Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyan személy írna aki hozzám...

Olyan személy írna aki hozzám hasonlóan fogyni szeretne? Pl Leírná hogy miket eszik mit sportol. Hogyan állja meg H nem eszik édességet. Nekem azzal van a legnagyobb gondom. 5 6 kilót szeretnék fogyni. Köszi a segítséget.

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Lassan és állhatatosan kell csinálni, máshogy az ellenkezője történik hosszútávon. Tehát szép lassan bevezettem az életembe olyan szokásokat, amiket képes vagyok megcsinálni. Egyszerre mindig csak 1-et. Pl. Nagy pohár víz minden étkezés előtt - ettől egyszerűen hamar leszek jóllakva. Aztán, ha ez már rutin, akkor mindenhez enni valami zöldséget gyümölcsöt. Egyszer salátával ettem a lekváros kenyeret, mert az volt éppen itthon. Aztán: valami határozott örömforrást keresni estére - hogy ne a kajálással boldogítsam magam - ez egy baromi nehéz lépés. Nem mindig sikerül, van, hogy bekajálok este. Ilyenkor meg KELL bocsájtanom önmagamnak, és másnap újra próbálni. A következő nehéz lépés, de már elkezdtem, hogy legalább 20 percig egyfolytában helyben ugrálok. Vicces lenne, ha valaki látná, akkor beszereznék egy ugrókötelet is...

Nagyon fontos, hogy lassan csináld. És ne keseredj el, ha az első héten semennyivel nem leszel kevesebb! Később lesz mérhető. Nem szabad abbahagyni. Én 6-8 kilót szeretnék lefogyni, és ebből már lement 2 (kb. három és fél hét alatt), és nem fog visszajönni. Ez a lényeg :)

Nagyon sok jót kívánok neked, és hidd el, hogy nagyon szép, és értékes vagy úgy is, ahogy most vagy!


36N

2023. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy késő este nem állok neki tejbegrízt főzni a filmhez. Tehát vacsorázom én is csak korábban. Hét-fél 8 után próbálok nem enni. Ha belegondolsz, az alváshoz nem kell energia, de az esti film közben a legjobb enni - na ezért nehéz ez a része...
2023. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

1) Kalóriamentes üdítők valamennyire kielégítik az édesség iránti vágyat.

2) Tartok heti egy csalónapot, így könnyebben ellen tudok állni az édességnek azzal, hogy "x nap múlva korlátlanul ehetek majd csokit!"

3) A táblásat felejtsd el, de napi egy KIS csoki belefér.

2023. júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

5-6 kilót, vagy 56 kilót szeretnél fogyni?

Én 3-4-et akartam (sikerült) kalóriaszámolással szerintem egészen egyszerű. Mindegy mit sportolsz, én heti 5-6 alkalommal sportolok, crossfit, terepfutás, úszás, ezen kívül gyakran túrázom, 25-35 km-eket. Ez sok kalóriát felhasznál, de ha visszaeszem, akkor teljesen mindegy, hogy mennyit sportolok.

Az édességet nem hagytam el, csökkentettem, ebben az segített, hogy én pl. kb 2600-2800 kcal-val fogyok, mindig amikor ettem valamit, beírtam az alkalmazásba és láttam, hogy még mennyit ehetek. És amikor látom, hogy pl 1db pilótakeksz 100kcal, akkor elmegy a kedvem attól, hogy mégegyet egyek, mert nagyon gyorsan elfogy a napi keret.

2023. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha jól, egészségesen és nem túl kevés kalóriával fogyszy nem lesznek sóvárgásaid. Édességet meg szabad enni, kis cukortartalmút, mértékkel


fogyás elmélete, hogy kevesebb energiát kell bevinni, mint amit az ember elhasznál egy nap alatt. Ha annál kevesebbet viszünk be, mint amire szüjségünk van egy nap, akkor fogyunk, ha ugyanannyit, akkor megtartjuk a súlyt, ha pedig többet, akkor hízunk. Ha kevesebbet viszünk be mint elhasználunk, az azt jelenti, hogy kalóriadeficitben vagyunk. Ez biológia, mindenkinek így működik. Igen, neked is.

Minden más, divatdiéta vagy ősi módszer erre épül. Például ott van az, hogy valaki nem eszik curot, fehér lisztet, tésztát, krumplit. A másik példa a turbódiéta, ahol 100 kalóriás lötyivel helyettesítesz egy amúgy 400-600 kalóriás étkezést. Így összesen nyilván kevesebb kalóriát visz be az ember és fogy. Viszont itt jön az a kérdés, hogy jójó fogyunk, de hogy fogyjunk egészségesen. Mert ez nem az.

És hogy miért ne fogyjunk egészségtelenül: vérnyomásproblémák, menstruációs zavar, hormonzavar, szédülés, fáradékonyság, evés- és testképzavar kialakulása, hajhullás, körmök töredezése, száraz bőr, száraz haj. Hiszen az egészséges étkezésben megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat fogyasztunk, amik a fentiekhez mind szükségesek. Itt jön megint a turbódiéta példa, ahol teljes értékű étkezéseket lötyivel helyettesítenek, amikben ezek közül lényegében semmi sincs, tehát még kevesebb esély arra, hogy az a fogyás egészséges-e. Ha valaki ételeket iktat ki, az nem feltétlenül baj, mert sokaknak úgy könnyebb. Viszont a cukor, liszt stb elhagyása mellett nyilván több zöldséget eszünk, tehát kevesebb kalóriát, és így tartjuk a deficitet. Tehát ez is azon alapul. Viszont, emellett is lehet hízni, ha valaki megeszik egy étkezésre egy bögre rizst és 6 szelet húst, miközben a szükséglete harmadennyi lenne. Tehát elhiszem, hogy valakinek bevált, de az sok más tényező együttállása miatt vált be. A krumpli kiiktatása például nem is feltétlen egészséges, hiszen komplex, lassan felszívódó szénhidrát, rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal. Az egészséges életmódba beilleszthető. Ugyanez a tésztákkal. A fehér lisztes tészták sem ördögtől valók, viszont a durum vagy teljes kiőrlésűben több a vitamin és a rost. A magyarok eleve átlagban feleannyi rostot fogyasztanak, mint kellene. Tehát egészséges életmódban is lehet mrétékkel fehér tésztát enni, teljes kiőrlésűt meg durumot pedig egyenesen ajánlott. Ezért akár veszélyes is lehet minden tészta kiiktatása, mert beragadhatunk egy nem túl változatos zöldség + hús körforgásba.

Az egészséges fogyás pontosan olyan, mint az egészséges étkezés, csak a korábban említett kalóriadeficittel kiegészítve. Tehát eddig leírtam miket ne csináljunk, most jön amiket csináljunk, ha egészségesen szeretnénk étkezni és/vagy fogyni.

Ha nagyon nem szeretnénk kalóriát számolni, akkor csak 4-5 napig vegyünk elő egy füzetet és írjunk fel minden egyes falatot és nem víz folyadékot, amiket beviszünk. Visszaolvasva nagyon tanulságos lehet, rájöhetünk például, hogy mennyit nassolunk úgy, hogy észre sem vesszük. Vagy rájöhetünk, hogy mennyire rendszertelenül eszünk. Például ha valaki kihagyja a reggelit vagy az ebédet és nincs a szervezete folyamatosan ellátva tápanyaggal, annak nagyobb eséllyel lesz este falási rohama, akkor a szükséges kalória többszörösét viszi be. Ha meglátjuk a mintákat, amik szerintünk a hízáshoz vezethetnek, azokon próbáljunk változtatni.

Ha valaki elszánt és készen áll a kalóriákkal való megismerkedésre, akkor elsőként számolja ki a BMR-ját. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni.

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.


Tehát tudjuk hogy mennyit együnk, de hogy hogyan: először is igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot, elsősorban vizet. A víz kalóriamentes, tehát bármennyit lehet, minimum 2 liter az ajánlott. Aki fogyni akar, annak nem ajánlok semmiféle gyümölcslevet vagy cukortartalmú üdítőket mert egy pohárban 100 kalória is van, tehát 3 pohár már majdnem kitesz egy kisétkezést.


Az étkezéseinket próbáljuk meg ez alapján összeállítani: [link]


Minden étkezéshez együnk egy marék zöldséget vagy gyümölcsöt (rost, vitamin stb), jobban el is telít és kevésbé leszünk éhesek. Mindig legyen valamilyen sovány fehérje (pl. túró, szárnyasok, karaj) és komplex szénhidrát (pl. bulgur, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér). Szintén legyen egészséges zsiradék (pl. az olivaolaj amin kisütjük a húst, vagy ami a túróban van, esetleg egy negyed avokádó). Ez azért jó, mert ha mind a három tápanyag van az étkezésben, lassabban szívódik fel, tehát tovább tart a telítettségérzet és kevésbé leszünk éhesek. A cukrot azért érdemes kerülni, mert az ezeknek pont az ellenkezőjét csinálja, tehát hirtelen jóllakunk, majd hirtelen esik le az energiaszintünk és még éhesebbek leszünk. Ráadásul semmilyen értékes tápanyagot nem ad.


Általában az összkalóriát érdemes úgy felosztani, hogy fele szénhidrát, a maradék felesben zsír és fehérje, de ez mindenki más, mások vagyunk, más esik jól, más életvitelt tudunk tartani.

2023. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Reggeli vagy zabkása túróval gyümölccsel, vagy tojás sonkával tk pirítóssal.

Többi kajám rizs csirke kombinációja vagy simán natúr elkészítve, vagy csinálok valami szószt rá. Marhahús és durum tészta is akad + rengeteg zöldség, víz, gyümölcs és 2-3 kocka étcsokit is eszek minden nap, mert belefér. Vésztervnek tictac-ot használok.

Heti 3x súlyzós edzésem és ugyanennyi kardióm van. 10 kilót akarok leadni, 4.5 már lejött és 8 hete csinálom. 38/F

2023. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én már csak súlyt tartok, de nekem pl havi 1 csalónapom van, a fogyás kezdetétől, tudatosan beillesztve, ilyenkor szoktam édességeket is enni, meg mindent amit megkívánok.

Semmi értelme teljesen megvonni magadtól mindig mindent amit szeretsz, hosszútávon nem tartható.

Butaságokat meg nem kell írni. Az édességek stb után való sóvárgásnak semmi köze a megfelelő energiabevitelhez. Ha nem koplal az ember, akkor is vágyhat ilyenekre, kedves 5-ös, aki mindenhova ezt a kisregényt másolod be amit senki sem fog végigbogarászni, ahelyett, hogy személyre szabottabban válaszolnál.

2023. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Tök mind1 mit sportolsz, mit eszel csak legyen életvitel szerű. Sok mozgás + normál kalória bevitel és hosszú távon meg tudsz tartani egy neked kedvező testsúlyt. Ezt az évek alatt ki lehet tapasztalni, hogy mennyi mozgáshoz kaját egyél. Nem kell hozzá semmi hókusz-pókusz. Figyeld a tested reakcióit!
2023. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
58%

Nekem elég erős cukorfüggőségem volt, amit csak teljes megvonással lehet leküzdeni, édességet egyáltalán ne egyél.

Viszont legyen otthon mindig gyümölcs. Még a legédesebb is ezerszer jobb arányaiban, mint bármelyik édesség. ( 1 tábla csoki 500 kcal, ugyanannyi banán 90 kcal).

2023. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3-asra ne hallgasd, a heti egy csalonap borzalmas ötlet. Ugyanis nem a napi hanem a heti kcal számít, hiába vagy te 6 napon keresztül -300 kcal-ban ami ugye összesen -1800 kcal, ha a 7. napon “korlátlanul eszel csokit” és pl. 2000 kalóriával túl léped a kereted aznap, akkor egész hétre nézve 200 kalória többletben leszel és egy dekát se fogsz fogyni.
2023. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!