Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen egészségtelen/hízlaló...

Milyen egészségtelen/hízlaló dolgot helyettesítettél valami hasonlóval, ami egészséges?

Figyelt kérdés

A kérdéseket olvasva az jutott eszembe, hogy próbáljuk meg összeszedni, mit mivel lehet helyettesíteni.

Ilyesmire gondoltam:


- gyümölcsjoghurt helyett - natúr joghurt gyümölccsel, mézzel, fahéjjal turmixolva

- fehér kenyér/liszt helyett - teljes kiörl. kenyér/liszt

- finomított cukor helyett - finomítatlan nádcukor, gyümölcscukor, nyírfacukor, méz

- rizs - barna rizs, bulgur, köles

- krumpli, tésztaköret helyett - párolt zöldségek, saláták

- chips - biokölesgolyó több ízben


2010. okt. 12. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Héé, szinte az összeset felsoroltad!=D Én egészséges kekszet szoktam gyártani cukrozatlan müzlivel, aszalt gyümölccsel, magvakkal, aztán sk salátaöntetet igazi fűszerekkel műanyagok nélkül, tk liszttel, keményítővel vagy zabpehelyliszttel sűrítek. Búzakorpa a morzsa, sütőpapír, teflonserpenyő meg a zsiradék. Innivalónál a cukros és mentes helyett, natúr tea v gyógynövényes kis citrommal. Kb ennyi lenne a kiegészítésem.:)
2010. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért biztosan vannak még mások is. :)
2010. okt. 12. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:

"gyümölcsjoghurt helyett - natúr joghurt gyümölccsel, mézzel, fahéjjal turmixolva"


ha a natúr joghurtba mézet, gyümölcsöt teszel, ugyanúgy "megcukrozod" ezzel, mint a gyárban. szal ugyanott vagy. a méz 85%-a cukor. gyakorlatilag ez egy természetes cukorszirup.


- finomított cukor helyett - finomítatlan nádcukor, gyümölcscukor, nyírfacukor, méz


Namármost, a nádcukor, gyümölcscukor (ami finomított cukor, egyébként) és a méz ugyanúgy hízlal, mivel ezek izsonyat koncentrált cukrok. Azt aláírom, hogy jobbak a kristálycukornál (a gyüm. cukor nem, az csak édesebb kevesebb kell belőle)De az nem igaz, hogy nem hízlalnak.


- rizs - barna rizs, bulgur, köles

Na a rizst nemsok értelme van helyettesíteni. egy átlagember olyan kevés ch-t visz be rizsből, hogy gyakorlatilag mindegy, hogy fehér, vagy barnarizst, kölest, bulgurt használ. A sültkrumplit kéne inkább ezekkel helyettesíteni.

2010. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kérdés az "egészséges" dolgokra vonatkozott. Tudom, hogy hízlal a méz (is), de élettanilag sokkal jobb, mint a cukor, az édesítő.


A gyüm. joghurtra mondok egy példát:

Összetevők:

Összetevők: pasztőrözött, homogénezett tej, gyümölcsvelő 10% (meggy 40%, cukor, módosított keményítő E 1442, természetazonos aroma, színezék: kármin, savanyúságot szabályozó anyagok: citromsav, nátrium citrát), cukor, sovány tejpor, módosított keményítő E 1442, tejfehérjék, pektin, joghurtkultúra

[link]


Vagyis a 10%-nak a 40%-a a gyümölcs, azaz az egész joghurtra nézve 4% a gyüm.tartalom. Én ennél kicsit többet teszek bele... Kihagyom viszont az adalékokat.

Nem az 1 kanál méztől fogok elhízni...


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a rizst ne cserélgesse az ember. A fehér rizsben alig marad tápanyag, lehántanak róla egy csomó hasznos részt. Ha így is, úgy is megeszem, miért ne ennék olyat, ami jobb.

2010. okt. 13. 11:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Az is tévedés, hogy a gyüm.cukor nem jobb a finomított cukornál... mert jobb. A finomított termékek (akár liszt, akár cukor) hirtelen emelik a vércukrot, utána az hirtelen lezuhan, az ember ettől éhes lesz, eszik, hízik. A többi ennél élettanilag nagyságrendekkel jobb, a nyírfacukornak asszem a kalóriatartalma is jelentősen alacsonyabb.
2010. okt. 13. 11:29
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, és a gyüm.cukor (szőlőcukor) NEM finomított.

A porcukor és a kristálycukor az!

Nádcukorból van finomított is és finomítatlan is, nem a színét kell nézni, hanem a feliratot.

2010. okt. 13. 11:31
 7/11 anonim válasza:

szia! a fiamnak édesség helyett aszalt gyümölcsöt szoktam adni nasira. most 2 éves és a vörösáfonya a kedvence. pár szemet megeszik belőle egy nap, ha az ebédet tisztességgel elfogyasztotta :)

az én kedvencem pedig újabban a répachips a krumpliszirom helyett és ki szeretném próbálni a sütőtök chipset is, aminek most olvastam a receptjét.

krémtúró gyanánt mi túrót natúr joghurttal eszünk gyümölccsel, fahéjjal, esetleg mézzel.

2010. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A krumpli kítűnő ch és természetes, ezt lecserélni valami majonézes cukros salátára nem kéne!
2010. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy a krumplit majonézes cuccra cseréljük le? Elolvastam még egyszer, sehol nem látok ilyet...

(Én valóban írtam salátát, és nem konkretizáltam, de fejes salátára, uborkára, paradicsomra stb. gondoltam, és nem írtam hozzá öntetet.)


Viszont adtál egy ötletet, bár ezt már írta valaki:

Majonéz és bolti öntetek (porok, üveges) helyett: natúr joghurt valódi fűszerekkel tökéletes.

2010. okt. 15. 08:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A rakott ételek, a töltött káposzta, és töltött paprika készítésénél a rizst zabpehelyre cserélem.

Csoki helyett müzliszeletet eszem, és házilag készítek sütit. A bolti agyon E-betűs lekvár helyett itthon készítünk, gyümölcscukorral, vagy cukor nélkül. Amit csak lehet sütőzacskóban készítek, tehát lecseréltem az olajat, zsírt zacsira:)

2010. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!