Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 éve már edzek rendszeresen....

1 éve már edzek rendszeresen. Ugyanazt eszem, mint régen, évek óta. Utolsó pár hónapban miért álltam neki hízni?

Figyelt kérdés

A semmitől hizok kb. Több műszakban dolgozom, de nem a sima 3. Egészséges ételeket fogyasztok, mint ezelőtt. Néha eszek mást, de maximum csak krumpli, de azt is alig, nem szeretem. Elkezdtem izmosodni, de most szerintem hájam is lett. Pedig munka után sem fetrengek, mert időm nincs lustálkodni. Akkor fekszek, ha alszok. Kutyával is sétálok sokat, mint eddig. Nem hiszem, hogy a korra lehet fogni, az hülyeség szerintem. Egy 35 éves sem hízik a semmitől. Több mérleg is magasabb testzsír százalékot mutat.

Eddig 10-15 perc kardio volt a heti 4 súlyzós edzés mellé. Hogy tudnék többet, ha leszakad a lábam, térdem igyis az álló és járkáló munkától? Aztán munka után incs időm üldögélni pihentetni. Néha be is dagad, de az a gerincem miatt van.

Éhezzek és akkor fogyok? Mert régen folyton volt idő enni és akkor zsírmentes izmos voltam. Most kevesebbszer van időm enni. Inkább eszek többet, mert tudom, hogy soká ehetek újra. Éjszakás napon is otthon eszek 1x délután, aztan éjjel keveseket. A héten már el is ment a kedvem az edzéstől..


2023. máj. 23. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem számolom, de szerintem sokszor kevesebb, mint kellene.
2023. máj. 23. 15:29
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
nézesd meg a pajzsmirigyedet ... kitudja.
2023. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Én meg is így voltam vele. Addig minden szuper volt, amíg kb 2 évig elszántan csináltam, de belefáradtam. Nem normális embernek való. Ráadásul tönkretettem magam a rendszeres edzéssel, a nyomi diétával, táplálékkiegészítőkkel. Találtam időközben más hobbit, mellesleg meg már nem nekem való ez 40 plusszossan.
2023. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Semmi baj a negyven plusszal! Én 42 vagyok és heti 3 nap edzem, hétvégén montizom vagy túrázunk, fizikai munka mellett. Viszont ha eszem akkor behízom így is! Sajnos 90%-ban a kaján múlik az egész. Ha nem edzem de megfelelően kajálok akkor is fogyok. Ha minden nap keményen tolom de nem érdekel mit eszem akkor így is hízom! Meg kell találni a mozgás és a kaja közti egyensúlyt és ha jól csinálod akkor eléred amit szeretnél!
2023. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
11%
Napi 10-15 perc kardio amúgy semmi. Az még arra se elég, hogy a zsír elkezdjen égni. Azt szokták mondani, hogy a nettó zsírégetés az a 30. perc után következik be. Tehát, ha kardiozol 90 percet, akkor abból 60 perc a zsírégetés, és amúgy még így is alig ég a zsír. Egy sífutó gépen például jó két óra edzés fedez mondjuk egy megevett tábla csokit. Én minden nap lesétálok 10.000 lépést, heti három-négy konditermes edzés mellett, amik 2-2,5 órásak szoktak lenni. Ezen kívül van heti egy futás, és általában szombatonként egy nagy, 20-25 kilométeres túra. És így TARTOM a súlyomat. Nem fogyok, nem hízok, hanem tartom a 75 kilómat 32 évesen, és 175 cm magasan. Enni nem szoktam sokat, egy ebéd, egy vacsora, meg egy afféle gyümölcs nassolás a napi bevitelem. Az ebéd mondjuk elég vegyes, nem ügyelek arra, hogy tökéletesen tiszta, zsír és szénhidrátmentes ételek legyenek, fogyni én csak akkor tudnék, ha kb csirkehúsos-zöldséges salátán élném le az életem. Tehát, 30 fölött sok esetben nagyon durván bele kell adni apait-anyait, hogy az ember fogyjon, én egyelőre elvagyok a szinten tartással, de ez is nehéz. Aki könnyen fogy, az szerencsés.
2023. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

"Egészséges ételeket fogyasztok, mint ezelőtt. Néha eszek mást, de maximum csak krumpli, de azt is alig, nem szeretem."


Ameddig ez az xy étel egészséges meg xy étel nem egészséges dolgot mantrázod magadban, addig nem lesz eredmény.


A tested makrotápanyagokra bontja a bevitt tápanyagot, azaz, nem tudja, hogy te éppen mit eszel. Az egyedüli dolog, ami számítani fog, az a kalória. Ha ebből többet viszel be, mint amennyit elégetsz, akkor hízni fogsz, ha kevesebbet, akkor fogyni.


"Nem hiszem, hogy a korra lehet fogni, az hülyeség szerintem. Egy 35 éves sem hízik a semmitől."

Pontosan. Különböző tanulmányok szerint az anyagcseréd 60 éves korodig szinte állandó, utána pedig elkezd lassulni, de ez is nagyon minimális/elenyésző mennyiség lesz.


"Eddig 10-15 perc kardio volt a heti 4 súlyzós edzés mellé."

Ennek meg végképp semmi értelme. Minek kardiózol? Ha azért, hogy az állóképességed növeld, akkor még megértem.

De fogyásnál a kardió semmit nem jelent. 10-15 perc pedig főleg nem, ez semmit nem éget szinte. Kardió ide, vagy oda, akkor fogsz fogyni, ha kalóriadeficitben vagy. Kardiózhatsz te napi 5 órát is, ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni.


"Mert régen folyton volt idő enni és akkor zsírmentes izmos voltam. Most kevesebbszer van időm enni."

Régebben valószínűleg 1, vagy kevesebbet ettél, ezért fogytál/nem híztál, vagy pedig a napi aktivitásod volt jóval magasabb.


"Éjszakás napon is otthon eszek 1x délután, aztan éjjel keveseket."

Az pedig, hogy hányszor eszel, semmit nem jelent. Én 1 étkezéssel is tudok annyit enni, hogy kalóriatöbbletben legyek. Azok a "kevesek", meg igenis sokat tudnak számítani.


Egyszerű a megoldás: Számolj kalóriát 2 hétig minden egyes nap, és nézd meg, hogy mennyit viszel be. Meg fogsz lepődni :)


Amit a 6#-os írt, az meg baromság, kezdve azzal, hogy nem nehezebb 30 évesen fogynod, mint 20 évesen.. Ez csak kifogás, és ezt nem én találom ki. Zsírégető zóna pedig nem létezik. Egyetlen módja van a zsírégetésnek, az pedig a kalóriadeficit.

2023. máj. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem eszek sokat mert belém se fér..
2023. máj. 23. 20:05
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Általában a "nem eszek sokat" típusú emberek esznek a legtöbbet.


KALÓRIA. Nem az számít, hányszor eszel, hanem, hogy mennyi kalóriát viszel be. Ha ezt nem sikerül felfogni, akkor nem tudok mit tenni.

2023. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
Több kalóriát viszel be mint amennyit elhasznál a szervezeted.
2023. máj. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!