Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hallgatnak sokan ilyen...

Miért hallgatnak sokan ilyen "szakértőkre", illetve hogyan léteznek egyáltalán ilyen emberek, akik ráadásul tanácsokat is adnak (hosszú)?

Figyelt kérdés

Tegnap a teniszklubban összefutottam egy régi, idős taggal, akit kb. mindenki ismer, kedvelt ember a klubban és sokaknak ad táplálkozási tanácsokat (nem tudom mennyire van köze az iparághoz, mindenesetre mindenki elismeri a tudását, és sokszor tart félórás előadásokat a büfében beszélgetés közben, hogy kinek hogyan kellene étkeznie, az emberek hallgatnak rá). Én eddig csak fél füllel hallottam pár dolgot, amiről megjegyeztem magamban, hogy szerintem ez nem egészen így van - pl. hogy a szénhidrátokat mindenképp kerülni kell ahhoz, hogy az ember fogyni tudjon.


Régóta nem láttuk egymást, én azóta fogytam kb. 15 kilót. Szerintem hátravan még 8-10 kiló, ő viszont azzal kezdte, hogy te jó ég, hogy lefogytam, alig ismert meg, felvont szemöldökkel megjegyezte, hogy csak vigyázzak, nehogy túlzásba vigyem, túl sokat nem szabad fogyni.

Innentől így zajlott:

- Nyugi, nem gyorsan csináltam, csak régóta nem láttál, amúgy még nem vagyok a végén, hátravan jó pár kiló.

- Ajjjaj, nem szabad ezt így csinálni meg túlzásba vinni. Mit csináltál, fehérje csökkentettem a kalóriát, persze figyeltem az emeltebb fehérjebevitelre (itt jött egy elismerő bólogatás), a tenisz mellett súlyzós edzéseket csináltam, és figyeltem a kiegyensúlyozott étkezésre.

- Na jól van akkor, több fehérje, akkor kerülted a szénhidrátokat ugye?

- Uhh, nem igazán, kellett az energia az edzésekhez. (rosszalló nézés, fejcsóválás, így hozzátettem, hogy végülis igen, eléggé csökkentettem - ami nem igaz, csak csúnyán nézett rám :) )

- Jó, csökkentetted, de ez így nagyon nem jó, nagyon nem jó - a szénhidrátok tönkretesznek. És ha ilyen gyorsan csinálod, teljesen megváltoztatod az anyagcserédet, tönkremegy az egész, már nem nagyon lehet helyrehozni. Aztán ilyen drasztikus (ezt nem tudom honnan vette) dolgok után, ha elkezdesz megint enni, meg szénhidrátokat enni, akkor a metabolizmusod nem tudja mi van és felrobbansz.


Ezt mondta, hogy felrobbansz!!!


Én nem tudtam mit szólni, belémragadt a szó. Valamit hebegtem, hogy majd vigyázok, aztán mentünk tovább.


Teljesen kiakadtam, a fazon 80 körüli és általános tiszteletnek örvend, isszák a szavát, hogy ő biztos mindent tud.

Elképesztő számomra, hogy ilyen létezik.

Az emberek nem tudnak gondolkodni?

Ha valamikor hallanám az egyik nyilvános "előadását", még ellentmondani is kevésbé mernék, mert még én lennék lehülyézve, a "kis taknyos". Mondjuk lehet, hogy páran még így állnak hozzá, de tudom, hogy sokan követik, amit mond.


Sok van az ilyen emberekből a világban?


Bocs a hosszúért, nagyon kiakadtam :)


2023. máj. 2. 08:40
 1/9 NTBS ***** válasza:
35%
Mert ingyenes.
2023. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hallgatok senkire. Eszek, amit megkívánok, mozgok, amikor kedvem van hozzá. Jó lenne, ha másokba is tudatosulna, hogy nem e körül forog a világ. De sajnos a média ráhatása sokakban túlmegy.
2023. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek a második válaszolóval.
2023. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek joga van a véleményéhez, aztán hogy te elmered-e mondani a tiédet az már csak rajtad áll.
2023. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban mindenki éet mindenhez, nem tűnt még fel? Foci, politika, egészség, mindegy.
2023. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Tuti kattant a fószer. Csak bólogass rá hogy boldog legyen, és sz@rd le amit mond. Ha működik az a módszer amit csinálsz akkor nem lesz gond.
2023. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mert még mindig él az a tévhit, hogy a szénhidrát rossz. Ha fogyókúra akkor a szénhidrátot minimálisra kell csökkenteni...agyrém.
2023. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy vén fasz, valószínűleg a háta mögött mindenki egy vén bolondnak tartja. 80 felett már minden nap egy ajándék és a korosztálya eleve azt szokta meg, hogy mindenkinél mindent jobban tud, kár leállni az ilyennel, nem lehet észérvekkel rájuk hatni, jól tetted, hogy csak odavetettél valamit neki, azt jónapot.
2023. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80 feletti? Akkor lehet, hogy tényleg tud valamit...
2023. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!