Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Karácsonyra meglehet ez a cél?

Karácsonyra meglehet ez a cél?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 11 hós a babám. Karácsonyra szeretnék fogyni, 65 kg-ról indultam szept 1-én, jelenleg 63 kg vagyok és kb 57 kg-nak már örülnék dec végére, mert sajnos elég lassan fogyok, mivel gond van a pajzsmirigyemmel is, de kezelve van gyogyszerrel.


Heti 4x futok 5-7 km-t, mellé szinte minden nap, de inkább heti 5x tornázok gumiszalaggal és súlyzókkal.

Az étkezésem jó, figyelek a kcal-ra és a macrokra is, illetve a baba mellett itthon alap a napi 15ezer lépesem.


Ez így vajon realis cél? (A végső cél az 52 kg lenne, de azt majd csak jövőre latom reálisnak



2023. szept. 23. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, reális szerintem.
2023. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Papíron körülbelül igen, egy kissé drasztikus, de létrejöhet (bár azt írod lassan fogysz, akkor nem feltétlenül, és ha csak egy részét éred el, az is szép eredmény). A mindenkori testsúlyod 1%-ának megfelelő heti súlycsökkenést nem ajánlott megcélozni. Az 1% már elég extrém, e felett csak bizonyos esetekben hasznos, az is csak rövid időre.

A céloddal ez átlagban a testsúlyod kb. 0,86 százaléka lenne hetente, tehát eléggé a maximumnál jársz.

2023. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, nem heti 1 kg a normális?
2023. szept. 23. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1kg azért terjedt el, mert egy átlagos fogyni vágyóra körülbelül igaz. De ha személyre szeretnéd szabni, akkor jobb a százalékos értéket venni - hiszen te csak 63 kilóból szeretnél fogyni, miért lenne jó neked ugyanaz a gyorsaság, mint egy 100 kilós embernek?

Ezért jobb az a mára általános megközelítés, hogy egy optimális fogyás valahol a testsúlyod 0,5-1%-a között van hetente, így nem egy generálszószt öntenek mindenkire, hanem testsúly szerint kiszámolható egyénenként a mérték.


Ennél lassabb fogyás is lehet persze, de ritkán célszerű, mert annyira lassú, hogy elveszhet a motiváció és a kitartás, ha ritkán látunk eredményt. A gyorsabb pedig azért nem jó, mert nagyobb izomvesztés jöhet létre, illetve extrémebb alkalmazkodásra sarkallja a szervezetet, és kevésbé fenntartható/betartható, adott esetben éhezéssel jár.

2023. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem, nagyon hasznos volt a tanácsod, sajnos már amiatt is elkeseredtem kicsit, hogy nem megy ez a heti1kg, de akkor így kicsit jobb kedvre is derültem🙂
2023. szept. 23. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:
15 ezer lépés otthon? Azt hoogy
2023. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!