Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás centivel, de kg-ban...

Fogyás centivel, de kg-ban meg sem moccan a mérleg?

Figyelt kérdés

Június eleje óta próbálok fogyni. Odafigyelek arra, mit eszek, heti 4-5alkalommal 60 percet végzek izom erősítő saját testsúlyos és súlyzós gyakorlatokat. A súlyom még mindig stagnál, de cm-beb viszont rengeteg a változás:


Súly: 71 kg

Derék: 75-ről 70 cm

Csípő: 108-ról 100 cm

Combok: 64-ről 60 cm


Ez hogy lehetséges? Az oké, hogy az izom nehezebb a zsirnál, de ennyire, hogy hiába látszik fogyás centibeb, a kg- meg sem moccannak? Hogyan tudnám a mérleget is mozdítani? Dokihoz járok ir és pcos miatt és ott folyamatosan lecsesznek, mert nem mozdul a mérleg, hiába mondom, hogy centiben látszik a fogyás. Míg csinálok rosszul?


2023. júl. 14. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi kalóriát eszel?
2023. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1300-1500 között, makrókra is figyelek
2023. júl. 14. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Őszintén, az orvosnak kéne kiderítenie, hogy mi a gond, ha nem mozdul a mérleg, holott ez a cél egészségügyileg. Itt neked kéne felháborodnod, és asztalt csapkodnod, hogy tájékoztasson jobban, mit tehetsz, min változtass... Stb.

Amit szerintem (mint laikus) tenni tudsz, hogy elkezdesz étkezési naplót vezetni. Felírod minden nap szigorúan, hogy mit, és grammra pontosan mennyit eszel. Így tudsz majd kalóriát számolni, és az orvos orra alá dughatod. Viszont nagyon fontos, hogy őszinte legyél. Főzés közben pár falat is számít, vagy ha elmész a rágcsapolc mellett, és bekapsz pár falatot, üdítők, kávé, minden. Nem azért kell minél nyersebbnek, őszintébbnek lenni ilyenekben, hogy szarul érezd magad, hanem azért, mert ha kijön itt egy könnyen kezelhető probléma, akkor mindenki fellélegezhet, te tudod, hogy min kell dolgozni. Ha tényleg nincs hiba, akkor csak fejet vakarni lehet.

De egyébként az én NAGYON felületes tudásom szerint, (szóval ezt kezeld kellő fenntartással,) simán előfordul, pláne ilyen betegségek esetén, hogy a kilók lassabban kezdenek el lemenni, holott a belső változás már elkezdődött. A másik, és hasonlóan a korábbihoz, légy kritikus azzal, amit írok, kérdezd ki az orvosodat (vagy egy jobbat), de nekem az rémlik, hogy a PCOS jár némi szénhidrát anyagcsere zavarral is. Szóval lehet annak a mennyiségével is érdemes játszanod, kb mintha IR-es lennél.

De ismétlem, én nem vagyok orvos, az össz tudásom máson beszámolóján alapul, ami nem tudományos alap. Orvosra visszatérve: jogodban áll másodvéleményt kérni, vagy orvost váltani, ha nem tudsz együtt dolgozni a jelenlegivel.

2023. júl. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Izomerősítő gyakorlatok. Magyarul nőnek az izmaid, tehát zsírt vesztesz. A fogyásodnsikeres, kalória, étkezés, sport rendben van.

A centit nézd és ne a mérleget


És ha mérsz, akkor mindig reggel, wc után, evésivás elott. Egy nap 3 kg kulonbseg is lehet de csak a reggeli az oszsehasonlithato.

Meg ha pl elozo nap tobb szenhidratot vsvy sot wszely masnap lehet tobb a merlegen az ideiglenes vizvisszatartas miatt.

2023. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!