Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a 'zabálásról'...

Hogyan lehet a 'zabálásról' leszokni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen, amikor eszem, nem érzem, hogy telítődnék. Most is megettem egy egész kalácsot,vajjal,és mézzel. De aztán eltelik úgy egy óra, és borzasztóan hányingerem lesz.

De mindenből képes vagyok túlzottan sokat enni. Ha valamit szeretek, akkor csak enném folyamatosan, és csak később jövök rá, hogy elcsesztem. Tudom, hogy nem csak fogyni nem fogok tőle, de egészségemnek se használ, de még se tudok leszokni róla.

Amúgy ez időszakos, van amikor alig eszem valamit, aztán rámjön egy ilyen falásroham.


2021. ápr. 16. 18:47
 1/8 vantel ***** válasza:
73%
Ha nem lenne mit enni az segíthetne.
2021. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Tedd rendbe a dolgokat fejben, anelkul nem fog menni. Ha kell, merlegelj, szamolj kaloriat, es adagold ki magadnak. Sokan eleinte csak igy tudjak kordaban tartani az etvagyukat, akik fogyni szeretnenek.
2021. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja es probalj meg lassan enni, jol megragni a falatokat, mert ido kell, mire a gyomrod kuldi a valaszt az agyadnak, hogy oke koszi, eleg volt.
2021. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszel, és utána jön, akkor nem csoda, érdemes a kiegyenlítésre törekedni. Ne csak nyelj, hanem rágj is, illetve egy csomóan azt hiszik, hogy ami kevésbé hízlal, az csak rossz lehet, érdemes fűszerezni, hogy a megszokott íze legyen diétásan is.
2021. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én előre vásárolok megtervezett étrendhez és, ahogy már írták előttem is: nincs mit enni! Csak annyi van, amit betetveztem és ha többet eszek máskorra nem jut.
2021. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az segített, hogy egy idő után már éjszakánként fulladtam, és mindenem fájt... Ráment az egészségemre, és muszáj volt, ekkor már tényleg össze kellett szednem magam, hogy véglegesen változtassak. Eldöntöttem, le kell fogynom hogy élhessek.

Kialakítottam egy olyan étrendet ami az egyéni igényeimnek megfelel. Amit hosszútávon képes leszek fenntartani, ami egészségesebb mint a korábbi életmódom volt, kerülöm a felesleges nassolást, felesleges étkezést, általam szeretett ételeket fogyasztok amik engem laktatnak. Csak akkor eszem ha valóban érzem, hogy éhes vagyok, ez a mindennapokban napi 3 étkezés és ennyi. Nagyon hamar hozzászoktam.:). Visszafogytam extrém elhízásból, szimpla túlsúlyig. Már csak -20 kg és célba érek.:) Ebből -10 kg után már bmi alapján normál testsúlyban leszek a magasságomhoz.

Motiváció ,akarat, türelem kitartás kell hozzá, anélkül nem fog menni.

Nem véletlenül van az, hogy baromi nehéz lefogyni hosszútávon, és nagyon sok embernek nem sikerül.

2021. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha nő vagy akkor a ciklusod befolyásolja a falási rohamokat, befolyásolja továbbá minden stresszevőnél a feszültség, igazságtalanság, valami negatív történés.

De van, hogy egyszerűen jólesik bezabálni, mint egy könnyed becsípésnél, ellazulsz tőle.

Arra törekedj, hogy a háttérokot orvosold és mérsékeld a falási alkalmakat.

2021. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nő vagyok igen.

Leginkább talán az unalom, vagy mert a szemem megkívánja.

Ha ép valamibe benne vagyok, van, hogy naponta csak max 2x eszem. De ugy amúgy unatkozom. Ha probálom elterelni a figyelmemet, hogy ne 'unatkozzak', nem jön össze, mert csak a kajára gondolok, és végül enni fogok. :/

Ha csak akkor eszem, amikor éhes vagyok, akkor az csak 2x lenne. Vagy 1x. Nem szoktam érezni, hogy éhes vagyok

2021. ápr. 16. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!