Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát válasszak ha...

Milyen diétát válasszak ha emésztési gondjai vannak?

Figyelt kérdés
Az a baj h kb 2 óránként kell ennem mert gyomor problémáim vannak! Természetesen itthoni edzéssel szeretném párosítani a diétát,valamint futással...de azt is csak keveset mert 20 perc után rosszul vagyok!Nem a lomhaság miatt vagyok ilyen hanem az egészségemmel van a baj! Elég lenne ha csak a szénhidrátokat hagynám le(csoki,kalács,nagy mennyiségű kenyér..)?Mi a helyzet a rizzsel és a krumplival?Ezeket szabadna? Ja,156cm és ált.57 kg vagyok...BMI szerint ez beleesik a 24-be de én nem érzem jól így magam...és az egészségemnek is jót tenne!köszi
2009. jún. 21. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra nem az éhezésről szól, hanem egy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb táplálkozásról, amibe az inkább többször (legalább napi 5ször) keveset étkezés fér bele.

Ha baj van a gyomroddal törekedj arra, hogy rostos ételeket egyél, ezek segítik az emésztést.


Ami tilos:

a sima fehér búzaliszt, fehér rizs, fehér cukor, rántott ételek (akár rántott húsról, akár hagyományosan berántott fozelékrol beszélünk), tejfol, tejszín, több tojásos tészták, un junk food-ok, fehér (illetve a puha barna) kenyér, sz.r minoségu csokik, magas cukor tartalmú gyümölcsök (mint a banán), magas zsírtartalmú tejtermékek, krumpli, kukorica (ez utóbbinak magas a cukortartalma)


Tilos még az éhezés és a rendszertlen kajázás.


Ami jó

Napi 5szöri étkezés (inkább többször keveset, mint ritkán sokat az éhség miatt),

körtenek rengeteg saláta, és barnarizs. A tésztákat az elején jó elhagyni teljesen, ha mégis megkívánod, akkor durumlisztbol készült tésztát vegyél, fozelékeket ne liszttel rántsd be, hanem csak kéziturmixold. Én nem rajongok az édesítokért ezért inkább kevésbé édesítek, arra viszont gyümölcscukrot vagy mézet használok. Ez utóbbi amúgy jóttesz az emésztésnek, egy kiskanál naponta nem árt. Hozzáteszem az éhségérzetet is csökkenti, de tényleg ne legyen több egy kiskanálnál! Tejföl helyett joghurtok (lightosak) vagy kefír, sajtból az alacsony zsírtartalmúak mint pl a feta vagy a mozzarella, húsokból a fehérhúsok: csirke mell, pulyka mell, de max 12 dkg étkezésenként, viszont ennyit naponta meg kell enni, halak, foleg tengeri halak azokon belül a makrela, szardínia. Ha lehet a húsokat párold vagy grillezd és ne olajon süsd, ha mégis kell olaj, akkor oliva és csak minimális.

Kenyér reggelire, de csakis teljes kiörlésu rozskenyér, vagy abonett kenyér. Feltétnek pulykasonka mehet, de vajazni, ha lehet ne vajazd meg.

Rengeteg folyadék. Foként víz, zöld tea, de lehet még zöldség leves is, meg 100%os gyümi, zöldség levek, amik nem cukrozottak. A legjobb, ha te készíted, mert akkro biztos lehetsz benne, hogy nem lesz benne cukor. Amúgy rengeteg cukor van mindenben.

Ha lehet ne diétázz, hanem inkább térj át az egészséges táplálkozásra, mert hosszútávon az fog megtérülni, még ha esetleg picit lassabban is van meg a várt eredmény. De tartósabb és ez a lényeg.

Követheted Norbi pontrendszerét, mert jó iránymutató, vagy Béres Alexandra súlykontrollját. Én ezt az utóbbit csinálom. Nem pontosan betartva, csak az étrend nagyon hasznos számomra, mert még új vagyok ezen a területen és segít ésszeruen kialakítani a bevásárlólistát.

[link]

Hasznos még számomra ez a link is. Itt egyaránt olvashatsz az egészséges táplálkozásról és a diétákról is:

[link] (ez most konkrétan a diétára mutat, de keresgélj itt, mert sok hasznos tanács van még)


És rengeteg mozgás! Foleg aerob jellegu. Ez intenzív (tartson legalább 60 percig), de figyelj arra, hogy ne menjen a pulzusod 130 felé. Tehát nyugodtan lélegezz közben. Ilyen lehet gyors séta, úszás, bicajozás, laza kocogás, a lényeg, hogy szeresd csinálni.


REméelm tudtam segíteni! Sok sikert és kitartást! :)

2009. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm,ilyen jól még senki sem foglalta össze mint most Te! Törekedni fogok betartani!Még1x KÖSZÖNÖM!!!
2009. jún. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!