Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Raktározó üzemmód létezik...

Raktározó üzemmód létezik vagy nem? Ha igen, akkor hogy kell érteni, mennyi idő után kezd a szervezet raktározni? Igaz, ha valaki koplal, akkor utána örök életében egy db salátalevelet sem ehet hízás nélkül?

Figyelt kérdés
2023. júl. 4. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bizonyítottan nem létezik. Alapanyagcsere-szint (BMR) alatti kalóriabevitel hosszútávon számos egészségügyi hátránnyal járhat mind inzulinérzékenység, mind vércukor szabályozás, mind emésztés, mind idegrendszer, mind mentális téren, ezért felesleges és ellenjavallt, hiszen ráadásul extrém gyorsasággal alakul ki az egyénnél valamilyen súlyos tápanyaghiány, de ez a "raktározó üzemmódba kapcsolt a szervezetem, egy levél salátától is hízok" típusú ökörség egy biológiailag értelmezhetetlen bullshit. A koncentrációs táborok foglyai, vagy a hajótöröttek biztosan nem olvastak Femina.hu-t,ezért nem tudott a szervezetük a raktározó üzemmódról, és ezért haltak kínhalált csontvázra lesoványodva.
2023. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az mitől van, ha valaki koplal, majd utána ugyanúgy kezd étkezni, mint korábban és a dupláját szedi vissza annak amit leadott? Elkezd korlátlanul zabálni sokat? Mert akkor ezek szerint nem azért hízik, amit sokan állítanak.
2023. júl. 4. 08:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"mitől van, ha valaki koplal, majd utána ugyanúgy kezd étkezni, mint korábban és a dupláját szedi vissza"

Ez azért nem egy tudományos mérésen alapuló megfigyelés, ez nem minden esetben van így, de egyébként igen, itt arról van szó, hogy miután az egyén hetekig/hónapokig koplalt, utána a szervezet és főleg a szimpatikus idegrendszer mindent megtesz azért, hogy az illető a legtöbb kalóriát és legtöbb tápanyagot elfogyassza egységnyi idő alatt ahhoz, hogy a rendes működése ne legyen veszélyeztetve. Te is észrevehetted magadon, hogy ha napokig nem eszel rendesen, akkor utána rohadt jól esik telezabálni magad, és "bepótolni" a kimaradt napokat.

2023. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki koplal, az nem eszik normálisan. Végletes. A koplalást nem lehet bírni hosszú ideig, betegség vagy halál nélkül. Utána meg túl sokat eszik, zabál.

Ha képes lenne normális étkezésre, akkor nem kéne koplalnia.

Egyik végletből esik a másikba.

2023. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Bizonyos formában létezik. De nem raktározás csak az energiaigény változása. Tegyük fel a bmrod 1200 kcal. A súlytartásod 1600 kcal. Ugye eközött a két szám között tudsz fogy i egeszségesen. Az 1200 a túléléshez kell, az alatt egészségtelen.


Ha te sokáig 1000 kcalt eszel csak, a szervezeted megpróbal alkalmazkodni, tehát kevesebb energiából működni. Ez lehet kb a "raktározás". De nem arról van szó szó szerint. Ezután a bmrod mondjuk 1000 kcal lesz hogy annyi kell a túléléshez és 1450 a súlytartási. Hosszabb távon lejjebb is mehet. Tehát amíg korábban 1600 alatt fogytál, mistmár 1450 alatt és nyilván sokkal lassabban. Valami ilyesmiről van szó.


Nekem volt ilyen, 1700 lett volna az egeszseges fogyas es 1300at ettem. Stagnáltam nagyon sokáig aztán elkezdtem kétnaponta plusz 50 kcalt enni. Beálltam 1700 kcalra és fogytam tovább

2023. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt sokszor az időtartamon is van a hangsúly. Tehát teszem fel valaki 1000-1200 kalórián él 1-2 hónapig, szépen lemegy 5-6-7kg. Jajj de jó lefogytuk amit megkövetelt a haza, most már visszaállhatunk a szokásos életmódunkhoz.

És akkor elkezd zabálni. De nem visszafogva magát, nem csak pár napig, hanem hetek, akár hónapokig tömni magát. És hopp, fel is kúszott 10-15 kg. Aztán akkor jön a szöveg, hogy azért hízott sokat, mert a szervezete raktározni kezdett. Nem is azért mert 4 fánkkal tunkolta a reggeli kávét.

2023. júl. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Van raktározó üzemmód, mivel túl akar élni a szervezet.

"lecsavarja" a nem szükséges perifériákat.ezért szűnhet meg pl a nőknél a menstruáció is koplalásnál ,nincs rá szükség. Csökken az agyi működés tompa, fáradt, enervált az ember. Az agy hatalmas fogyasztó a szervezetben, azzal lehet spórolni. A test lusta lesz csak ülne feküdne az ember. Fázás. A test lecsökkenti a hőtermelést, ez is energiatakarítás. Szóval van ilyen, pl az állatvilágban ott a medve vagy egyéb téliálmot alvó állatok, simán lecsökkentik a fogyasztásukat minimumra. Az ember ennyire képes amennyire, de képes rá, csak jóval kisebb mértékben.

Viszont semmiből energiát lehetetlen szerezni, ha a felhasznált energia több mint a bevitt akkor ott fogyás van kötelezően.Egyén szinten ezek mások, a neten fellelt adatok- számolások csak tájékoztató jellegűek, mindenkinek magának kell kitapasztalni mi kell, mennyi kell, hogy fogyjon.

febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!