Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni arról,...

Hogy lehet leszokni arról, hogy akkor is az ételeken törjem a fejem, hogy mit ennék, ha jól vagyok lakva?

Figyelt kérdés
El tudom foglalni magam, de mégis előbb utóbb enni fogok, pedig szeretném megvárni, amíg tényleg éhes leszek.

#evés jóllakottság ellenére
2023. máj. 16. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Meg kéne találni azt a pszichés okot, ami miatt az evés nálad vagy kényszercselekvés, vagy önjutalmazási mechanizmus. Valószínűleg az evésre elsődleges boldogságforrásra tekintesz, ami egy bizonyos szintig egyáltalán nem baj, de egy bizonyos szint fölött már kóros tud lenni. Viszont én nem vagyok pszichológus, nem vagyok mentálhigiénés szakember. Fel kereshetnél valakit.
2023. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
De ha ki is derítené, hogy miért hajszolom az étel okozta örömet, attól még nem biztos, hogy tudnék változtatni rajta. Hogy lehet megváltozni? Aki nem kövér, hogy szabályozza ezt a dolgot? Automatikusan teszi a dolgokat, vagy állandóan küzd a kísértéssel? Vagy nem is érez kísértést?
2023. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Jó kis komment! Megint nem sikerült átlépni a másik fiókba? A moderátorok imádják az ilyet.
2023. máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, én még nem jöttem rá, pedig kóros elhízásból lefogytam normál súlyra.

Még mindig nem tudok erős sóvárgás nélkül elmenni bizonyos kaják mellett, még mindig nehezemre esik, hogy korlátoznom kell az étkezéseket, nehezen viselem, hogy nem ehetek azt amit kívánok, mert annak pillanatok alatt elhízás a vége. Már 1 hónap alatt feljön 4-5kg, Sajnos nagyon gyorsan hízok, ha nem figyelek szigorúan. Emiatt foglalkoznom is kell a kajával. Tervezni, számolni hogy mi fér bele. Le tudom magam foglalni, de ez pl munkahelyen nyilván nem játszik, hogy eltereljem a gondolataimat. Sokszor kapom magam azon, hogy ábrándozom arról mit ennék legszívesebben, de egyszerűen ezek sokkal ritkábban férnek bele az étkezéseimbe, ha nem akarok visszahízni, amit nyilván nem akarok, mert évekig keményen dolgoztam azért, hogy lefogyjak.

Én azt érzem, így évek után is, mióta alapvetően életmódot váltottam, hogy ez az erős vágy, az intenzívebb ízek után, mint a csokik, sütik, vagy mondjuk a pizza, kínai kaja, más sós péksütik- tudnak nekem adni, nem fog soha elmúlni. :( Pedig mennyivel könnyebb lenne az életem...😔

2023. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor hasonlóak vagyunk. Csak énrám pár nap alatt feljön 4-5kg, ha nem mozgok és nagyokat kajálok hízlaló ételekből. Gondolom az a jojó miatt van, egyszer ellenállok, alacsony kalórián vagyok, aztán egyszer véget ér a nagy ellenállás és jól bekajálok. Olyankor a sportot is hanyagolom, és a szervezetem azonnal elkezd ratározni. Anyukám is ilyen volt, az egész élete ezzel telt. Kilók fel, kilók le.
2023. máj. 17. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy
2023. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kb. 80. Mostanában nem nagyon álltam mérlegre.
2023. máj. 18. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!