Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet úgy csinálni, hogy akik...

Lehet úgy csinálni, hogy akik vendégségbe hívnak, ne tudják meg?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, két hete kezdtem, lement 1.5 kg. A baj az, hogy elég gyakran megyek vendégségbe, egyrészt az én családomhoz, másrészt párom családjához, ami 3 különböző hely, szülei, testvéréék és a nagynénjéék. Az én családom megérti és támogatja a fogyásomat, de az ő családja az a tipik "ha nem eszel rengeteget nálam, akkor nem foglak szeretni" emberek. A szüleihez ráadásul csak úgy tudunk menni a távolság miatt, hogy ott is alszunk és két egész nap. Na hát ezeken a helyeken nincs olyan, hogy nem eszel. És lehet mondani, hogy egy eseménytől nem hízom. Ja, hát heti egy vagy két egész napos zabálástól talán mégis :D Nem egyszer sértettem már meg őket és olyankor tényleg rosszul érzem magam, úgyhogy akkor is eszem, amikor nem vagyok éhes, annyit, amennyit ők mondanak.


Lehet valahogy nem feltűnően keveset enni?


Nem szeretném nekik megmondani ezt, mert amikor volt egy hasonló beszélgetés, amit hallottam, akkor azt mondta a párom nagynénje, hogy inkább legyen valakin plusz kiló, mert ha beteg lesz, csak rosszabbul lesz, ha fogy.


2023. szept. 12. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt ha normálisan eszel akkor pár nap nem teszi tönkre a fogyást. Másrészt simán meglehet oldani, hogy ne legyen feltűnő. Ha van zöld köret abból szedsz többet, azt mondod, hogy nemrég etted azt mi éppen van ezért nem kérsz belőle sokat. Keveset szedsz és azt mondod, hogy majd repetázol.

Vagy trükközés helyett közlöd, hogy fogyni akarsz, ha nem tetszik nekik így jártak. Gondolom nem 40 kilósra akarsz fogyni, hogy jogos legyen az aggodalom, hogy mi lesz ha beteg leszel és fogyni fogsz. Amúgy azért is felesleges trükközni mert úgy is látni fogják rajtad, hogy fogysz

2023. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Eleve keveset szoktam enni, nem érdekel, ki mit mond. Ha tukmálnak, mondd azt, hogy köszönöm, jóllaktam, vagy hogy később még eszel. Ezek se normálisak, oda is hánytam volna.
2023. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

"Na hát ezeken a helyeken nincs olyan, hogy nem eszel."


De, van olyan.. Aki pedig nem tudja megérteni, az így járt. Nem Ők élik a Te életed, hanem Te a sajátod. Miért akarod úgy élni, ahogy Ők mondják?


Én lefogytam 40kgot, és nekem is voltak ebből problémáim.

Nagyszüleim 3 év alatt sem szokták még meg, hogy nem, nem fogok enni náluk, mert nem tudom miben mi van.

Családi összejöveteleken sem eszek a családdal, hanem viszem a saját ételeimet. Ez kicsit fura lehet a legtöbb embernek, de, van egy célom, ahhoz pedig ez kell és kész.. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ezt bárkinek is követnie kellene, sőt, arra buzdítok mindenkit, hogy tudjon egy kicsit ellazulni, én sajnos nem tudok, túlzottan fanatikus vagyok még.. :D Mára már mindenki megértette ezt, hosszú volt az út, de megérte minden nap elmondani 10x.. Egyébként sem érdekelt, hogy nem értik, csak zavart már a napi 10 kérdés, hogy "Szedjek egy kis ilyet meg olyat?"


Ellenben, tudsz olyat csinálni, hogy előtte való napokon kevesebbet eszel. Fogyásnál leginkább a heti kalóriabevitel lesz a mérvadó, mintsem a napi.


Azaz, ha például Te hétfőtől szombatig eszel 1600 kalóriát és 2300-zal tartod a súlyod, akkor a vasárnapi napon gond nélkül megehetsz 4200 kalóriát, mert átlagban heti szinten még mindig 2300 kalóriás leszel.


De, ha rám hallgatsz, ne érdekeljen ki mit mond. Te tested, Te életed, Te döntésed. Sértődjenek meg, így jártak.

2023. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne menj oda, ahol nem tartják tiszteletben a választásaidat.
2023. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Beszéld meg a pároddal, hogy ha tukmálják a kaját, eljöttök. Szerintem egy-két alkalom, és megtanulják az új szabályokat, és nem lesz többet tukmálás, vagy simán le lehet majd őket szerelni.


Gondold meg, hogy nem lenne-e érdemes pszichológussal konzultálnod, ha nehézséged van a határok meghúzásában. Meg sokat beszélgess erről a pároddal is, mivel később rajta is kiütközhet ez a fajta gondolkodás. Nem feltétlen veled szemben, hanem mondjuk a gyerekeitekkel szemben.

2023. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Nem fogyózok de ideg elkap amikor tunkolnák belém a kaját akkor fogom a cuccom és neki készülök. Ekkor leállnak. Utálom ha erőszakoskodnak
2023. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

'Na hát ezeken a helyeken nincs olyan, hogy nem eszel.'


Hogyne lenne, csak gyenge vagy hozza. Ha neked fontosabb hogy anyosod ne legyen megsertodve mint a sajat egeszseged, akkor rajtad nem lehet segiteni. Nem a sunnyogas meg a titokban keveset eves a megoldas, hanem hatarozotan kozolni hogy 'koszonom, nem kerek tobbet, tulsulyos vagyok es igyekszem tenni ellene'. Nem, egyaltalan nem _kell_ megenni mindent amit eledraknak.

2023. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
#7 meg mindig: amugy ez csak az elso lepes, utana jon majd a 'miert nincs meg unoka', aztan a 'miert nem az en nevemet kapta az unoka', 'miert nem X/Y-t eszik az unoka hanem Z/W-t?', 'hogyhogy nem tud meg jarni a fel eves unoka, biztosan rosszul csinaltok mindent'.
2023. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A köszónöm, nem kérek és a köszönöm elég volt.


Én a családom elol titkoltam egy ideig a fogyasi szandekomat. Pedig majdnem minden etkezesnel egyutt ettunk. Mindig utoljara szedtem mert akkor senki nem figyeli az adagot mert varjak hogy ehessenek. Aztan egy darabig nem kezdtem el enni. Amikor ok a felet mar megettek, akkor elkezdtem lassan kessel villaval. Minddn falat utan letettem a tanyerba a kest es a villat. Lenyeltem a falatot, felemeltem a villat stb. R3ngeteg ido. Kb az etelem ketharmadat fejeztem be amig ok az egeszet. Aztan amig repetaztak, a maradek egyharmadot.


Utana eleg szolni hogy jollaktal (ha ezt valaki nem fogadja el az elmehet a pixába szerintem).


Mindenbol lehet enni csak keveset

2023. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Ilyenkor kell kijatszani az orvosi kivizsgalasra meNTEM kartyat. Aki azt mondta csak akkor tud etelallergia vizsgalatot vegezni, ha elotte x hetig megfelelo dietat folytatok. vagy valami hasonlo baromsag. Pl. ujabban szokatlan hasmenesek gyotornek az orvos szerint a majammal vagy a hasnyalmirigyemmel van a gond kerte probaljak egy honapig keves zsirt es sze hidratot fogyasztani, helyette rostdusabban etkezni es hatha kiderul valami. Nem szeretnem ezt megszegni.

Vagy legegyszerubb ugy emelygek. Idefele uton hanytam is. Na akkor majd az asztalhiz se ulhetsz mert felnek elkapnak valamkt te meg mondhatod csak pirotost kersz es teat. Es figyni is tudsz

2023. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!