Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 9 éve lefogytam 25 kilót,...

9 éve lefogytam 25 kilót, csak az üdítők elhagyásával. 6 éve tovább akartam fogyni, de onnan nem sikerült. Diétáztam, munkát váltottam, kalóriát számoltam, 4 éven keresztül intenzíven edzettem, és semmi változás. Miért?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, kérdeztem az edzésről, de lebeszélt. Szerinte nem kell több izom. Fogyni viszont sehogy nem megy.

2023. aug. 12. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A paramétereidet nem ártana megadni, milyen magas vagy, hány kg, nö/férfi, meg mennyi idös - ugyanis a legtöbb ilyen esetben azért nem megy tovább a fogyás, mert nincs miböl fogyni.
2023. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem mindegy, milyen magas, mennyi kg vagy :D
2023. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha már az orvos szerint is gáz van, akkor inkább híznod kellene.
2023. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
168-169 centi magas jelenleg 99 kiló vagyok. Az orvos az a még több erősítésről akar lebeszélni. Szerinte is kövér vagyok, de a magasságomhoz kèpest 60 feletti vállszélesség aránytalan.
2023. aug. 12. 19:35
 5/10 anonim válasza:
24%
speed
2023. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

168 centihez a 99kg ahárhogy is nézzük, azért sok. Csak viszonyítás alapként, a nem sokkal magasabb Frank Zane nyomott kb. ennyi kilót aki tele volt cuccozva és egész életét az edzésnek szentelte. Nálad pedig ugye nem ez a helyzet.


Ha ténylegesen tartottad a kalóriadeficitet, akkor keress fel egy másik orvost, állhat pajzsmirigy probléma is a dolog hátterében.

2023. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az rengeteg. Nem edzened kell - ilyen súllyal kizárt, mert szétcs...ed az ízületeidet.


Sétálj és más mozgás nem kell.

2023. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress egy másik orvost. Az izomépítés a legjobb dolog ami támogatja a fogyást. Egyrészr sport és kalóriát éget, másrészt iznot épít. Egy kg izom plusz 50 kalóriányi energiaigényt jelent. Tehát lényegében minél izmosabb vagy- annál több a kalóriakereted és annál könnyebben tudsz fogyni.


Én 95ről lettem 66 kalóriaszamolással és heti 2 erősítő- izomépítő edzéssel. Plusz kb 6 kiló iznot szedtem fel.


Egyértelmue a sport az amivel konnyebben lehet fogyni hisz energiat hasznal fwl



Ami viszknt gyanus hogy kaloriaszamolassal nem sikerult. Ott valami elcsuszott. A sport altal elegetett kaloriat sose add hozza.

Mindent nyersen merj és minden etelt vsgy italt amit megeszel vagy iszol

Mindent grammra pontosan es ne darabra

Ha igy se sikerul fogyni akkor tul nagy a kereted vagy tul turelmetlen vsgy. De ekkora sulxban havi 1-1.5 kilonak realisan le kellene menni ha szamolsz

2023. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szamoltad a kaloriat es nem fogytal? Akkor van egy rossz hirem, rosszul szamoltad. Ha kiszamolod hogy hany kaloria szukseges ahhoz hogy fogyj, es tartod, akkor fogyni fogsz ez ennyire egyszeru, minden mas bullsh*t. Az emberek tobbsege rosszul szamol. “A gyerek meghagyott egy kis spagettit, ne kelljen mar kidobni, megeszem (de nem szamolom bele).” “A parom meghagyott 2 deci colat, megiszom amig ki nem megy belole a szensav (de nem szamolom bele). “ Ezer meg egy ilyen van. Rosszul szamoltal kesz. Az is problema szokott lenni hogy valaki az etel nyers kaloriatartalmat szamolja bele, nem pedig a fottet.

Ha kaloriadeficitben vagy, azaz a test energiahianyos allapotba kerul, akkor fogysz, ha eleget eszel, megtartod a sulyod, es ha tobbet eszel hizni fogsz. Ennyi a titok. Amit az orvosod mondott hogy nem kell tobb izom, szimpla f*szsag, en pofan rohogtem volna. A tobb izmot a test csak tobb energia felhasznalasaval kepes megtartani, tehat ha tobb izmod van, akkor tobbet es gyorsabban tudsz fogyni. Te 99 kilo vagy. Vegyunk egy masik 99 kilos embert, akin ez a suly nem csupa zsir, hanem csupa izom. Nagysagrendekkel tobb kaloriat eget el az izmai altal minden pillanatban mint Te. Meg akkor is ha csak ul a tb elott vagy ha a segget torli ki. Es mindez az izom miatt.

2023. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hatos: tudom, hogy sok, ezért szeretnék fogyni. Hetes: négy évig edzettem rendszeresen, súlyokkal, szerintem nem is olyan kicsikkel, és nem lett egészségügyi problémám. Nyolcasnak: amikor kalóriát számoltam, a kalóriabázis adatait hasznàltam, és mindent felírtam. Természetesen volt amikor nem sikerült a napi keretben maradni, de a hosszú távú csökkenés mindig megvolt, az oldal adatai szerint. Kilences: amit a háziorvos mondott azt 4 év edzés után mondta. Volt egy testzsír mérés is. 15% testzsírral 84 kiló lennék, bár ez szerintem nem 15 kiló van rajtam, hanem sokkal több.
2023. aug. 14. 08:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!