Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sokkal kevesebbet eszem,nem...

Sokkal kevesebbet eszem,nem is tudok enni,mint a családtagjaim, mégse fogyok, miért?

Figyelt kérdés

Valamiért már évek óta nincs igazán étvágyam, alig eszem "főételt", mégse vagyok vékony,és kb. egyáltalán nem tudok fogyni.

Egy átlagos napom étkezés szempontból:

Reggeli: 1 kis tál granola (cukormentes), 1 bögre növényi tej

Ebéd: 4 db korpovit keksz/ háztartási keksz, alma/paradicsom, 2 sajt szelet

Vacsi: 1 tál leves, sajttal, zöldséggel

Nasi: 1 gombóc fagyi néha/ 1 sor csoki


Mindenki más körülöttem sokkal többet eszik, ebédre is főételt, vacsorára se csak levest és nem híznak. Én amúgy nem is kívánom,de ha mégis eszem,akkor hízok, viszont ilyen kb. "nulla" kajával meg nem fogyok, és,ha még ezt is csökkentem,akkor se indul be a fogyás.

Amúgy 26 éves, 52kg 158 cm lány vagyok.

Előre is köszi a tippeket,hogy ez mitől lehet, mit változtassak, esetleg keressek e fel orvost,vagy az felesleges

Köszi!



2023. okt. 7. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha ez tényleg mind igaz amit leírtál akkor nagy eséllyel van egy betegsëed gagy hormonális gondod ami ezt okozza. Kérj háziorvostól beutalót vérvételre
2023. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

"Egy átlagos napom étkezés szempontból"

Ilyen nincs. Mi az, hogy átlagos nap? Ez valójában így a levegőben lógatva egyik napon lehet, hogy 1000 kcal, a következő napon meg 1900 kcal. Számolni kéne a kalóriákat, és tartósan deficitben lenni, akkor fogynál. Szemre/érzésre nem fogod tudni megítéli, hogy hány kalóriát viszel be naponta, és azt sem fogod tudni szemre/érzésre megítélni, hogy mások mennyit esznek körülötted. Itt semmilyen fizikai betegségre nem gondolnék, szimplán nem vagy tisztában a konkrét napi kalóriabeviteleddel. Itt inkább valamilyen pszichés probléma lehet, ugyanis ezzel a magasságal az 52 kiló a lehető legnormálisabb testsúly, semmi szükséged fogyásra. Ha nem vagy megelégedve a testeddel, akkor inkább az edzés fog rajtad segíteni, ha meg testképzavarod van, akkor egy szakember.

2023. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

ha nem fogysz akkor nyilván nem minden nap ezt eszed és nem minden nap telibe dettó ennyit eszel. meg amúgy az nem mértékegység hogy 1 valamilyen tál valamilyen granola meg 1 valamekkora bögre valamilyen növényi tej. konkrét kalóriák számítanak ezeket meg te ha jól látom akkor nem méred úgyhogy min vagy meglepődve?


de 26 évesen 52 kg vagy hova akarsz fogyni? ez tényleg pszichés

2023. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

52 kg vagy, és mivel túl kevés fehérjét fogyasztasz, alig maradt rajtad izom. Ezért nagyon alacsony a kalóriaigényed. Közben, mivel az izomtömeg hiánya miatt nem túl formás a tested, azt hiszed, hogy fogynod kéne.


Olvass alaposan utána a skinnyfat alkatnak, és hogy hogyan lehet ebből az állapotból kilépni. Vagy szakemberhez is fordulhatsz.

2023. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia, 52kg tényleg nem sok, ha nem érzed magad jól a bőrödben, kezdj el edzeni. A súlyzós edzéstől se félj, nagyon jól formál. Én is nő vagyok szóval tapasztaltam is, hogy nem lesz túúl sok. Ha esetleg így sem érnéd el a kívánt alakot akkor a kalóriaszámítás és egy kis deficit segíthet. De arra figyelj hogy ne csökkentsd le túlzottan a kalóriáidat, mert elveszítheted a ciklusodat is túl alacsony súlyon (sajnos tudom) fogyassz több fehérjét. Ha vega/vegán vagy akkor a tofu egy jól variálható könnyen elkészíthető dolog. Ha nem, akkor pedig a húsok-tejtermékek-fehérje készítmények is tökéletesek (persze van vegán is) sok sikert. És vigyázz magadra
2023. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül nem fogysz.. Teljesen egészséges a súlyod. Ha ennél soványabb szeretnél lenni, akkor 1: nagyon sok mozgás, vagy 2: nagyon kevés kaja vagy 3: ez a kettő kombinációja
2023. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! Igazából mindegyik hasznos volt!

Azt,hogy átlagos napi étkezések azért írtam,mert tényleg kb.minden nap ezeket eszem, illetve azt,hogy kevesebb,mint a családtagjaimé azt is látom nagyjából,hiszen otthon lakom. De tény,hogy csak nagyjából dolgok ezek, elkezdek kalóriát számlálni, hátha valahol látszik majd a "hiba".

2023. okt. 7. 19:23
 8/15 A kérdező kommentje:
4-es és 5-ös igazatok lehet,hogy kevés az izom rajtam. Tudom,hogy a 52 kg nem dagi, viszont a combom pl. elég nagynak érzem, és úgy az egész testemet olyan alaktalannak, puhának...Kb. 4kgt szeretnék leadni, hátha akkor formásabb leszek. Lehet megpróbálom kis erősítéssel is formálni magam. Ha nem változik továbbra sem semmi,akkor mégis orvos..
2023. okt. 7. 19:26
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
"akkor formásabb leszek" Formásabb a fogyástól nem leszel, csak az ellenállásos (súlyzós, saját testsúlyos) edzéstől. Hajrá! Viszont ehhez többet is kellene enned, hogy legyen hozzá energiád, és legyen a szervezetednek miből építkeznie (ha lenne rajtad nagyobb zsírtömeg, akkor nem lenne akkora gond, hogy a bevitt kalóriából nem tud a szervezet építkezni, de így nem fog menni). Szóval több kaja, több mozgás, semmiképpen nem kevesebb kaja, pont ellenkezőleg van, mint ahogy gondolod. Ha átállítod a gondolkodásodat, és nem arra koncentrálsz, hogy a minél kevesebb kajával elérj egy bizonyos kinézeted, hanem megfelelő mennyiségű kajával igyekszel támogatni azt, hogy a szervezeted minél erősebb legyen, minél több dolgot tudj (edzés tekintetében) végrehajtani, akkor ennek a mellékterméke lesz az a bizonyos kinézet, amire vágysz. Ha viszont ugyanezt folytatod, akkor soha nem éred el, amit akarsz.
2023. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hova akarsz fogyni ?!


Irány a pszichológus!

2023. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!