Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ízületi fájdalom a kocogás miatt?

Ízületi fájdalom a kocogás miatt?

Figyelt kérdés

múlt héten elkezdtem kocogni, mivel van rajtam jópár kiló felesleg. (175/85).

15kg-t szeretnél lefogyni, úgy gondolom, hogy ez rendszeres mozgással menni fog, kb egy év alatt.


a gondom az, hogy ma reggel iszonyatosan elkezdett fájni a csípőm. gondolom ez a helytelen futási technikámból adódik.

mivel tudnám gyorsítani a gyógyulást, és mi lenne a helyes módszer, hogy később ne forduljon elő ilyen fájdalom?

linkelnétek valami hasznosat? lássatok el hasznos tanácsokkal légyszi! köszönöm.


ui: normális futócipőm van, a decathlonban vettem. régebben sportoltam sokat (spinning, bicikli, tenisz, squash, úszás)


2010. okt. 17. 17:05
 1/8 Krisz85 ***** válasza:
100%

Én maratonra készültem egy évig, nekem is voltak fájdalmaim.


Több oka lehet:


- terepen, vagy aszfalton edzel?

- megfelelő futócipőben futsz-e? többnyire ez szokott baj lenni,

- a has és törzsizmaid gyengék, nekem pl. ez volt a gond,

- kevés hangsúlyt fektetsz a bemelegítésre, és edzés utáni alapos nyújtásra,


Ha mindezeket az okokat kizárhatod, akkor vagy a futótechnika nem jó, vagy valami egyéb szervi bajod van. (kétlem)

2010. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnos errefelé csak aszfalt van.

a cipőm mint már írtam normális erre kialakított futócipő, kalenji márkájú, 10e ft volt, tehát nem kínai foshalom.


nyújtottam utána rendesen, izomlázam szinte nem is volt.


bemelegítéshez milyen gyakorlatok ajánlottak, és hány percig? futótechnikám javításához hol találok segítséget?

köszi.

2010. okt. 17. 17:36
 3/8 Krisz85 ***** válasza:
84%

több lehetőséged is van:


A futócipős részt később olvastam bocsi, mondjuk attól még lehet nem megfelelő a cipőd. (aszfaltra meg különösen nem mindegy milyen csillapítású cipőt veszel, de ami még fontosabb, hogy minden futócipő 7-800 km után kuka)


Én azt ajánlanám, hogy ha már heti 3 nál többször edzel, akkor keress fel egy edzőt:


www.cyclingsportcenter.hu

2010. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a tippet, de tudod pont azért futok, mert nincs pénzem sem személyi edzőre, sem pedig konditeremre.

reméltem, hogy van fenn a neten (youtubeon) valami videó, ahol elleshetek valami hasznosat.


esetleg ha másnak van valami ötlete, ami ingyen van, akkor szívesen veszem.

köszi.

2010. okt. 17. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább izomláznak titulálnám. Ami teljesen természetes.Jó kocogást neked, és fogyjál minél előbb!:)
2010. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
2010. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kocogás vagy futás? ha kocogsz az a rosszabb, de mivel 15-20 kg túlsúlyod van a futás sem neked való valószínűleg, próbálj tornázni és leadni pár kg-ot, mielőtt újra futni kezdesz...de legalább próbálj nem aszfalton futni
2010. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!