Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tudnám magam fogyásra...

Mivel tudnám magam fogyásra motiválni?

Figyelt kérdés
Évről évre csak egyre kövérebb vagyok, az elmúlt kb 7 év alatt 170 kilóra híztam. Fáj mindenem, térdem, hátam, talpam, gyógyszereket szedek, lélegeztető géppel kell aludnom. Alig bírok már menni, minden hétköznapi tevékenységben elfáradok, fürdés, takarítás stb. Még a nagyméretű ruhák se jók rám, mert aránytalan vagyok a kövérségtől... Mégis, hiába pocsék az életminőségem, egyszerűen képtelennek érzem magam az életmódváltásra. A mozgás túl fárasztó, a diétázást nem bírom tartani. Mit tehetnék?

2023. jan. 28. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha az nem motivál, hogy ennyire rossz az életminőséged, akkor semmi nem fog szerintem...
2023. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ismerkedésben segít, ha lefogysz, pláne ha edzel is kicsit


Ilyen súlynál elég, ha a nassolást meg a cukros üdítőket elhagyod, az is rengeteget fog segíteni. Ne is tarts otthon túl sok csokit, kekszet, chipset, ilyeneket. Ezekkel nem laksz jól, de annyi kalória, hogy meglepődnél más kajákból milyen jól laksz azzal.


Önuralom kell hozzá, nem is kevés.


Arra figyelj, hogy ha felszedtél mondjuk 100kg felesleget 10 év alatt, az nem 10 hónap alatt fog lemenni, hanem inkább 3-4 év legalább.


Nem vagy depressziós véletlenül, nem bánatodbam vagy unalmadban eszel?

2023. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

" Fáj mindenem, térdem, hátam, talpam, gyógyszereket szedek, lélegeztető géppel kell aludnom. Alig bírok már menni, minden hétköznapi tevékenységben elfáradok, fürdés, takarítás stb."


Ha ezek nem motiválnak, akkor semmi sem fog.


"A mozgás túl fárasztó, a diétázást nem bírom tartani. Mit tehetnék?"


Fárasztó a mozgás, nem bírod tartani a diétát? Nincs akaraterőd, nincs önuralmad. A mozgás nyilvánvalóan fárasztó lesz. Nem is ajánlom, hogy ekkora túlsúllyal bármit is mozogj, mert a már egyébként is romokban lévő izületeidet még jobban tönkre teszed.


Valószínűleg egészségügyileg sem vagy rendben már, sőt, 100%, hogy lett valami betegséged ekkora felesleg miatt.


Ha az egészséged nem motivál, akkor semmi. Örülj, ha ilyen túlsúllyal élsz még 10 évet.. Sajnos ez az igazság.

Írhatunk mi itt bármi hasznos módszert, leírhatjuk a kalóriadeficitet már az ezredik alkalommal is, DE, ha te nem teszed fejben rendben a dolgokat és nem embereled meg magad, akkor mind hiába.


Szedd össze magad, mert, ha így haladsz, akkor nemhogy a 10 évet nem éled meg, hanem az 5-t sem.

2023. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És miből élsz kérdező?


Úgy értem, hogy akkor dolgozni sem tudsz? Ki tart el ?


Van valami hobbid, amiben örömedet tudod még lelni, ami leköt?


Én is egész életemben örökös küzdelmet folytatok, úgyhogy megértelek!


Motivációt pedig senki sem tud adni neked kívülről, mert azt neked kell meglelned magadban.


Gyomorgyűrűre gondoltál már?


Van egy németben élő youtuber, aki azzal fogyott le hasonlóan nagy súlyról.


Dokik mit mondtak?

2023. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ülő munkát tudok végezni, nincs azzal gond, el is tartom magam. Hobbijaim is vannak, de hát ez a súly annyi lehetőséget elvesz előlem... Régen imádtam kirándulni de már menni alig bírok. Gyomorműtétek nagyon drágák sajnos. Orvosok is annyit mondanak amúgy hogy egyek kevesebbet, mozogjak kicsit. Nincs hormonjaimmal baj.


Amúgy persze vannak problémák az egészségemmel, vérnyomásom, koleszterinem magas, ezekre gyógyszert szedek. Alvási apnoém van, maszkban alszom. Ezen kívül más nincs, bár ízületeket még nem nézettem, lehet a térdemnek már kampó.


A depresszió lehetséges, gyakran nem érzem magam motiváltnak semmire.

2023. jan. 28. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:

És milyen ülőmunkát végzel ?


Családod van?


Ffi vagy nő vagy, hány éves?


Mi a hobbid?

2023. jan. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Velem az a gond hogy sokszor bánatomban is eszek hogy terelje a figyelmem,illetve sokszo eszek csokit,nálam mindig az édesség volt ami úgy hízlaló. De kinek mi. Igazából ebben személyi edző tudan segíteni viszont az baromi drága.
2023. jan. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusnál jártál már? Nagyon sokszor elfojtás áll a túlevés hátterében.
2023. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!