Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem ezen az egy csokin fog múlni?

Nem ezen az egy csokin fog múlni?

Figyelt kérdés

A fenti és a hasonló mondatokról mi a véleményetek?


Fogyni szeretnél, nem fogadod el a csokival kínálást. És ekkor mondják, hogy néha szabad bűnözni, most hétvége van, egész héten jól ettél, nyugodtan megeheted, stb.


Nekem az a véleményem, hogy ez csak belevisz abba, hogy abbahagyd a diétát. Az elején biztos, mert nem alakult még ki az új életmód meg az akaraterő. A későbbiekben meg, én azt vallom, hogy akkor szeretnék csokit, vagy bármi ilyet enni, amikor én akarok. Ha eltervezem előre. Illetve lehet, hogy a héten már egyszer túlléptem a keretet és ha elfogadom ezt a csokit, akkor aznapra megint túlléptem, akkor már egy hét alatt kétszer is többet ettem, mint kellett volna, így kevésbé lesz eredményes a fogyásom.


De ez csak én vagyok, van, aki meg tud állni egy kocka csokinál, de nekem csak egy tábla létezik, meg akkor már egy zacskó chips is :D


Az elején járok még, rutinosak ne bántsatok!


2023. szept. 8. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Soha az életben nem számoltam kalóriákat, egyszerűen csak tudom, hogy mi a mérték, mennyi szükséges a szervezetemnek. Legalább már egy éve, hogy ebéd után mindig eszek valami nasit, étcsoki, vagy valami.. ehhez hozzászoktattam magam, de nem lesznek elvonási tüneteim, ha nem eszek csokit ebéd után.


Ez a "Nem ezen az egy csokin fog múlni?" eléggé becsapós tud lenni, hisz ha valaki nem tudja a mértéket és többet eszik, mint amire szüksége van, akkor hízni fog, de ha mondjuk elmegy egy buliba, vagy ünnepségre, akkor az ilyeneket inkább hanyagolja, mert tényleg nem azon az egy-két napon fog múlni, ha a többin teljesen tartja a megszokott életvitelét.

2023. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
24%

Én se számoltam sose kalóriákat... szerintem nem életszerű, ahogy a szénhidrátok számolgatása sem az. Ha az arányok jók (rost-fehérje-szénhidrát), akkor nem nagyon tudsz mellélőni.


Én is mindig eszek egy-két kocka csokit valamelyik főétkezés után, mert jólesik.


Sosem ezen fog múlni. Én nem szeretem ezt bűnözésként felfogni. Az étel, bármi is az, legyen öröm. Ha alapvetően tartod magad az esetek nagy többségében (mondjuk 80%-ban), akkor az csoki belefér.


Ééés örömhír az, hogy mivel egészségesen étkezel, nem eszel felesleges cukrokat, a szervezeted is egyre kevésbé fog sóvárogni utána, meg fogod "tanulni" értékelni és érzékelni a valódi ízeket. Én most ott tartok, hogy csak a 90%-os csokit tudom csak megenni, a többit már túl édesnek érzem. Korábban cukrászdában evett sütikből, amiből anno volt, hogy 2-őt is kikértem, ma már 1 falat is alig akár lecsúszni, pedig aztán tényleg nem vetettem meg ezeket. 😆


Szóval ezen szerintem ne agyalj. Nem kell átesni sem az egyik, sem a másik oldalára a lónak. Ha meg neadjIsten mégiscsak belecsúsztál egy ilyen csokitáblaevésbe, akkor utána folytasd, ahol abbahagytad. :)

2023. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Hasonlóan az előttem szólókhoz.

Csökkentettem a bevitt kalóriát, a mennyiséget, de esténként időnként kívánok, megeszek egy szelet -nem egy tábla- csokit. Ilyenkor ez a vacsorám.

2023. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
De ezen fog múlni, mert én amúgy is eszem édességet, és a kedvencemet, nem egy random csokit. Szóval nem, az már nem fér bele. Bocs, de nem a ti csokitok a legfontosabb.
2023. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Nalam igy van. Konkretan egyelore nem csalhatok, kulonben azonnal visszaesem. Eletemben eloszor sikerul mar 2 honapja tartani a kaloriadeficitet, valtozatosan eszem, de anno mindig ott buktam el, hogy csak egy zacsko chipset megettem, csak egy darab csokit, aztan visszaestem a mertektelen zabalasba.


Mondjuk en stressz evo vagyok, nalam ez a problema, nehezen tartok merteket is.

Minden ember mas, mindenkinek mas valik be.

Abban van igazsag, hogy nem konkretan azon az egy kocka csokin mulik, de ugye meg kell tudni allni es valakinek ez lehet nem megy.

2023. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én alapból nem szeretem ezt a rábeszélősdit. Mármint, ha valaki megkínál valamivel, de azt mondom hogy nem, akkor nem szeretem, ha ettől függetlenül elkezdik mondani, hogy csak most az egyszer, meg semmi bajom nem lesz tőle, stb. Legyen szó csokiról vagy bármi másról. Tény, hogy nem egy csokin fog múlni a dolog, viszont nem 5 éves vagyok, eltudom magamnak dönteni hogy mit szeretnék, és ha azt mondom hogy köszönöm, de nem kérek, akkor nem szeretem, ha szinte leakarják nyomni a torkomon az adott dolgot. Én eltudom dönteni hogy mit mikor szeretnék enni.
2023. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Tesóm ugyanezt mondta, ha nasizott, alig fogyott a diétáival, aztán mindig fel volt háborodva, hogy hülyeség a diéta.

De nála soha nem egy csokin múlt, sütizett, csipszezett azzal, hogy ezen az egyen semmi se múlik.

2023. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, ha nem erős az ember akkor mindig van ok a félreevésre. Most egy szülinap, utána munkahelyre hoznak be valami sütit, majd beugrunk a mekibe mert úgy is itt vagyunk.

Én szeretem eldönteni, irányítani hogy most belefér a csoki vagy nem. Ne más mondja meg.

2023. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem a 2023-as Mr./Mrs Olympiára készültök, én komolyan mondom betegek vagytok :D

Ha vendégségben, vagy akárhol vagytok, most nem azon a kis szelet sütin, vagy tortán fog múlni a fogyásotok ami alig 150-200kcal.

Ha #3 pedig annyira szarul osztod be a napi kalória mennyiséget, hogy estére egy szelet csoki a vacsorád, ahhoz csak gratulálni tudok :D


Remélem az ,,este 6 után nem eszünk" szabályt is tartjátok, csakhogy fokozzuk a hülyeséget

2023. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

9-es, es ha heti tobbszor van “vendegseg”?

Vagy inkabb ugy mondom, hogy olyan alkalom, amire azt tudod mondani, hogy “csak” egy szelet suti, nem art.


Ja.


Nalunk pl a melohelyen szokas az, hogy mindenki hoz be sutit. Marmint, aki reszt akar ebben venni, nem kotelezo hala a jo egnek, hulyet is kapnek, ha sutnom kene allandoan.

De sokan vagyunk,szoval konkretan naponta van valami edesseg, amit lehetne enni. Nekem speciel rohadtul nem fer bele a keretembe napi plusz 200 ures kaloria. Vagy ki tudja mennyi, mert fingom nincs sokszor pontosan mi mennyi kaloria, ranezesre nem tudom megmondani.


Szerintem mindenki el tudja donteni, mit csinal, nem kell ehhez testepitonek lenni.

2023. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!