Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyi kalória valóban nevetség...

Ennyi kalória valóban nevetségesen kevés, ha eredményt szeretnék elérni? Mit gondoltok, most már mehet az alacsony többlet?

Figyelt kérdés

174cm, 72kg vagyok, diétázom már 4 hónapja, 1600-1800 kalórián és magas napi aktivitással. (naponta átlag 20.000 lépés)


Bárki megtudja, hogy ennyit eszem, konkrétan kiröhög, hogy miért sanyargatom magam. 15 hét alatt 10kg mínuszt sikerült ezzel összehoznom, nyilván nem volt lineáris a fogyás, volt, hogy 2-3 hétig meg sem mozdult a mérleg, de ez átlagban egy 700-800 kalóriás deficitet jelent.


Mit gondoltok, 174cm és 72kgról szépen lassan el lehet kezdeni újra felépíteni a kalóriáim, vagy ez még mindig sok?



2023. jún. 10. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a cél? Férfi vagy vagy nő?
2023. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, 19 éves.


Mi a célom? Nem szeretnék versenyezni, (nyilván akkor nem egy anonim oldalon kérdeztem volna. :D ) szimplán egy egészséges fizikumot összehozni, ahol látszik, hogy edzek. Hobbi szinten csinálom, de elég komolyan veszem, figyelek a makrókra/kalóriára, illetve az edzésem is a helyén van olyan szempontból, hogy nem a sablon 4x12 megy, hanem tényleg bukásig/bukáshoz közel edzek.

2023. jún. 10. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

7-800 kcal deficit az sok azért. 500 körül lenne inkább az egészséges szintű fogyás. Szóval ez nem verseny, nem sietsz sehova. A felesleges kilók sem pár hét alatt mentek fel,így leadni sem így fogod. Bár szerintem egész rendben vagy testzsír%-ban már, nem? Hogy állsz pontosan?


Így:

Véleményem szerint most nyáron tarthatsz egy súlymegtartó módot. Edzés maradhat, de fogynod nem kell igazán.


Ősszel átállhatsz tömegnövelésre, azaz izomgyarapításra. Jövő évi beach body-ra pedig megint leadsz majd egy 5-10 kilót, szóval március-április környékéig mehet a tömegelés.

2023. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#


Nyilván nincs versenyszintű formám (2 éve sem edzek, nem is várnám el magamtól ezt ennyi idő alatt.. :D) szárazságot tekintve, viszont 4 kocka látszik + 2 halványan, eres a vállam, a bicepszem, a vádlim is néhol. Keresztszálkás a vállam, mellem is. Szóval olyan 12% körül lehetek testzsírban.


Ennél tovább semmiképp sem szeretnék lemenni, mert már kezdenek előjönni bizonyos problémák, például nagyon rosszul alszom, mellette egész nap kedvtelen vagyok, semmi kedvem semmihez + fázom. (konkrétan pulóver + nadrágban alszom el nyáron..) Illetve, a pulzusom is rettentően alacsony, bár ezt nem tudom, hogy a deficit miatt van-e, de valószínűleg köze van hozzá, azért 4 hónap deficit nem kevés idő. (átlag 45 pulzus) + 4 hónap deficit után a diéta még akár bele is szólhat az alapanyagcserébe is jócskán, ezt pedig semmiképp sem szeretném, szóval a szünet mindenképpen kell.


+ férfiként ez az 1600 kalória sem egy kellemes dolog.. Ez szó szerint semmire sem elég.


Megemeltem az utóbbi 2-3 napban ezt 2300-ra, ez körülbelül egy szintentartó kalória lehet (legalábbis meglepődnék, ha ilyen aktivitással ez nem lenne még csak szintentartás sem..), súly az fog feljönni nyilván a több kaja + több szénhidrát miatt, ezt nem tudom kikerülni, illetve ebből a "koplalós" időszakból kell egy kis idő amíg újra helyreáll a szervezetem és a BMR is újra a "régi" lesz. Ez a 2300 marad 1 hónapig biztosan, aztán meglátom, hogy hogyan alakul a súly, de az tuti, hogy a közérzetem javulni fog.

2023. jún. 11. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg elég kevés. Egész életedben 1600-1800 kalórián akarsz éhezni?

Nő vagyok, 175cm, 64kg, heti 5x2 óra sport, ülőmunka, átlag 2200 kcal körül eszem. 2100 alá semmi esetre sem megyek naponta.

El se tudom képzelni hogy bírod.

2023. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!