Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás után izületi fájdalom?

Futás után izületi fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rendszeres kocogó vagyok (168 cm/54 kg/17 év) minimum 30 percet szoktam legalább heti 3x emelett 1x aerobicozom. A többi napon ha tudok akkor kis pilatest vagy jógát iktatok be.

Elég rossz izületeket örököltem, úgyhogy 1 év után vettem egy viszonylag jobb Adidas futócipőt. Mostmár futás után nem szokott fájni a csípőizületem, viszont a térdem továbbra is szinte állandóan sajog, valamint néha rámtör a derékfájás is.

Emellett mindenem ropog.

Bőven elég fehérjét eszek, úgyhogy nem nagyon tudom mit kezdjek ezzel.

Nem elég jó a cipő? Szerdjek valami porcerősítőt? Vagy be kéne iktatni egy kis úszást?


2011. febr. 25. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mutasd meg ortopédusnak!!!

Én is sokáig úgy futottam, hogy fájt a térdem tőle rendesen, elmentemaz ortopédus dokihoz, ai eléküldött térdultrahangra, lényeg azm, hgoy kiderült, hogy túl vékony a porc a térdemben, nem is futhattam volna egyáltalán! Most nem azt mondom, hogy biztos neked is ez van, de nem ártana orvoshoz elnézni vele, mielőtt valamit elszúrsz a térdedben a futással...

Remélem nem lesz nagy gond!

2011. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha lehet, laza talajon fuss. És nembaj, ha így hamarabb elfáradsz, mert laza talajon nehezebb.
2011. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a közelben nincs semmilyen futópálya, kizárólag betonon tudok futni, ehhez való cipőt is vettem.

2011. febr. 26. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!