Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mitől van? Hogy tudnék...

Ez mitől van? Hogy tudnék megállni?

Figyelt kérdés
az lenne a gondom, hogy eddig diétáztam az utóbbi 2-3 hónapban nagyon is ráálltam a diétára 500 kalóriát ettem meg egy nap mellé pedig mozogtam. Az utóbbi 1 hónapba már egy dekát se tudtam leadni és azelőtt jojóban mozgott rajtam 2 kiló. Az elmúlt 2 hétben pedig rám jött a zabálhatnék. Egyszerűen mindent felfalok és 2000 kalóriát tuti, hogy megeszek egy nap ami nagyon sok(mivel fogyókúrázom)ez mitől van? hogy tudnék megállni? Szeretném leadni azt a maradék 5-10 kilót. SEGÍTS!!(gondoltam a gyors koplalásra hátha gyorsan letudnám adni és akkor már nem kéne aggódnom...szerintetek?
2010. okt. 18. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Áhh.....az a 'SEGíTS' nagyon megfogott


Na figyelj

pont arról van szó, amit te is írtál: yoyo

Ez attól van, hogy irtó keveset ettél. Amm, mivel már van tapasztalatod mi történik koplalás után, nem kéne újra belekezdjél, mert a végén megint zabálás lesz a vége. De ha tovább akarsz fogyni akkor csináld, viszont előre szólok: NAGY problémáid lehetnek ebből és nagy kockázatot vállalsz, amit nem biztos, hogy nem fogsz megbánni a végén

2010. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy kockázatos. félek is tőle. de muszáj leadnom ezt a maradék felesleget, mert borzalmasan érzem magamat a bőrömben
2010. okt. 18. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, de ha most borzalmasan érzed magad akkor arra nem gondolsz, hogy fogod érezni magad miután leadod azt a maradék 5-10 kilót, majd 7 napig felfalod az üzletek polcait és visszajön 15 kiló ?


Én tudom, hogy rossz érzés, talán nem is vagy túlsúlyos, de tudom, hogy vannak akiknek csak a tökéletesség a mércéjük, viszont gondolj arra, hogy te túl hamar akarod elérni a célod és ez azt eredményezheti, hogy nagyon hamar el is fogod veszíteni, miután megszerezted, az álomtestet. Ezen nem gondolkoztál még ?

2010. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisz85 ***** válasza:

Ezt a yoyo effektust felejtsük már el!


Bár hívhatjuk így is, a szakirodalom szénhidrát-éhségnek nevezi.


Egyébként az ok, amiért ez van nálad baromi egyszerű, túldiétáztad magad. Ekkora kalóriabevitelnél bőven éhes leszel, nem így kéne csinálni, mert ez lesz, megáll a zsírvesztés, és még többet tárol majd a szervezeted. Ez is ékes bizonyítéka annak, hogy diétában nem nagyon illik éhezni, mert ez lesz az eredménye. (500 kalóriákkal meg nekem ne mondja senki hogy nem lesz éhes egy napon keresztül, mert nem igaz).


Hogy hogyan kéne csinálni?! írj privit, megmondom!

2010. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
egyzserű a megoldás: hánytasd meg magad evés után. Egy hét alatt akár -4-5kg.
2010. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkora baromság, fogalmam sincs, honnan veszik az emberk, hogy a jojo lényege, hogy leadsz 10 kg, aztán zabálsz és felszedsz 15-öt! EZ NEM ÍGY VAN! Tegyük fel, leadsz 10 kg-t nagyon szigorú diétával. Aztán rádjön a farkaséhség, de közben bűntudatod van, visszakön kb. 5 kg, vagy még annyi se. De több biztosan nem jön vissza mint amennyit leadtál, ahhoz már abnormálisan lassú anyagcsere kell, de ha az van valakinek, az nem is tud lefogyni 15 kg-t, max orvosi segítséggel, bfeketetve a szanatóriumba. De ilyen nincs, hogy 10kg-t lead, zabál egy sort és 15 kg-t szed visza, ez kamu.

Amúgy sajna mindig az utolsó 5 kg-t a legnehezebb leadni, mivel az gyakorlatilag már nem is felesleg, csak te érzed annak. Most meg, hogy jön a tél, a szervezet még jobban ragaszkodik ahhoz a kevéske kis zsírpárnához, úgyhogy télen nehezebb. Tarts ki, le fog menni az utolsó pár kg is ha tartod a diétádat, csak nem a szokásos (heti 1 kg mínusz) ütemben, hanem kicsit lassabban, mondjuk heti, vagy 2 heti fél kg mínusszal.

2010. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!