Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem csökken az étvágyam,...

Miért nem csökken az étvágyam, ha pihenek?

Figyelt kérdés
A férjem fizikai munkát végez, és mellette focizik is a barátaival néha. Észrevettem, hogy a munka és a focis napokon sokkal többet eszik, mint amikor nem csinál semmit, például vasárnaponként. Ezzel szemben én folyamatosan ugyanannyit eszek minden nap, akkor is ha ezerrel pörgök, és akkor is, ha egész nap csak pihenek, tévét nézek stb.

dec. 11. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az éhségérzetet ezer különböző faktor befolyásolja, nem csak a fizikai aktivitás.
dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért az ezerrel pörgés nem összehasonlítható az intenzív sporttal. :) Nem emelkedik úgy a pulzusod, nem abban a bizonyos "zsírégető" tartományban mozogsz, tehát nem fogyasztasz annyi kalóriát amit pótolnod kéne. Illetve az étvágy és hogy mennyit eszünk, legnagyobb részben megszokás kérdése, nem csak biológia.
dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert az evéstől sem leszünk kipihentek.


A pihenést a fáradtság ellen tesszük. Az éhség ellen eszünk.

dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az enyém se csökken,most ettem meg 3 rud beiglit😀
dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én átalszom az éhséget.

Este 5-ig befejezem a vacsorát, de este 10-11 között éhes szoktam lenni, na akkor leteszem a laptopot és alvásidő.

Ha nem tudok aludni, akkor fogom a német juhászomat és elmegyünk sétálni 1 órát.

Hát fogyókúrában hasznosabb, minthogy ennék olyan késő este:D

dec. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az van, hogy az a bizonyos pörgés nem olyan sok kcal. Ha 1-2 órát biciklizem, érzem a különbséget. Ga csak aktívabb vagyok itthon vagy plusz egy órát gyaloglok, az nem szignifikáns.
dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!