Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi számít feleslegnek? Honnan...

Mi számít feleslegnek? Honnan tudhatom, hogy hány kg felesleg lehet rajtam?

Figyelt kérdés

Mármint, nem vagyok romszáraz testépítő szintű szálkásságon, de maximum 13-14%-ot mondanék. 170cm, 70kg, 2 éve edzek.


A csapból is az folyik, hogy BMI index és hasonlók, majd az megmondja, hogy milyen kategóriába esel.. Ezzel csak az a baj, hogy a BMI nem nézi a testösszetételt, azaz semmi értelme.


De egy teljesen laikus honnan tudhatja akkor, hogy most van rajta felesleg, vagy nincs? Én honnan tudhatom, hogy hány kg felesleg van rajtam? Mi számít feleslegnek?



2023. ápr. 30. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"De egy teljesen laikus honnan tudhatja akkor, hogy most van rajta felesleg, vagy nincs? Én honnan tudhatom, hogy hány kg felesleg van rajtam? Mi számít feleslegnek?"


Belenézel a tükörbe, végig gondolod az életviteledet. Ha több az egészségtelen dolog, mint az egészséges (pl. étel, mozgás) és látod magadon az úszógumikat, esetleg már tokád is van, akkor nagy valószínűséggel kezdel elhízni. Plusz a ruhaméretek is beszédesek. Ha eddig M-eset hordtál és most már az kicsi, akkor híztál.

2023. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Átlag, nem sportoló ember esetében a BMI igen jó tájékoztató adat.
2023. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# Ez alapján akkor nincs gond..


Heti 5 edzés, napi 20-25 ezer lépés, kalóriaszámlálás, "egészséges" ételek.

2023. ápr. 30. 15:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagy vagy férfi?
2023. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Férfi
2023. ápr. 30. 17:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tükör, ruhák.
2023. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ez alapján akkor nincs gond."

Attól, hogy edzel még lehet rajtad felesleg ha többet eszel, mint amennyit "kellene".

Írt az 1es mást is: tükör, ruhaméret-változás.

2023. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"De egy teljesen laikus honnan tudhatja akkor, hogy most van rajta felesleg, vagy nincs?"

Belenéz a tükörbe és látja!


"Én honnan tudhatom, hogy hány kg felesleg van rajtam?

A számok alapján nincs, szóval marad a tükörbe nézés.

2023. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha fèrfiként 13-14% a testzsírod, akkor relatív izmos vagy, de még éppen pont csak kezdenek látszódni akockák a hasadon. Ezzel kb a magyar pasik 90%nál jobb kondiban vagy
2023. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
A laikus belenéz a tükörbe és elődöntő, hogy tetszik-e neki, amit lát vagy se. A laikus tizenéves kislány meg ül a strandon bikiniben és rinyál, hogy dagadt, mert gyűrődik a hasán a "háj" (valójában a bőr).
2023. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!