Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hizott mar meg valaki azert,...

Hizott mar meg valaki azert, mert voltak lelki gondjai?

Figyelt kérdés

34 eves no vagyok es 157 cm es mar 70 kg:(

Ha eszem, akkor nincsenek eszemben a problemaim.

Es az nyugtat, de mar annyira utalom magam ez miatt. Nem erzem magam jol.

Valakivel mar itt elofordult ilyen vagy ehhez hasonlo eset?


nov. 7. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván a tartós kalóriatöbblet hízik meg az ember, nem a lelki gondok miatt, de értem a kérdést, és igen, ezek a dolgok összefüggnek, és igen, én is anno azért híztam meg, mert minden nap szorongtam és stresszeltem az egyetemen, mellette dolgoztam, ami plusz stresszor volt, állandóan kimerült voltam, a sportolás teljesen kikopott az életemből, az egyetlen örömforrásom ezekben az években pedig a kajálás volt, és a szombat esti iszogatás a barátaimmal. Mondanom sem kell, hogy az ezáltali napi 4000 kalória megtette hatását. Egyetem után természetesen leszámoltam ezzel az élettel, és a túlsúly már csak a múlt.
nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
a stressz általában fogyást okoz
nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ennek neve is van, a "stresszevés".

Mindenki máshogy reagál a stresszre. Ahogy az előző is írta, van, akinek elmegy az étvágya, és nem tud enni. De olyan is van, aki valamiféle megnyugtatásként, önjutalmazásként, egy (valójában hamis) biztonságérzet létrehozása végett az ételhez nyúl - úgy, ahogy mások az alkoholhoz, cigihez vagy bármi más függőséget okozó dologhoz.

Ilyenkor első körben az önfegyelem és valami más örömforrás keresése segít. Ha magadtól nem megy, akkor nem szégyen pszichológus segítségét kérni.

nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban, ugyanebben vagyok én is :( szinte a magasság és súly is stimmel. Nagyon rossz.
nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokan. Az evés önvigasztalás is lehet. Nézz szembe inkább a problémáiddal, keress szakembert a feldolgozáshoz, de legalább szakirodalmat, youtube videókat a témában.
nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így indult a hízásom igen. Egy Gyerekkori trauma után egyre gyakrabban Evéssel vígasztaltam magam. Aztán ez szokássá alakult, később ételfüggőséggé vált. Jó 25 évig el voltam hízva, az utolsó években elég komoly szinten. Édesség és péksüti függő voltam, falási rohamaim voltak, majd bűntudat, önmarcangolás, és ezek miatt koplalással büntettem magam, majd mikor már nem bírtam, megint bezabáltam, aztán megint koplalás ...és így tovább. Évekig ezzel küzdöttem. Ördögi kör volt ez amiből borzasztó nehezen másztam ki.

Most már közel 5 éve életmódot váltottam, és lefogytam. Diètázom, sportolok, és nagyon tudatosan figyelek a lelki egészségemre is, ez nekem legalább annyira a fogyás eszköze, mint a tudatosabb táplálkozás és az edzés.

nov. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3x híztam meg lelki problémák miatt, ez kétszer tíz és egyszer húsz kg.


1.: 16 évesen a baráti körömben összevesztem két emberrel és mindenki mellette állt, én pedig távkapcsolatban voltam és ritkán tudtunk találkozni, az osztálytársaimmal nem jöttem ki jól, magányos voltam. Elkezdtem zabálni mert ahogy te is írod, akkor nem a problémáimra gondoltam, illetve nem unatkoztam. Majd jött a sok szidás a családomtól, de engem ez csak további evésre motivált, mert ha gyorsan eszem egy hambit, vagy chipset, akkor az megnyugtat és nem érzem azt a mérhetetlenül nagy fájdalmat, amit a sok beszólás okoz. Az akkori barátom is egyre kevesebbszer mondta, hogy szép vagyok, meg célozgatásba kezdett, hogy híztam. Aztán az utána lévő srác szakított velem hirtelen és valahogy ez vett rá a fogyásra, hogy csak akkor leszek újra kapós, ha lefogyok.


2.: Egy toxikus kapcsolatban voltam 21 évesen. Csak rossz volt minden benne, mert magányos voltam, hiába volt párom, és csak sok idegeskedést meg szomorúságot okozott. Szintén jöttek a kajálások. Főleg hogy akkor már gyakran nem otthon ettem, vagy amikor szüleim elutaztak két hétre, akkor is mindig gyorskaját ettem. Nagyon ráfüggtem. Napi kétszer ettem hatalmas adagokat és egy csomó majonézt. Képzelheted :D Aztán csodálkoztam, hogy ez a szakítás nem hozta ugyanazt a motivációt. De egyszer csak újévi fogadalomból lefogytam.


3.: 25 évesen vége lett a legjobb barátságomnak, emiatt felszabadult egy csomó időm, covid lezárások voltak, már egy éve szingli voltam, hát mit csinálnék megint ha nem zabálnék... na de itt jött a 20 kg hízás. Először csak 10. Majd amikor újra párkapcsolatban lettem plusz home officeos munkám lett, akkor tényleg nem csináltam semmit, csak ettem, akár közösen is a barátommal, meg otthon feküdtem. Amikor már a barátommal is közölték, hogy nagyon dagadt barátnője van, akkor kaptam egy kis löketet a fogyáshoz, de vissza is jött hamar az a 4 kg is, amit leadtam. Aztán egyszer csak kisebb változásokkal leadtam egy év alatt 14 kilót és az utóbbi két hónapban kapcsoltam rá jobban. Még van hátra sok, mert többet szeretnék leadni, mint amennyiről indultam 3 éve.


Irigylem azokat, akik ha rossz passzban vannak, lefogynak. Engem csak az evés vigasztal...

nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én alkoholt iszom, ha stresszelek.Jobb lenne,ha ennék helyette,mert alkoholista lettem.
nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Mindkettő ugyanolyan függőség. Az alkohol sem jobb semmivel.
nov. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőbe jártam. Szinte folyamatosan. Ha stresszelek, vagy rosszul érzem magam lelkileg, elkezdek enni. Sok időbe telt, de már csak ritkán fordul elő. (És így máshogy jön ki... Nemalvás)

Most sportban próbálom meg levezetni a gondokat, nem evésben.

nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!