Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kívánjuk eszük az...

Miért kívánjuk eszük az édességet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Megszokás, életmód kérdése. Én abszolút nem kívánom, sőt kifejezetten rosszul vagyok, ha vendégségben valami fos süteményt kell enni jópofáskodásból. Én a normális étkezést kívánom. :P
2010. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nem is szeretem se a csokit, se a cukrokat, rosszul vagyok az édestől... Jó sokan hülyének is néznek emiatt, de nem érdekel... Csak étcsoki, 80 %tól.. Az elviselhető :S
2010. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Állítólag azért, mert az anyatej édes, és az édes íz a gyerekkori boldogságra és biztonságra emlékeztet.

De szerintem sokkal prózaibb oka van: a cukor hirtelen megdobja a vércukorszintet, ettől felpörgünk.

Amikor meg ugyanilyen hirtelen leesik a vércukorszint, megéhezünk és újra enni akarunk belőle.

A cukorfüggőség mint olyan létezik:

[link]

[link]

2010. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én szinte teljesen mellőzöm. Elég, ami a gyümölcsben van.
2010. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Állítólag ez azért van, mert a nyelvednek azon a táján aktívabbak, érzékenyebbek az ízlelőbimbók, ahol az édeset érezzük. Ugyanúgy pl. van aki kimondottan szereti a keserű ízeket, hát nála meg a keserű résznél aktívabb a nyelv.

Amúgy én is ismerek olyat, aki abszolút nem kívánja soha az édességet... de ettől még nem sovány, sőt! A sok husival behozza a hiányt és van rajta fölösleg (pedig még akávét is keserűen issza, tej és cukor nélkül), kb. 5 kg, bár szerinte több is. Úgyhogy nem biztos, hogy annyira jó, ha valaki nem édesszájú. Én pl. az vagyok és soha az életbe nem volt súlyproblémám.

2010. okt. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
hát nemtudom de azt igen hogy ha fogyókúra alatt egyik napról a másikra hirtelen megkívánod az a vitamin és/vagy ásványianyag hiány legszembetűnőbb jele és azt jelenti hogy nem jó a fogyókúrád mert közben éhezik a szervezted :)
2010. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.


Azérz érezzük kellemesnek az édes dolgokat, mert cukrot tartalmaznak. Azok az egyedek, akik sok cukrot ettek, nagyobb valószínűségel éltek és szaporodtak, hiszen a cukor amúgy remek energiaforrás. Egyébként ezért is látjuk a színeket is. előny, ha meg tudod különböztetni az érett (piros) gyümülcsöt az éretlentől (zöld)


Más: hogy felnőttkorban miért esznek baromira sok édességet az emberek. Gyerekkorodban mit kaptál ha jó voltál? csokit, cukorkát, sütit. Ez a jógyerek jutalma volt, a szeretet és a törődés manifesztációja. Viszont, ha felnősz, és nincs semmi sikerélményed, nem érzed magad jó nőnek, nem érzed hogy szertne téged bárki is, akkor tudod magadat "jutalmazni" pár finom falattal, ami a jógyerekséget, a törődést, szeretet érzését juttatja az emberek eszébe. Ezt hívja erobiknorbi bánatevésnek. Amúgy egy Ernst Dichter nevű csóka írta le kb 50 éve...

2010. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó válaszoló írta le jól. Az embernek természetes preferenciája az édes íz. Így születünk, evolúciósan így alakult ki.

Ugyanígy természetes a savanyú és a keserű (mérgező vegyületek sokszor keserűek) elkerülése.

Tehát tanulás eredménye, ha valaki kerüli az édeset, és az is, ha valaki szereti a keserűt és a savanyút.

2010. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!