Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most így hogy vigyék be...

Most így hogy vigyék be elegendő fehérjét? Többi lent.

Figyelt kérdés
Soha életemben semmilyen húst nem ettem meg, csakis kizárólag a csirkemellt, viszont most úgy döntöttem, hogy vega leszek. A tojást nem szeretem, a hüvelyeseket nem bírom megemészteni(nagyon rosszul vagyok tőlük), tejtermékeket évek óta nem fogyasztok. Szóval így csak a fehérjeporok/fehérjeszeletek, illetve olajos magvak maradtak, szóval így nem tudom mit csináljak.

nov. 5. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Így sehogy. Ne legyél vega az egészséged érdekében. Tejtermékeket is vissza kéne vezetni
nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Milyen indíttatásból akarsz vega lenni?
nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért döntöttem így, mert sose szerettem a húst, csak a csirkemellt ettem, de azt is sokszor csak kényszerből, a megfelelő fehérjebevitel miatt.
nov. 5. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

A halak sem jöhetnek szóba? Valamint a tofunak is van valamennyi fehérjetartalma.

Mennyi fehérjét szeretnél bevinni egy nap? A vega életmóddal önmagában semmi baj nincs, de ha hüvelyeseket és tejtermékeket sem eszel tényleg szinte lehetetlen :/

nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A lazacot, illetve a halfiléket szeretem, a tofu jó ötlet, majd kipróbálom. Egyébként a hüvelyeseket szeretem, de sajnos extrémen puffadok tőlük. Múltkor sárgaborsó főzeléket ettem, és annyira felpuffadtam, hogy alig jött rám, az egyébként jó nadrágom.
nov. 5. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Az nem normalis hogy puffadsz a huvelyesektol. Nem lehet hogy a rostoktol azert mert nagyon rostszegeny az etrended es nem vagy hozzaszokva?

A puffadas ugymond nem egeszsegugyi fogalom tehat nem betegseg tehat nem normalis es megelozheto, kezelheto. Fel kene fedni az okot es orvosolni. Mert ha az alap feherjeforrasokst kizarod akkor lehetetlen kuldetes es valtozatos se lesz.


A tejet is keg kene gondolni. Turo joghurt sajt cottage cheese sajtkrem mind jo feherjeforrasok

nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tojást én is utálom, viszont banán palacsintaként finom :) 1 banán, 2 tojás összeturmixolod, kisütöd. Az állagán javíthatsz még 1-2 evőkanál tetszőleges liszttel, vagy ledarálgatsz hozzá natúr zabpelyhet (én ezt szoktam).
nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, azt még kihagytam, hogy a banánpalacsintához ehetsz mogyoróvajat. Én ezt is itthon csinálom, de elég erős motoros daráló kell hozzá. Nekünk egyedül egy 20+ éves orosz daráló jó hozzá, de ha van erős darálód, akkor te is elkészítheted otthon.
nov. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 ez jó ötlet, köszi. #6 igazad van, ráadásul szinte mindentől puffadok, szóval el kell mennem egy kivizsgálásra.
nov. 6. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 igazából elég gyakori a puffadás a hüvelyesektől. Pontosabban a hüvelyesek héjára érzekenyek sokan. Nem intolerancia, vagy ilyesmi, egyszerűen ha nem vagy hozzászokva, akkor a beleidben lévő bacik, amik a lebontásukhoz kellenek nincsenek kellően felszaporodva. A jó hír, hogy ez orvosolható, eleinte keveset kell enni belőlük, és a kevésbé puffasztóakat, pl borsót. Utána lehet áttérni a lencsére, majd a babra, hasonlóan kis adagokkal kezdve. Egy minőségi probiotikum is tud segíteni.

Persze előfordulhat intolerancia is, egy kivizsgálás sose árt, de a legtöbben szerencsére csak nincsenek hozzászokva. Kb mint amikor kevés rostot eszel, és hirtelen megnöveled a bevitelt. Az is ugyanúgy okoz puffadást, intenzív bélmozgást. Teljesen normális, nem szabad 0-ról 100-ra menni a fogyasztással, és érdemes megválogatni a bevezetést a könnyebben emészthetőektől fokozatosan a komplexebbekig.

nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!