Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit szobabiciklizzek?

Mennyit szobabiciklizzek?

Figyelt kérdés
Eddig futottam heti 3x 30-40 percet. Mivel már nem tudok ott futni, ahol futottam, más hely nálunk nincs, így úgy gondoltam, hogy helyette szobabiciklizem minden nap (heti egy pihenőnapot tartanék). Reggel és este is tekerek rajta 30 percet 4-es fokozaton (8 fokozata van). Nem egy drága bicikli, így az adatokban kevésbé bízom, de elvileg 15 km-t megyek vele 30 perc alatt. Ez így elegendő vagy sok/kevés? 165/70 L
2010. okt. 17. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég .
2010. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb lenne, ha egyszerre tekernél mondjuk háromnegyed órát, de azt se a hét minden napján! Bőven elég heti 2-3x :)
2010. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
heti 5-6x egyszer 40-45 perc. mindenképpen olyan fokozaton kezdjél, ami "könnyű" a térdednek (ez az én bicómon a 3-as fokozat a nyolcból), majd kb 5 perc bemelegítés után jöhet az eggyel nehezebb fokozat. Végén tekerd vissza megint levezetésképpen.
2010. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Fél óra alatt 15 km az nagyon lassú, legalább 20-25-öt kéne. Mennyi a pulzusod ilyenkor? Legalább 90-110-nek kéne lennie, de ha neked ilyen sebességgel is ennyi, akkor az edzettségi szinted ekkora és szerencséd, hogy futás helyett ezt csinálod.
2010. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
30 km/h-val megyek, 15 km fél óra alatt, pluzus 100-120 között szokott lenni. Nem hiszem, hogy ez rossz lenne, nem csigatempóban tekerek. Eddig a futás is ment, 5-6 kilómétereket futottam le, ami szerintem nem rossz olyantól, akin van felesleg. Lehetőleg olyan válaszoljon, aki ért hozzá, vagy van saját tapasztalata. Ne több éves edzéshez szokotthoz viszonyítsatok, hisz én még csak két hónapja mozgok rendszeresen.
2010. okt. 17. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyi a pulzusod, amit írtál akor jó. Azért írtam, hogy neked a futás már nem aerob, mert feltehetően ennél föntebb megy a pulzusod attól, mert ahhoz nagyobb edzettségi szint kell. (3 éves edzésmúltam van, és sokat olvasok a témáról, ha ez megfelel)
2010. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És simán mehet napi 1-2 óra. Heti 2 az szart se ér. Én súlyzózás mellett aerobozok minden nap, mert hízékony vagyok.
2010. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van különbség aközött, hogy a napi 1 órát egyben vagy 2xfél órában tekerem le, kevésbé hatékonyabb? Csakmert perpill biztos vagyok benne, hogy egy órát nem bírnék egyben, ha eleinte reggel este 30 perccel kezdem, aztán ezt növelem hetente 5 perccel, az úgy gondolom jó lesz. Abban biztos vagyok, hogy futásnál több lehetett a pulzusom, bár nem mértem le, de éreztem magamon, hogy fentebb volt. Ezekszerint van olyan tartomány, ami fölé nem mehetek? A biciklihez adott tájékoztató szerint 140-170 körül kellene lenni a pulzusomnak, nem tudom, ez mennyire igaz.
2010. okt. 17. 13:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!