Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem látok...

Mit tegyek, ha nem látok változást?

Figyelt kérdés

162 cm vagyok, 83 kilóról fogytam kb 10 hónap alatt 74-re, nem folyamatosan, hanem volt, hogy jobban odafigyeltem, aztán abbahagytam, majd megint folytattam. Így igazából nem csak én, hanem senki nem vette észre, senki nem mondta, hogy mennyit fogytam, illetve én akkoriban csak szelfiket csináltam max, azokon látom, hogy az arcom pufibb volt, mint most. Persze nem azt mondom, hogy abszolút semmit nem veszek észre, mert a nadrágjaimat már csak övvel tudom hordani, illetve a nagyobb pólóim már lecsúsznak a vállamról, de mivel még mindig nem vagyok vékony és mindennap látom magam, így nem olyan feltűnő a változás, pláne, hogy lassan adtam le. Most a 74ről 71 lettem egy hónap alatt, mert most jobban rákapcsoltam. Sport nélkül fogytam ennyit, most kezdtem mozogni is pár napja. Kilókban látom a változást de máshol nem, nem tudom, hogy 3 kilót kéne-e látnom. De ez kicsit elkeserítő és milyen messze van még a cél... Sokat segítene, ha valaki, aki esetleg nem is tudja, hogy fogyni próbálok megdicsérne, vagy szóvá tenné legalább.


Ti mit csináltok, ha nem veszitek észre a változást, csak max a mérlegen? Illetve szerintetek mennyi kiló mínusszal lesz szembetűnőbb a fogyásom?


2023. szept. 26. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1500
2023. szept. 26. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz szembetuno ha majd nem látod magad minden nap.

Egyebkent pont erre kell az elotte utana kepek es a cebtiket lekerni kormeretben

2023. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Majd idővel észre lehet venni szabad szemmel is.

Én, mindig mikor fogytam, a feleslegemnek több mint a felét leadtam már, mire a környezetemnek feltűnt a fogyás.

Egy korábbi alkalommal 14 évesen 100ról fogytam le, 75nél vették észre mások. Ezt nem tudtam megtartani.

Évekkel később mikor a legnagyobb volt a súlyom, -60 kgnál jártam akkoriban, mikor először kezdtem kapni a megjegyzéseket. És végül -106 kilónál fejeződött be a fogyás.

Addig csak én láttam magamon, főleg mert tudatosan készültem erre, és képeket csináltam amiket össze tudtam hasonlítani. Ruha nélkül,már 10kg különbséget is ki tudtam szúrni. De szabad szemmel az első tizesek nem voltak senkinek látványosak, már csak azért sem, mert sokáig hordtam ugyanazokat a ruhákat ( a nadrágokat övvel tartottam magamon), és ezek a kisebb fogyást jól takarták is. Tudatosan csináltam így, mert nem akartam erről beszélni, amíg nem haladtam eleget és nem lesz látványosabb. Csak a hozzám 2 legközelebb álló ember tudott az egész próbálkozásról, a férjem és anyukám.

Fotók nélkül tovább tartott volna, hogy lássam magamon.

A szem és az agy hozzászokik a mindennapos látványhoz, a fogyási folyamat meg apránként történik fokozatosan, ezért magadon nehéz fix viszonyítási alap nélkül észrevenni. Erre jók a képek, mérőszalag stb. Ezek jó eszközök az egészséges testkép kialakulásához, és a motiváció fenntartásához.

2023. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy közhely, de kitartás, és meglessz az eredmény!
2023. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hízz vissza és kezd elölről, de most figyelj és dokumentáld jobban.
2023. szept. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!