el, mikor sütit csinálunk, olajból fél év alatt max egy liter fogy, nem veszünk mirelit ételt, csak alkalmakkor megyünk étterembe. A krumplit meg lehet csinálni úgy, hogy picit előfőzöd, és kérget pirítasz rá. Reggelinek a zabkása tök jó, lehet enni édesen, sósan. A szendviccsel egyébként nincs semmi baj, csak az arányok legyenek jók: rendes hús(készítmény) bele, sok zöldseggel. Illetve vaj helyett jó kis otthon készült zöldség pástétom. Érdemes figyelni az akciókat, illetve a fagyasztott zöldségek, gyümölcsök elég jó áron tudnak lenni. Ha valami nagyon akciós, akkor ha van egy nagyobb fagyód, érdemes lefagyasztani, én előző héten pl banánt dobtam bele (megpucolva nyilván), sütikhez teljesen jó lesz tésztába, illetve a zabos banán palacsinta nagy kedvencem reggelire, ahhoz is jó lesz.

Egyébként leginkább tényleg ezekre érdemes figyelni, ha egészségesebben akarsz enni: ne tocsogjon a zsírban, se a szószban, ne mirelit legyen, az adagokban legyen kiegyensúlyozott arányban a fehérje, szénhidrátos köret, gyümölcs/zöldség. Egyszerű köretek húshoz: bulgur, rizs, krumpli, édesburgonya, durum tészta. Ezekhez a zöldség pluszban: savanyúság, grillezett, párolt, főtt, saláta. A levesek is tök jók, vacsorára mi nagyon szeretjük, persze nem kenyérrel, meg nem annyi tésztával, mintha főzelék lenne.

Ettünk mi is egészségtelenül korábban, néha most is előfordul, és tényleg maximum ugyanannyiba kerül mindkettő, ha nem olcsóbb az egészségesebb étrend. Nyilván mindkettőt lehet olcsóbban és drágábban is csinálni, de saját tapasztalat alapján, mi sokkal jobban előre gondolkodunk, és sokkal megfontoltabban, tervezettebben vásárolunk, ha törekszünk az egészségesebb, minél inkább otthon készült ételekre.

2023. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Fogyókúrák kategóriában van a kérdés, gondolom akkor azért akarsz változtatni, mert fogyni akartok.

A fogyás alapfeltétele, hogy kevesebb kalóriát eszel, mint amennyit felhasználsz. A rántotthússal pl ilyen szempontból az a baj, hogy sok olaj kerül bele sütéskor és az olajnak nagyon magas a kalóriatartalma. Viszont pl nem drágább natúr húst sütőben sütni, mint rántottat olajban. Krumplival hasonló a helyzet. A kenyérrel, tésztával, ilyesmikkel is a mennyiség a legnagyobb baj, azzal nem tudsz mit csinálni, kevesebbet kell enni. Ha el vagytok hízva, az azt jelenti, hogy a szükségesnél többet esztek, tehát nincs szükség a szervezetnek annyi kalóriára, vissza kell szokni kevesebbre, ez nem könnyű, nincsenek csoda ételek, ami ugyanolyan ízű, csak nincs benne kalória.

2023. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Igen, az olajban sütés ami sok nálunk első körben.

Megpróbálom ezt a sütőben sütős dolgot.


Nekünk a kolbász/sonka nem kerül kiadásba. Ezt valoban elfelejtettem írni


A zóldseg pl idény jelleggel megy nálunk. Télen kb a savanyúság meg néha leves. Mikor pedig beindul a kert, akkor nagyon sok. Idén pl ültetek céklát, répát, retket, paradicsom, paprika, cukkini, tök, karfiol...


Férjem pl nem szeretne fogyni. Ő simán ledolgozza amit megeszik.

Én viszont 4 év alatt szültem 2 gyereket, nem vagyok kibékülve magammal.

A súlyom annyi, mint a gyerekek elött, csak most a lábam/kezem jóval vékonyabb, a hasam pedig lóg :( (68kg vagyok a 167cm-hez)

2023. márc. 30. 13:16
 6/13 ShadowGanxter válasza:
25%
Hátha a férjednek tetszik a változózás, akkor hajrá, de amúgy nincs olyan hogy egészséges étel, csak makró tápanyagok és az abból összeadódó kalória mennyiség, ami alapján tudjuk eldönteni hogy most éppen kalória többletről vagy deficitről beszélünk.
2023. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

"Ha ehhez még venném a karfiolt, brokkolit,"


Nem ehhez még. Ehelyett. Vagy legalábbis a jó nagy része helyett, mert eddig nyilván rengeteget ettetek, ha el vagytok hízva.


Számolj kalóriát, azon belül meg próbálj meg minél tisztább kajákat enni, ennyi.


Havi 200 nonszensz kajára.

2023. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

#6 már hogyne lenne egészséges étel? Egy cukorral, zsírral, sóval teli mirelit kaja nem egészséges. Ellenben ha ugyanazt megcsinálod otthon, csak nyilván nem tolod tele ezekkel, máris sokkal jobb. A gyorskaják, mirelit kaják tipikusan ilyenek. Semmi sem jó minőségű benne, ezért telelapátolják a fenti 3 dologgal. Gondolj csak bele: cukros hamburgerbuci, sós, zsíros hús, cukros, zsíros öntetek. Míg ha rendes, nem cukros bucit veszel, vagy sütsz magadnak, te gyúrod meg a húspogácsát, nem sózod szét, kultúráltan bánsz a szószokkal, teszel bele sok zöldséget, máris egy normális ételt kapsz.

Ugyanez a helyzet a mirelit pizza vs otthoni pizza esetén is, de választhatsz kedvedre bármit.

Kérdező: ha férjed nem akar változtatni, akkor csinálj plusz köretet magadnak az ebédhez, reggelire, vacsorára pedig rakj össze magadnak valami finom, de alacsony kalóriás dolgot, férjed meg gondolom megoldja, ahogy eddig is.

2023. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én viszont 4 év alatt szültem 2 gyereket...

A súlyom annyi, mint a gyerekek elött, csak most a lábam/kezem jóval vékonyabb, a hasam pedig lóg"

El kell keserítselek, azon már csak a műtét változtathat, mivel a kinyúlt bőröd miatt lóg.


"Igen, az olajban sütés ami sok nálunk első körben."

Na az pont erősen kalórianövelő, a tepsis krumpli pl. jó választás.

Fehér kenyérnél jobb GI-je van a teljes kiőrlésű változatoknak, amiből így kevesebbet fogsz enni jóllakáshoz.

2023. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

2 embernek havi 200 szerintem sok. Nálunk én vagyok életmódváltó, le is fogytam már. a párom úgy eszik mint eddig. Tehát többnyire külön kajákat eszünk. Havi 160- nál nem költünk többet bevásárlásra.

Amiket ő eszik

tészta, rizs, borsó, kukorica kenyér, margarin, havi 4-5x kb cukros édesség, csipsz

Amit én eszem

Rengeteg zöldség ( zöldbab, sárgarépa, karfiol, káposztafélék, paprikafélék, jégsaláta, uborka, paradicsom, retek, hagyma, fokhagyma, gomba, karalábé, zeller), húsok, natúr joghurt, olajos magvak, ch csökkentett kenyér és tészta, havi 1x 1 csipsz, meg valami cukros süti vagy csoki ( mert nagyon rá tudok függeni ezért nem több)

Mindketten: húsfélék, húskészítmények, sajtfélék, tojás, krumpli, fehér bab, vörös bab, lencse, fűszerek

Nagyon változatosan, finoman lehet enni kevesebb kalóriából is.

Kb ennyi.

2023. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!