Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná egy hogy...

Valaki elmagyarázná egy hogy lehetséges, megkérlek?

Figyelt kérdés

Szóval azt tapasztaltam,hogy amikor itthon vagyok és diétázok, méricskélem a kajákat,figyelmesen választom ki őket, akkor tényleg fogyok és jobb alakot szerzek. Viszont nyáron pl.elutaztunk apuval a tengerre és ott aztán volt zaba: bő reggeli, minden amit csak akarsz, svédbüfé, az ebédre már nem emlékszem, de volt valami, és a vacsora megint: pizza vagy spagetti valami koktéllal vagy sörrel.

És nem híztam el, ezt nem értem hogyan történt, pedig nem is úsztam sokat. Annyira idegesítő, mert nem értem minek kell itthon számolgatnom és mindig gondoljak arra, hogy csak diétás kaják meg ilyesmi, ott meg ehettem ahogy jólesett és mégsem híztam !

Valaki hasonló tapasztalattal ?


2010. okt. 18. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
jaj ugyanmár...amikor nyaralni mentünk mi is olyan helyen voltunk pl,hogy annyit lehetett kajálni,amennyit akartunk,mindenféle kaja volt összevissza ,egy rakás sütiféle,húsok,mindenféle különlegességek,és folyton telezabáltuk magunkat mégsem híztunk el...jóhogy hiszen annyi idő nem elég ehhez!úgy ahogy egy hét alatt lefogyni,egy hét alatt elhízni sem lehet:D szóval otthon inkább továbbra is egyél normálisan,ne úgy mint nyaraláskor,mert hidd el a mindennapi zabálástól bizony lehetne hízni:D
2010. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát jojo,de nyáron sokat voltunk nyaralni, ha összeadom az 1 hónap,ennyi időbe ellehet hízni,nem ?:-D
2010. okt. 18. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
ha egy hónapot voltatok egy huzamban akkor igen,lehet hízni de nem sokat:D:D legalábbis én egy hónap alatt kb 2kg-t tudnék így felszedni maaximum!,ez egyénfüggő,meg attól is függ hogy mozogsz-e:D,első voltam:D:D
2010. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam 10 nap alatt! Én is mikor hazaértem mindenki azt mondta, hogy szépen fogytam :) Tudod miért van ez? Mert a tengeren irtó meleg van és állandóan izzadunk, pl én ott letussolok, és megtörölközök, 5 mp után újra vizes vagyok... nos ezért van, a hőség miatt, leizzadjuk a kilókat! :)) 17/L
2010. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz85 ***** válasza:
Ha alapvető biológiával tisztában lennél, akkor azért volt ez, mert amíg itthon szépen méricskélted a kaját, feltehetően helyesen, és diétásan, alacsony szénhidráttal, az izomglikogén raktáraid nagyon alacsony szinten voltak. Ha ezt tartod, majd egyik napról a másikra pizza, spagetti, vagyis szénhidrát hegyeket zúdítasz a testedre, vicc , de nem zsírba fog menni először a kaja, hanem az izmaid glikogén raktárait tölti vissza. (lásd pl testépítőknél, ahol a verseny előtt jól bezabálnak, hogy teltek legyenek az izmaik, vagy épp az állóképességi sportolók sok tésztát esznek a verseny előtti napokban, többet mint amennyit szoktak). Tehát ilyenkor a szervezet nem nagyon raktároz zsírt, első körben a glikogén raktárakat tölti az izmokban, májban, és ha azok már tele vannak, akkor megy zsírba. Hidd el ha mondjuk háromszor annyi ideig maradtál volna nyaralni, ment az volna zsírba szépen.
2010. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyáron bármit eszek, nem hízok, sőt, van, hogy még fogyok is. (Nem sportolok.)

Amint ősz lesz, ugyanattól a kajamennyiségtől csak úgy repülnek fel a kilók:-S

Ez van sajna...

2010. nov. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!