Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség után rajtam maradt...

Terhesség után rajtam maradt 6 kg ami nagyon zavar. Hogy tudnám leadni?

Figyelt kérdés
Már kb 3 hónapja hogy este nem eszek szinte semmit,csak mondjuk pár szelet felvágottat,vagy virslit,napközben is eléggé odafigyelek,mégis egy gramm nam ment le rólam.Terhesség előtt keróval jártam dolgozni és nagyon szép szálkás voltam,de a baba melett nem nagyon tudok sehova menni.A szobakerékpár nem fér el a lakásunkban.A hasam zavar igazán,mert azon van a nagyobb zsírréteg,a lábam még el is menne mert amennyit tudunk sétálunk ebben a hidegben.Tanácsokat kérek hogy mit tudnék tenni.
2009. jan. 1. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A felvagottat es a virslit felejtsd el, mert beledaralnak minden szutykot, amitol szepen lehet hizni, es nem is husbol vannak nagyreszt, ezert nagyon nem ajanlom.

Este 6 utan is nyugodtan ehetsz, csak lefekves elott 2 oraval mar ne nagyon. (Amugy a szervezeted nem tudja mikor van este 6 szoval felejtos...)

Kezdenem a mozgassal: gyereket vastagon feloltoztet, belerak babakocsiba aztan hajra, lehet setalni. Ugy tudom a gyerekek imadjak ha babakocsiban tologatjak oket.

40-60 perc tempos seta 1-2 naponta boven eleg lesz.

Kaja: egyel napi 6-7 szer keveset lehetoleg alacsonyan tartva a szenhidratot. Es egeszseges kajakat szerezz be, lehetoleg ne elore elkeszitett cuccokat, hanem ha hus akkor szinhus nem felvagott, es igy tovabb...

Sovany hus mehet nyugodtan a feherjetol nem fogsz hizni, zsir meg alig van bennuk(csirke, pulykamell, marha sovany resze), zoldseg szinten mehet (a krumpli esetunkben nem zoldseg :) ). Gyumolcs is mehet csak probalj a kevesbe cukrosak kozt keresgelni.Napi 1-2 kanal lenmagolaj ajanlott, mert ha nem viszel be eleg zsirt az is vezethet a fogyas megtorpanasahoz.

Es most jon a szenhidrat resz: a rizs, zab, burgonya ok.

Viszont a nagyon cukros dolgok es a kenyer nem a baratod, csak talan a teljes kiorlesu. Igyal sok folyadekot, ez szinten hasznos.

Viszont mivel szules utan vagy (nem tudom mennyivel) ezert mindent csak modjaval szepen ovatosan!

(Tigi)

2009. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Napközben nincs is gond,de este amikor leteszem a kisfiam akkor jön az éhség.Gondoltam már rá hogy sütök csirke mellet vagy pulykát és azt egy kis párolt répával,vagy más zöldséggel.Persze csak keveset.Jó ötlet?Nem bírom hogy ne egyek.A séta ok,de sajna nagyon hideg van,és csak max 1 órát bírunk.Nyáron ment a 3 óra is.Köszi a tanácsokat.Ja és 8 hónapja szültem.
2009. jan. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!