Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan legyen motivációm...

Hogyan legyen motivációm fogyáshoz, vagy legalábbis mindennapos edzéshez?

Figyelt kérdés
Semmilyen motivációm nincs. Évente 3-szor ha ráveszem magam az edzésre, ami után úgy érzem végre megvan a motivációm, de aztán kb 3 hónapig megint csak eszek és ülök. Semmilyen mozgás nincs az életemben, sportolni azért nem sportolok (egyesületnél), mert az nem megoldott, 1-1,5 órára van innen lehetőség rá. Az evéssel is vannak problémáim, mert elég sok mindent eszek és össze vissza. Pl. reggel meglátok valami kaját, pedig már kiválasztottam hogy mit akarok enni, de megeszem azt is, mert jól néz ki. Nincs motivációm, hogy ezt megváltoztassam. A youtube-on viszont már kész edzős lejátszási lista áradatom van, minden napra, minden testrészre. Próbáltam telefonon alkalmazással is változtatni, de mindenért fizetni kellene, hogy rendesen tudja számolni és mutatni az eredményeket.

2023. júl. 22. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél ki a falra egy 2x3 méteres képet Rezsi Szilárdról. Ha az nem

motivál akkor semmi...


Rossz kategória :)

2023. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nézd meg Orbánt. Gondolom nem akarsz olyan gusztustalan dagadt lenni.
2023. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az egészség és az esztétikum számodra nem elég motiváció, akkor a szervezeted előbb-utóbb úgyis gondoskodni fog a motivációról, ez szinte garantált. Egyébként meg nem motivációt kell keresni, hanem szokásokat kell kialakítani, ezeket a szokásokat pedig integrálni az életmódodba. Ne motivációt keress, hanem étkezési és sportolási szokásokat.
2023. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magadért akard ezt csinálni. Ez az első és a legfontosabb lépés.

Amint ez megvan, megszületik a cél fogalma a fejedben.

A cél szentesíti az eszközt. Tehát ezáltal életmódváltásba kezdhetsz.

Ebbe ugye beletartozik az edzés és a megfelelő étkezés. Normális keretek között persze. Gondolok itt a mértékre mind2 esetben.

Ahogy azt már írták egy idő után már nem lesz motivációd.

Itt 2 lehetőséged lesz: 1. abbahagyod az életmódváltásod

2. megugrod ezt a akadályt és folytatod tovább az

életmódváltást, innentől kezdve hívjuk ezt a

folyamatot önfegyelemnek

Sok sikert!

2023. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene minden nap edzeni? Nem vagy te élsportoló. Ha nekem is minden nap kellene biztos én is feladnám. Egy olyan embernek mint te aki nem szokott sportolni vagy csak néha annak kezdetben bőven elég heti két nap. De akkor nem 10 perc lötyögés hanem 1 óra.

Én is így kezdtem. Hétfő csütörtök. Mondjuk én eljárok csoportos órára. Mert ott húznak a többiek.

Kellett 3 hónap mire hozzá szoktam ehhez. Elmúltak a kezdeti nehézségek, izomláz, az idővel való zsonglőrködés stb.. utána jött hozzá a szombat. Így heti 3 óra. Most 1 évvel később érzem hogy bírnék többet is.

Csak van egy ismerősöd, rokonod, szomszédod aki maga is sportolna. Fogjatok össze. Ketten könnyebb.

Mi tart vissza hogy heti 2x 1 órát tempósan sétáljatok vagy kocogjatok vagy tornázzatok.

2023. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy itt a jó idô. Menj biciklivel dolgozni. Ezer lehetőség van ami ingyenes. Van kalóriabázis ami ingyen számolja a kalóriákat. Mindent is lehet ingyen akinek nincs rá. Csak akarni kell.
2023. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!