Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak sétálok, akkor is...

Ha csak sétálok, akkor is fogyhatok?

Figyelt kérdés

Futáskor a pulzusom 190 lesz, lassú sétával pedig 135-140 -es tartományban marad, de kis kocogással vagy gyorsabb tempójú sétával máris 160 körül lesz. Az órám szerint aerób tartományban vagyok futás közben a legkevesebbet, anaeróbban és extrém magasban a legtöbbet. Futás közben egyszerűen nem tudok zsírégető fázisban maradni. Érdemes így is futni, vagy inkább a nem megerőltető séta? Csak az a baj a séta olyan kicsit mintha semmit se csinálnék. Előre is köszönöm a normális válaszokat.

30N 80kg



2023. júl. 24. 20:56
1 2 3
 1/22 Cameroon ***** válasza:
62%
A futással több kalóriát égetsz de a gyaloglás is testmozgás én is gyaloglok azzal is lehet fogyni.persze az étkezésre is figyelni kell illetve a nem cukros folyadék bevitelre.
2023. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen igen az étkezés fontos. Köszi a választ!
2023. júl. 24. 21:10
 3/22 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy anaerób fázisban vagy túl magas pulzus tartományban meg már káros az izmoknak (tejsavküszöbbel kapcs írtak valamit)

Így erre irányulna a kérdésem, hogy tényleg ártok-e a szervezetnek ha tartósan 180-190 a pulzusom futás közben

2023. júl. 24. 21:13
 4/22 Cameroon ***** válasza:
73%
Aki ért hozzá azt mondja hogy a kalóriadeficit a fontos hogy több kalóriát égess mint amit beviszel.én mondjuk nem számolgatok.78 kg vagyok 6-8 kilót szeretnék leadni.
2023. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Cameroon ***** válasza:
52%
Nem hiszem hogy ártassz vele,arra úgyis válaszol a tested ha túlhajszolod
2023. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

"Ha csak sétálok, akkor is fogyhatok?"

Ha ezáltal kalóriadeficitbe kerülsz, akkor igen, ha nem, akkor nem. Mennyi a napi kalóriabeviteled?

2023. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Igen, akkor is fogyhatsz ha "csak" tempósan sétálsz. A testsúly nem minden, nem kellene kicsinálnod a szívedet. Inkább a tempós sétával edz, teljesen indokolatlan lenne 160 fölé vinni a pulzusod, az elégetett kalória nem éri meg a terhet, amit a szívedre raksz.
2023. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A kalóriadeficittel tisztában vagyok, nem erre irányult a kérdésem, hanem a magas pulzusra. Mindenesetre elmegyek egy terheléses EKG-ra szerintem, és megkérdezem ott. Csak gondoltam hàtha jár valaki hasonló cipőben.
2023. júl. 24. 22:03
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Kisebb intenzitás=kevesebb elégetett kalória

Nagyobb intenzitás=több elégetett kalória

Zsír oxidáció nem = a zsírégetéssel.

Kisebb intenzitásnál ugyan nagyobb lehet a zsír oxidáció, de a kalóriaegyensúlytól függ, hogy ez zsírégetést is jelent-e.

Kb. egyéni preferencia kérdése, hogy milyen intenzitást választasz, mert ha intenzív az edzés, magas a pulzus, kikészíted magad, akkor hiába égetsz több kalóriát, ezt egyrészt rövidebb távon tudod megtenni, másrészt előfordulhat, hogy annyira kifárasztod magad, hogy a nap további részében sokkal kevésbé leszel aktív, mintha alacsonyabb intenzitású edzést végeztél volna, így a vége az lesz, hogy mégis kevesebb kalóriát égettél.

Találj egy magadnak megfelelő középutat vagy bármilyen utat, de valóban, a szívedet ne készítsd ki.

2023. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Nem akarok kötekedni főleg azert nem mert nem értek a témához, csak volt egy rész amin meglepődtem, így erről szeretnék egy kis kiokítást/felvilágosítást. A pulzusod. Ez normális érték? Nem sok egy kicsit? Ha sok betegség vagy túlsúly vagy az edzettlenség okozza?

Tényleg ne vedd sértésnek, sosem méregettem a sajátomat, így felkeltette az érdeklődésem. Persze ha nem akarsz nem kell válaszolnod.

2023. júl. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!