Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a pokoli stagnálásnak, mikor kezdek el újra fogyni?

Figyelt kérdés

Februárban kezdtem el fogyózni. 120 kg körül voltam akkor. Szépen mentek is le a kilók rólam. Viszont nemrég elkezdtem stagnálni. Az utóbbi két hétben 97-96 között mozgok. Tegnap reggel ugyan 95.7 kg-t mértem, de ma már megint 96.4 vagyok. (Egyébként nem szoktam minden nap megmérni)

Ilyenkor azért meg tudnám ölni magam...

Ugyanúgy keveset eszek, mint eddig, és azért mozgok is... Jó, nem sport szinten, de mozgok.

Minél előbb le akarok menni 80 kilóra, hogy végre elfogadjanak...



2023. jún. 11. 04:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Azt nem írtad, hogyan fogysz, de úgy tűnik, annyi kalóriát viszel be, amennyit elhasználsz, ezért nem mozdulsz el a holtpontról.


Ne felejtsd, hogy már leadtál bő 20 kg-ot (gratulálok egyébként), 96 kg-osan már kisebb az alap kalóriaszükségleted, mint 120 kg-osan volt.


Szóval érdemes újraszámolni, azaz tovább csökkenteni az ételadagokat.

2023. jún. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Te beteg vagy. Pszichológushoz kellene menned.
2023. jún. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1


Köszi.


2


Járok.

2023. jún. 11. 06:46
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Hát akkor meséld el a dilidokidnak, hogy kiírtál ide egy ilyen kérdést, és új gyógyszert kérsz, mert amit szedsz, az sz@rt sem használ a jelek szerint.
2023. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert. Pszichológus nem is írhat fel, te.
2023. jún. 11. 08:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem értem, mi a baj a kérdésemmel...
2023. jún. 11. 08:10
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Semmi baj nincs a kérdéseddel, csak a válaszadó nincs abban a mentális állapotban, hogy lefogyjon, neki kellene pszichiáter. Minden kérdés alá odaírja, hogy próbált lefogyni, de kikészült, úgyhogy inkább zabál. Mostanában a sport topikban is megjelent, ott is ugyanígy éli ki a frusztrációját.


Az elsőnek igaza van, kb 10 kilónként érdemes az aktuális igényeidhez újraszámolni a kalóriakeretet.

2023. jún. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Igaza van a 7esnek. Biztos sz@r élete lehet az ilyennek. Túlsúlyosan, frusztráltan. Ha férfi, akkor nincs nője, ha nő, nincs pasija. Itt éli ki magát. Tiszta szánalmas egyén. A szegény kérdező meg megrekedt és senki sem segít neki. Borzalmas lehet neki.
2023. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
#8 vagyok, nem a kérdezőre mondtam, hanem aki a pszichológusos válaszokat írta
2023. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a tested leadott 20+ kilót. 2 hete vett ki egy kis pihenőt. Legyél türelmesebb egy kicsit.

Egyébként a kalóriákat valóban érdemes néha újraszámolni, amit az egyik válaszoló írt, hogy kb 10 kilónként szerintem elég jó megközelítés. Ha ezt idáig nem tetted meg, akkor nyilván lehet ez is egy oka. Netes kalkulátor szerint (a többi adatot, amit nem adtál meg tippelve, szóval nem pontos a szám, amit írok) 300 kcal-val kevesebb lett a BMR-ed. Ez már jelentős csökkenés.

Ettől függetlenül a stagnálás normális is tud lenni. Ilyenkor először érdemes a kalóriákat újraszámolni, ha az rendben van, akkor a szervezeted egy kicsit pihen, ahogy fent írtam. Ilyenkor segíthet, ha egy-két hétig szintentartó kalóriát eszel, hogy magához térjen, utána folytatod deficittel. Mivel nagy súlyfelesleged van, ezért ez maraton, nem sprint, és soha senkinél sem lineáris a fogyás. A lényeg a következetesség és a fokozatosság. Ha ezt betartod, akkor az eredmény is megérkezik. Én kb egy hónapja stagnálok, de nem igazán csinálok belőle ügyet. Majd halad tovább a dolog.

2023. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!