Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az baj, hogy sok zabot eszek?

Az baj, hogy sok zabot eszek?

Figyelt kérdés
Cukor nélkül eszem, növényi tejjel, reggelire meg vacsorára.

2023. máj. 6. 15:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igazából a zabkása pont az, amit nagyon változatosan lehet enni. Ahogy az előttem lévő írta: olajos magvak, gyümölcsök, de tehetsz bele kókuszt, fahéjat, chia magot, én pl szoktam fehérjeport is, mert szintén kevés húst eszek (ha kipróbálod, ne tedd mindkettőbe, csak az egyikbe), akár tököt is tehetsz bele, ha szereted, és meg is lehet sütni (ha utána nézel, és tudsz angolul, rengeteg baked oatmeal receptet találsz), mehet bele zab, vagy más korpa. De amúgy magában a zabban is rengeteg mikro tápanyag van.

Csirke mellé a köret is lehet változatos. Pl karfiollal csinálhatod rakott ételnek, vagy a paradicsomot salátának, abba kb észrevétlenül tehetsz 1-2 extra zöldséget, ahogy a rakott karfiolba is. De csinálhatsz levest is, abban is könnyebben fogyasztható a zöldség szerintem. Amúgy én se szerettem régen a zöldségeket, csak a paradicsomot, uborkát, paprikát. Aztán elkezdtem barátkozni velük, a jégsaláta pl elég jó kezdet, semleges ízű, roppanós, ha pedig azt megszokod, akkor lassan lehet barátkozni más salátákkal. Sokat a mai napig csak savanyúságnak eszek meg, de pl a csalamádé, és társai elég könnyen kedvelhetőek, kicsit édeskések. Ha a rizst szereted, abba el tudsz keverni főtt zöldséget egy kis fűszerrel.

Egyébként teljesen átérzem, én is borzalmasan válogatós voltam, kicsit még mindig az vagyok, de lehet picit kitolni a határokat a "biztonságos ételek" segítségével. Régen pl tuti nem ettem volna tököt, meg édesburgonyát. Ma az utóbbi pl az egyik kedvenc nasim lett egy kis ketchuppel, paradicsom szósszal.

Remélem találsz pár hasznos tippet abban, amit leírtam.

2023. máj. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!