Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor lesz vége ennek a...

Mikor lesz vége ennek a pokoli stagnálásnak, mikor kezdek el újra fogyni?

Figyelt kérdés

Februárban kezdtem el fogyózni. 120 kg körül voltam akkor. Szépen mentek is le a kilók rólam. Viszont nemrég elkezdtem stagnálni. Az utóbbi két hétben 97-96 között mozgok. Tegnap reggel ugyan 95.7 kg-t mértem, de ma már megint 96.4 vagyok. (Egyébként nem szoktam minden nap megmérni)

Ilyenkor azért meg tudnám ölni magam...

Ugyanúgy keveset eszek, mint eddig, és azért mozgok is... Jó, nem sport szinten, de mozgok.

Minél előbb le akarok menni 80 kilóra, hogy végre elfogadjanak...



2023. jún. 11. 04:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút, minden, amit a 11-es mondott!
2023. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Jó idő van. Menj el fürdőbe úszkálni. Az jól zabálná a kalóriákat rólad,és ízületkímélő is.
2023. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem jó a hozzáállásod, türelmetlen is vagy, ez hosszútávon kudarchoz vezethet.

- az egészségünk miatt kell lefogynunk, nem azért, hogy elfogadjanak.

-Nem kell és nem is fogsz tudni mindenkinek megfelelni. Lehet hogy azt hiszed, a súlyproblémád miatt nem fogadnak el, miközben más az oka, és hiába fogysz le ebből az okból, ha csalódni fogsz, esélyesen visszahízás lesz belőle.

- a testünk nem számológép, a fogyás pedig nem állandó. Lehetnek ácsorgósabb időszakok, ami nem feltetlen baj, és nem biztos hogy valamit rosszul csinálsz. A testednek is kell pihennie, mert bár egészségesebb ha az ember megszabadul a feleslegtől, attól még megterhelő a testünknek a fogyás.

- ne a kalóriákat, kaját csökkentsd a vègtelenségig, az egy ponton túl egészségtelen. Mozgással , aktivitással is érdemes foglalkozni, ha eddig nem tetted, segíteni fog.

Én lassan 4,5 éve váltottam életmódot extrém elhízottként. 3 év alatt lettem 67kg, ez idő alatt 3x állt meg a fogyás 1-2-3 hónapra. SEMMIN nem változtattam, és mindig idővel tovább fogytam. Aztán 1 évig voltam 67kg, majd ott már jobban megnéztem a kalória bevitelt is, és ez mellett ment még le 3kg 3 hónap alatt, így lettem 64kg. Most már ezt a mennyiséget igyekszem tartani mert nem akarok tovább fogyni. De jól látszik, hogy sokàig a stagnálás nem függött össze azzal, hogy gond van a kaja mennyiségével.

2023. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%

2 hét az nem stagnálás.

Majd ha 1 hónapig nem mozdul a mérleg, na akkor kezdj el gondolkozni azon, hogy lehet, hogy valamit félreszámolsz valamit.


Én épp a napokban hagytam abba a diétámat.


15 hét alatt 78kgról 67kg és volt, hogy 2-3 hétig semmi változást nem mutatott a mérleg. A tested vizet tart vissza, rengeteg minden miatt.

Lehet, hogy sósabban eszel az utóbbi időben, lehet, hogy több szénhidrátot ettél (1g szénhidrát 3g vizet köt meg a szervezetben), lehet, hogy több rostot ettél, lehet, hogy több vizet iszol, mint eddig ittál, lehet, hogy stresszes volt az utóbbi 2 heted és emiatt több vizet tart vissza a szervezeted. Milliónyi dolog miatt ingadozhat a súly.


Ne légy türelmetlen. Az ilyen időszakokban kell maximálisan kitartani és nem feladni. Nekem szerinted az utóbbi majdnem 4 hónapban hányszor fordult meg a fejemben ilyen 2-3 hetes "stagnálások" után, hogy feladom? Szinte mindig, de mégsem tettem, hanem kitartottam. A mérlegen lévő szám csak egy dolog, semmit nem jelent. Tudom, hogy kövérként a mérlegen lévő szám nagyon sokat tud jelenteni negatívan mentálisan. Én 106kg voltam, és rettentően megviselt az, ha a fogyásom után izomépítésnél láttam azt, hogy felfelé megy a mérlegen a szám.

Most kezdek megbarátkozni és most kezdem megérteni azt, hogy ez csak egy k*baszott szám, és nem kell rajta stresszelni.


"Egyébként nem szoktam minden nap megmérni"

Ez pedig nagy hiba. Lehet, hogy az utóbbi 2 hétben az első nap 94.1kg voltál, aztán megmérted magad most és azt látod, hogy 96.4kg. Pedig, ha minden nap mérted volna magad, lehet, hogy átlagban olyan 94.5kg-95kg körül mozogtál, csak éppen 1-2 nap a több víz visszatartás miatt többet mértél.. Naponta mérd reggel wc után a súlyod, és hetente vonj átlagot, mert előfordulhatnak olyan napok, amikor szimplán többet mutat a mérleg, mert emberek vagyunk, nem pedig robotok..


"Minél előbb le akarok menni 80 kilóra, hogy végre elfogadjanak..."

Sajnálom, hogy ilyen környezetben kell élj, ahol akkor fogadnak el, ha X kg vagy/vékonyabb vagy. Magad miatt csináld, ne mások miatt. Sőt, aki akkor fog elfogadni téged, ha 80kg leszel, azt azonnal töröld ki az életedből, nincs rá szükséged. :)


További sok sikert!

2023. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
50%

Legyél türelmes.

Több mint 20kg fogytál, az is óriási dolog!

2023. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden test más! Nekem volt 6 hét stagnálás is.

A legjobb tanácsom tapasztalatbol hogy mindent ugyanugy csinalj ahogy eddig. Es egy hetig ne allj merlegre

2023. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!