Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrások! Nem féltek...

Fogyókúrások! Nem féltek attól, hogy esetleg anorexiások lesztek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 24. 08:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

hat naja ebben nincs teljesen igazsag amit eddig irtak.

Nekem nagyon sulyos anorexiam volt, a mai napig neha kuzdok a gondolatokkal.


Igenis alakulhat ki dieta folyaman is. Egyszeru kemia zajlik ilyenkor az agyadban ami viszont ilyen sulyos tuneteket okoz.


Egy ido utan a fogyas - elertem a celom - dopamint (boldogsag hormont) termel a fejecskedben. Ha te erre kapsz ra, es semmi mas mint a drog, az alkohol, jo szex...

boldogsag hormon. amit mi emberek imadunk es kell. ha ebben talalod meg es nem veszed eszre idoben ebbe zuhansz bele.


Ilyenkor jonnek a therapeutak es allitanak be sokszor mas gyogyszerekkel hogy megint helyre alljon ez a szint az agyadban.


most direkt egyszerusitve leirva.

2023. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Én anorexiás lettem, mert annyira belehülyültem a kalóriaszámláásba, egészséges ételekbe, etc, és az anorexia EGYIK kiváltó oka épp a fogyókúra - nem kizárólag az, de egyenes összefüggésbe hozható.
2023. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%
11-es vagyok. tok jo hogy az egyetlen ertelmes valaszolot aki meg tudomanyosan is megmagyarazza miert van ez :-D le lesz pontozva. minositi az ittenieket
2023. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy évet fogytam, egy éve tartom (50 kilót adtam le). Voltak pillanatok, amikor féltem tőle, és volt, amikor közel álltam hozzá. Ismerem az érzést, amiről a 11es ír, sokszor előfordult, hogy már élveztem, hogy reggelre nagyon éhes vagyok, ész szép lapos a hasam. Vagy örültem egy-egy napnak, amikor extrém alacsonyra jött ki a kalóriám. Nálam a sport oldotta ezt meg, találtam olyan sportot, amivel ugyanígy felpörgök, endorfint termelek, várom az edzéseket. Azóta nem félek ettől.
2023. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De, én igen. Félek, hogy túlzásba viszem. Két éve már volt egy időszakom, amikor lelki okokból nem nagyon ettem semmit rendszeresen napokig. Pár hónap alatt le is szaladt 28 kiló. Mondjuk volt miből, tehát nem éltem meg kifejezetten ezt bajnak. Aztán egy darabig tartottam ezt a súlyomat és most megint van egy ilyen nem evős korszakom.

Nem vagyok kimondottan sovány. Meg nem is elsősorban a fogyás miatt csinálom ezt. Így most is van még miből leadnom. Csak attól félek, hogy majd nem tudok leállni ezzel és túlzásba viszem és az egészségem fogja bánni.

Amúgy arra is gondoltam már, hogy ha mégis eszek valamit, akkor kihányjam. Csak állítólag a fogaknak nem tesz jót, csak ez tart vissza.

2023. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pont úgy vagyok mint a 6-os.
2023. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!