Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom jó helyre teszem e...

Nem tudom jó helyre teszem e fel a kérdést!?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok aki csupán 5kg-ot szeretne leadni,mi a hasznosabb a lépcsőzőgép fél óra vagy egy óra séta?

2023. okt. 17. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Főleg a mozgás intenzitásától függ, hogy melyikkel égetsz el több kalóriát, de minden bizonnyal fél óra lépcsőzéssel több kalóriát fogsz elégetni, mint egy órás sétálással, de erre a kérdésre kontextus nélkül nehéz válaszolni. Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Az egy óra séta. Egyértelmüen. Nem éget anyival tobbet a lepcsozogep.

De renses etkezes nelkul nem fog menni

2023. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát alapvetően az a lényeg, hogy kalóriadeficitben legyél, amit elérhetsz úgy, hogy kevesebbet eszel vagy úgy, hogy többet mozogsz, vagy a kettő együtt.


Ha többet akarsz mozogni annyi fontos lehet, hogy figyelj legalább valamennyire az étkezésre, mert a több elégetett kalória (nem mindig) nagyobb étvággyal is járhat és intuitív módon visszaeheted az extra elégetett kalóriákat. De ez tényleg nagyon egyedi, ki kell tapasztalni.


Én alapvetően a sétát preferálnám, mert élvezetesebb sétálni mondjuk egy parkban, szép városban mint egy kondiban lépcsőzni. De pl rossz időben meg lehet a lépcsőzés a jobb . Szerintem egyik sem jobb a másiknál, preferencia kérdése . :)

2023. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szeretem 12-es emelkedőn 5.5 km/h sebességgel a gyaloglást. Egy óra alatt 530 kcalt lehet elégetni elméletileg.
2023. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"Egy óra alatt 530 kcalt lehet elégetni elméletileg"

Elméletileg? Gyakorlatilag vonj ki ebből minimum 200 kalóriát. Sajnálom.

2023. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok.

Ezzel a mozgásformával (hetente 3x) és a kalóriabázis vezetésével 4 hónap alatt leadtam 12 kg-t.

170 cm vagyok és 76 kg-ról indultam. 1500-1600 kcal a kcal keretem.

Nem véletlenül írtam oda, hogy elméletileg, hiszen a testi és genetikai adottságok is befolyásolhatják. Nálam működik a matek és segítségként leírtam a tapasztalatomat.

2023. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!