Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb diéta férfiak...

Melyik a legjobb diéta férfiak számára?

Figyelt kérdés

Időszakos böjtölés jónak tünik, viszont egyértelmü hogy bármit is választok egy életen át tartanom kell, mert már estem bele a hibába hogy leadtam sokat abbahagytam és vissza szedtem a súly nagyrészét évek múlva.


Jelenleg 180 cm, 104 kg vagyok, úgy vettem észre hogy negatív hat az egészségemre, szóval fogyás mellett döntöttem, és persze külsöre is nagyon öregít a plussz súly, a cél kb heti 1kg minusz, 70kg ideális végcélnak tünik, hogy fiatalosan nézzek ki



2023. júl. 12. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden férfinak, nőnek, gyereknek, idősnek az a jó diéta, amikor az egyén fizikai aktivitásának megfelelően viszi be a kalóriakeretét egy kiegyensúlyozott és változatos étrend alapján. Ennyi. Egyen az ember főleg zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyest, magvat, teljes kiörlésű gabonát, álgabonát, akár sovány húst, halat, kerülje a telített/transz zsírokat, a hozzáadott cukrokat, az ultrafeldolgozott élelmiszereket, az ipari adalékanyagokat, aztán kész.
2023. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A hozzáadott cukrot kerülni fogom, minden ultrafeldolgozott élelmiszert (bolti vackokat,édességet,snacket,ipari hulladék húsokat (párizsi,szalámi,virsli kolbász stb)
2023. júl. 12. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyes jól leírta! A böjt meg nem diéta hanem koplalás. Nem eszel ezért a szervezeted elkezdi felélni az izmaidat. Izmot vizet veszítessz ezért csökken a súlyod. Ha vége a böjtnek meg visszajön minden. Az egészséges táplálkozás (mértékkel) és az edzés a lényeg.
2023. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretek edzeni mert nagyon fárasztó.

A zsírt égeti a böjt nem izmot

2023. júl. 13. 09:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A zsírt égeti a böjt nem izmot"

Zsírt (ahogy izmot is) nem a böjt éget, hanem a kalóriadeficit. Ha értelmetlenül böjtölsz, koplalsz, ezáltal kalóriadeficitbe kerülsz, hiszen éhezteted magad, akkor mind a zsír-, mind az izomszövetek és sejtek lebontása megindul a szervezeted által.

2023. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A böjt kalóriadeficitet okoz...
2023. júl. 13. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán igen, talán nem. Az esetek legnagyobb részében igen, viszont az időszakos böjtölésnek egészségügyi szempontból egyelőre csak a negatívumai és a hátrányai bizonyítottak, az előnyei nem. Ha fogyás a cél, akkor egy normális étrend mentén legyél 400-500 kalóriás deficitben, és ne nyírd a szervezeted feleslegesen hosszútávú koplaltatással.
2023. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha egyik nap 0 kalória, másik nap 3000.

Akkor átlagban 1500 kcal ami deficit egy férfinál mindenképpen fogyást eredményez

2023. júl. 13. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:
A fogyás nem napról napra történik, én pedig a böjt és a koplalás egészségügyi vonatkozásairól beszéltem.
2023. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen idővel mint ahogy a hízás is.

De ha tartom fogyás lesz hosszútávon


A böjt pedig egészséges, főleg az elhízott alternatívához képest.

2023. júl. 13. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!