Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges túlságosként 8...

Lehetséges túlságosként 8 kilót fogyni 3 hét alatt?

Figyelt kérdés

Én 174 cm vagyok, 87,5 kg. 29,2 a BMI

Azt olvastam, illetve hallottam, hogy a túlsúlyos, elhízott emberek gyorsan leadnak kilókat,

Amikor néztem ilyen műsorokat, ott is ezt mondták,

Pár hét alatt 10-20 kilókat is leadtak.

Én fogadtam egy ismerősömmel, hogy 3 hét alatt leadok 8 kilót,

Úgy tervezem, hogy mozgok, sportolok mindennap. És elhagyom a szénhidrátot, alkoholt, cukros italokat, zsíros, fűszeres ételeket.

Ha tudtok jó tanácsokat, ami még segít, szívesen fogadom. Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 12. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2023. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az élet 250kg felettben láttad a 10-14kg/hónapot akkor feltűnhetett, hogy 3x kevesebb vagy, mint a műsorban szereplő emberek. Tehát ha a 10-14kgmot elosztom 3mal akkor te olyan 3.3-4.6kgmot tudnál leadni egy hónap alatt, ami 4 hét. Legközelebb gondolkozz egy kicsit jobban!
2023. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a sokkal elhízottabb embereket vonatkozik. Egyébként nem olyan nagy cucc. Én egyszer másfél hét alatt leadtam 5 kilót. Ennek ellenére nem ajánlom, nagyon keveset kell hozzá enned és sokkal egészségesebb 1-2 kg egy héten.
2023. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te azért nem vagy annyira túlsúlyos. Ha 10 kg-t lefogynál, akkor BMI alapján már majdnem benne is lennél az egészséges tartományban. Rajtad azért nincs olyan sok fölösleg. Az ilyen gyors fogyás tényleg azoknál működik, akik súlyosan elhízottak, de te nem vagy az.
2023. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora, ilyen gyors fogyás nem ajánlott, ilyen rövid idő alatt.
2023. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
40-45 ös BMI fellett már lehet fogyni heti egy kilót. Te ettől messze vagy.
2023. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg hasznos mind. Köszönöm.


Amúgy azért is gondoltam könnyűnek ezt mínusz 8 kilót, mert az utóbbi 3-4 kiló elég hamar feljött,

Olyan társaságban voltam vendég sokáig, akik minden féléket főztek, annyi étel volt , ittunk is azért, ott azért fel szedtem pár kilót.

Most újra otthon vagyok, itt azért én sokkal fogyókúrásabban érkezem. Húst se fogyasztok magamtól, nem iszom alkoholt, ha nincs rá társaság,

Sokkal egészségesebb ételeket eszem, mint naluk 😁

Ezért gondoltam könnyűnek ezt a 8 kilót.

Sajnos elhanyagoltam a sportot,

5 éve még verseny szerűen is futottam..

Apránként szeretnék visszaállni a rendszeres testmozgáshoz. Szerintem az is sokat számít.

2023. ápr. 13. 01:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hízni egyszerűbb a legtöbb embernek
2023. ápr. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát lehetséges, de nem túl egészséges. Annyiból megvalósíthatóbb, ha csak a kilókra hajtasz, hogy ha drasztikusan visszaveszed a szénhidrát fogyasztást, akkor rengeteg víz lemehet. Ha ehhez deficitben is vagy, plusz edzel, akkor nem kizárt, hogy eléred a 8 kilót 3 hét alatt. Csak akkor ajánlom, ha utána hajlandó vagy normalizálni az étrended, és nem borulsz ki, ha emiatt egyből vissza is jön pár kiló (ami szintén víz lesz).

Rövid távon nem fogja tönkretenni a szervezetedet egy extrémebb étrend, mozgás kombó, de a sikeres fogyás maraton, nem sprint. Ettől függetlenül láttam már olyat, akinél bevált. Őszintén szólva, én is szoktam 1-1 hétig kicsit extrémebben megnyomni a diétát. Utána viszont visszább veszem, hogy tarthatóbb legyen. 3 hét mondjuk elég hosszú egy ilyen szigorú diétához, de lelked rajta.

2023. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha 160centihez vagy 270-310kg, akkor tényleg leadhatsz az 1200kcal-ás, fehérjedús diétával 20-30kg-ot havonta, de te kicsit vagy csak túlsúlyos.
2023. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!