Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ducibb kismamák mennyit...

A ducibb kismamák mennyit híznak terhesség alatt?

Figyelt kérdés
183 cm vagyok és 90 kg. Tudom, hogy a jó súlyom, 72-75, mert voltam annyi ilyen magasan és nem voltam akkorsem sovány, mások szerint sem. Azt hallottam, hogy akin van felesleg, kevesebbet hízik terhesség alatt. Ez igaz? Baba előtt ésszel szeretnék leadni kb 10 kilót, hogy ne menjek 100 fölé babával... Mit tanácsoltok?
2011. aug. 18. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Kevesebbet egyél.

Milyen megoldást vársz?

2011. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Ez hulyeseg. Mar de bocs...aki duci az valszeg azert duci, mert rosszul eszik es keveset mozog. Altalaban ezek az emberek megtobbet esznek ha terhesek, mert akkor kitalalnak okot a tobb kajalasra, mert a "babanak" az kell. De az nem esik le senkinek, hogy a magzat az par sejt az elejen, szoval neki nincs szuksege 1 tal krumplira, mert kb a baba is akkora mint egy tal krumpli...


eh pfff...

2011. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam, hogy nem mozgok most és zabálok. Pont azért szeretném visszafogni magam, hogy mire jön a baba, mégkevesebb felesleg legyen rajtam, de ésszel akarok fogyni, hogy a szervezetemet ne viselje meg. Nem fogok babával sem zabálni, persze ha nagyon megkívánok valamit nem vonom meg magunktól, de tudom, hogy nagyon sokan azért híznak, mert annyit esznek, amennyi beléjükfér. Én azt kérdeztem, h mik a tapasztalatok és mennyit híztak azok, akik felesleggel estek teherbe? Erre kérnék válaszokat!
2011. aug. 18. 11:40
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát szerintem max azért mert az orvos és a család is a nyakukon ül, mert ugye sokkal nehezebb hatalmas súllyal szülni, bár akkor már ált. császároznak mindenképpen, viszont a keringésnek, lábaknak triplán nem jó, szóval lehet ők nem engedik el magukat annyira, mert már így sincsenek jó helyzetben.

De ismerősöm 120ig felment szóval... nem törvény...

2011. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
én is emiatt fogytam most 10 kilót, bár még kellett volna, de babás lettem. 90kgról indultam, 1200kcalás étrenddel és kardiómozgással sikerült. teljesen megértem a parádat, én is emiatt fogyóztam, de tervem, hogy nagyon figyelek a terhességem alatt is. Azt mondják változó a terhesség alatti hízás mértéke. Mivel a túlsúlyos nőkön eleve van felesleg, ezért lehet kevesebbet is hízni, mint az átlag, de el is szaladhat a ló. Még nem voltam védőnőnél, de ezt mindenképpen én is megkérdezem, mennyi lehet egy kismama energiaszükséglet és kb hogy lehet a mi problémánkra figyelni a terhesség alatt.
2011. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A húgom 165/72-ről hízott 25 kilót, nem is ment le róla, és még szoptat.

Az én problémám hasonló, csak más paraméterekkel, mint a tied, én már 80 kiló sem szeretnék lenni (de alacsonyabb is vagyok, mint te).

De szerintem van ennek egy nagy buktatója:

Terhesség előtt: kevesebb kalória + sport, lefogyunk, a szervezet megszokja.

Terhesség alatt: keveset enni nem lehet (kevesebbet, mint ami szükséges), mert nem fejlődik rendesen a baba. A húgom azt mondta, hogy ő is oda akart figyelni, de állandóan éhes volt. Nem nassolt, nem hobbievő volt, nem örömében/bánatában evett, hanem éhes volt. Sportolni sem lehet, legalábbis olyat nem, ami segítené a kalóriadeficitet, a kismama torna az szülésre készít fel, a jógától meg senki nem fogy le (szerintem). Ezen kívül marad még a sakk, de az sem fogyaszt. :) Ugrálni, futni, súlyzózni tilos, mert vetélést okoz.

Tehát hiába fogyunk le, sem az étrendet, sem a mozgást nem tudjuk tartani terhesség alatt. Márpedig ez terhesség nélkül is durva visszahízást eredményez, általában több jön fel az ilyentől, mint amennyi lemenne.


Nem állítom, hogy a fentiek így vannak, azt írtam le, hogy én személy szerint mitől tartok. Meg kellene kérdezni erről egy szakembert, nőgyógyászt vagy még inkább egy dietetikust, lehet, hogy meg is teszem.

De az pl. biztos, hogy a túlsúly nehezíti a teherbe esést, ha lefogysz, előbb összejön.


Mi a véleményed?

2011. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
173/94 voltam teherbeesésnél, sokat hánytam az elején, így 12 kg lement, 86 kilóval mentem szülni 82-vel jöttem haza a kórházból. A második babával is fogytam terhesen hízás helyett. Nem ettem kettő helyett, de nem is koplaltam, csak szarul voltam.
2011. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó ezért nem semmi!! Bárcsak én is így lennék! A kérdésre válaszolva pedig az a véleményem, hogy ha TUTOM, hogy egész nap regdesen reggeliztem, 10 óraiztam stb egészséges ételeket és este még éhes vagyok és babát várok, akkor sem eszem tele magam, hanem iszom pl egy nagy pohár tejet, vagy egy kefírt, esetleg egy szelet dinnye, vagy víz. Ha tudom, hogy a kalória elég volt, akkor nem fogom engedni, hogy a szervezetem kitoljon velem és állandóan éhséget jelezzen. Na akkor ha ezt bevenném tuti 120 kg-s lennék. Úgyhogy én szeretnék ésszel lefogyni kicsit és terhesség alatt sokat sétálni, szobabicajozni, egészésgesen élni és este nem enni. Így remélem nem csak lefogyni sikerül majd, hanem megtartani, egészésges babát"összehozni", és jó formában maradni. Ez a célom! :)) Ha meg nagyon elszalad a ló a doki úgyis kitűz egy étrendet és nem szabad elhízni nagyon. :) Ott is kell egy önkontroll. Én inkább azt nem értem, hogy szülés után miért nem szabad tornázni óvatosan? És ésszel enni? Ha kicsit is fogy az ember elapad a teje??
2011. aug. 18. 12:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Az "ésszel evéstől" nem lehet lefogyni, max. nem hízol tovább. Ha annyi kalóriát viszel be, ami szükséges, nem fogysz. Ha kevesebb kalóriát viszel be a szükségesnél, elapad a tej. Ha intenzíven tornázol, elapad a tej. Ha nem intenzíven tornázol, nem fogysz.


Könnyen mondod, hogy ha tudod, hogy megetted a szükséges kalóriát és babás vagy, nem eszel többet. Mi a különbség? Most nem vagy babás, mégsem tudsz nemet mondani, mert ha tudnál, nem akarnál 10 kilót fogyni. Eleve nem híztál volna meg. Mi fog változni?

Lehet, hogy csak egy pohár tejet vagy egy kefírt vagy egy szelet dinnyét, de javíts ki, ha tévedek, ezekben is van kalória. Ha tudod, hogy eleget ettél, akkor ez mind plusz kalória, és akkor is hízlal, ha önmagában 1 kefírben nincs sok kalória. Sok kicsi sokra megy.

2011. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van 12:57-es :( De én úgy értettem, hogyha terhes vagyok és éhes, muszály ennem, de legalább nem egy fél torták tömök magamba, hanem gyümölcsöt, vagy ilyesmit. És igen, eddig nem tudtam megállni, de most is tartok mértéket, mert lehetnék 130 kg-s is. Néha jobban, néha kevésbé elengedem magam és igen, kell fogynom, de akkorsem vagyok chipszabáló, mekibe járó, kólaivó, plussz még dohányzó aránytalanul dagat, lógó hájjal rendelkező nő, hanem egy arányosan testes, dekoratív, csinos, magas nő, akin van felesleg és még most szeretnék változtatni nem baba után. Ezért írtam a kérdésemet. Tehát örülök az adottságaimnak és annak is, hogy így is rengeteg elsimerő pillantást zsebelhetek be, meg dudáló kocsikat, és nem, nem akkor ha piroson megyek át :P :D
2011. aug. 18. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!