Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki elhízott volt de fogyott,...

Aki elhízott volt de fogyott, az lehet magára büszke amiért végigcsinálta, vagy szégyellnie kellene azt, hogy x évvel ezelőtt elhízott?( amin utólag már úgysem tud változtatni) Szerintetek? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A minap az egyik ismerősöm tett ki egy ilyen előtte-utána fogyásos fotót magáról az facebook oldalára, és meglepődve olvastam, hogy több rosszindulatú kommentet is kapott ezzel kapcsolalatban. (-70kilóról van szó)


Nektek mi a véleményetek?


Szerintem felesleges a múlt hibáin rágódni, azt módosítani már nem lehet, és inkább legyen magára büszke mindenki aki akart, kitartott és tudott változtatni.



2023. aug. 26. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Legyen büszke magára amiért végig járta ezt a nehéz utat, és továbbra is kitart
Szégyellje magát és ne reklámozza, hogy el volt hízva
67 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Az életben bárkinek lehetnek hosszabb-rövidebb ideig tartó negatív periódusai, amikor összejön minden és kb huszadrangú probléma a testsúly, meg a külső. Ilyenkor könnyen meghízhat az ember. Mindenképpen pozitív dolog, hogy felül tudott kerekedni ezen és le tudott fogyni végül.
2023. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Egyik sem.
2023. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Én 50 kg-t fogytam. Én büszke vagyok magamra. Túlsúlyos gyerek voltam, tinédzser koromban 110 körül környékén voltam. Én igenis büszke vagyok arra, hogy ebből sikerült kitörnöm és jobb életmódot kreálni magamnak. Azért lefogyni nem olyan könnyű. Nehéz kitörni a megszokottból, sokaknak nem is sikerül. Szerintem aki letud fogyni és meg is tudja tartani, az büszke lehet magára.
2023. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Igenis büszke lehet magára, hogy le tudott fogyni, és sose késő felismerni, hogy túlsúlyos vagy, pláne megcsinálni, hogy le tudsz fogy xy kilót.

Én még nagyon az elején vagyok, de már most érzem hogy nem lesz egyszerű, hatalmas kitartás és akaraterő kell hozzá.

2023. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
92%
A jelennek élnék és örülnék, hogy olyan vagyok, mint régen. Én vékony voltam, elhíztam,de ha egyszer eljutok a lefogyáshoz az fix, hogy örülni fogok és jobban élni ahelyett, hogy rágódjak a régi énemen. Mögöttem van és kész, én pedig megdolgoztam a jelenért.
2023. aug. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Én is lefogyott vagyok, extrém elhízott voltam, és én is tudom mennyire nehéz lefogyni, a folyamatos korlátozás, úgy hogy az ember alapvetően szeret enni az ízek miatt, meg egyébként problémái is vannak vele ( én pl érzelmi evésből és erőteljes kaja függőségből másztam ki remélhetőleg örökre🙏🙏🙏)mindent amit csak tudok, megteszek érte, így fogyás után is, és bár sajnálom hogy sokat hibáztam a múltban, de nem érzem, hogy szégyellnem kellene. Valahol az is én voltam, csak rossz döntéseket hoztam, de ettől még nem vagyok rossz, szégyellni való ember. ☺️
2023. aug. 27. 01:36
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút pozitív. Sok esetben egy elhízott ember nem tehet arról, hogy oda jutott. Neveltetés, étkezési kultúra, mentális problémák mind mind olyan dolgok, amikbe nem volt beleszólása fiatalon. Kapott egy mintát, azt követte. Viszont az, hogy ebből kitör, változtat egy tudatos döntés, ami sokkal jobban leírja őt, mint embert.
2023. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 kilót fogytam, 115-ről 65-re. Nagyon nehéz út volt, több évig tartott, mert sok fel-le ingázás volt közben.


Meglepődve tapasztaltam, hogy mindenki a környezetemben gratulál, és elismerően nyilatkozik. Én magam akkor úgy gondoltam, hogy aki ennyire elhízott (170 centis nő vagyok), annak minek kell veregetni a vállát, azokat sem dicsérik meg, akik egész életükben 65 kilósak.


Azt ugyan tudtam, hogy iszonyatos nehéz volt lefogyni és kemény munka volt, de nem gondoltam, hogy elismerést érdemel, hiszen eleve nem kellett volna elhízni.


De azóta - még így a fogyás után is - sok minden egyebet megértettem ennek a folyamatnak a bonyolultságával kapcsolatban, és ma már ha nem is kifejezetten büszke vagyok, de elismerem a saját eredményemet, és hogy ez nem kis teljesítmény, illetve többek milyen tulajdonságok kellettek az eléréséhez, amik mindig bennem voltak, de nem tudtam róla.


Könnyebb elfogadnom a picit lógó bőrt is, nem rágódom miatta, ez volt az én utam, tényleg csak akkor lehetett volna elkerülni, ha egyáltalán nem hízok el.


Szóval igenis szép eredményt ér el az ismerősöd, és akik leszólják, azok egyrészt elég ronda lelkületű emberek, másrészt halvány lila fogalmuk sincs az egész problémakörről és hogy ez mivel jár - nyugodtan hagyja őket figyelmen kívül, nehogy ez befolyásoljon bármit is a lelkében, örüljön az elért eredménynek.

2023. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 46 éves vagyok és férfi. Tinédzser korom óta elhízott vagyok. Most jelenleg is túl súlyos vagyok. De voltam én már ennél jóval súlyosabb is. Egyszer sikerült le fogynom - 30 kg-ot. Azóta viszont tartom a súlyomat. Nem híztam. De sajnos nem tudtam fogyni.
2023. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki mindig kiegyensúlyozott, az szégyellheti, ha elhízott közben mégis. Ugyanakkor nem létezik, hogy valaki mindig kiegyensúlyozott legyen! Szóval, ha nem is kell büszkének lenni rá nagy plénum előtt, ő maga tudja, hogy mekkora fegyelemről tett tanúbizonyságot. És jó eséllyel a mentalitása és érettsége is javult közben.
2023. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!