Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok mesélni fogyástörténe...

Tudnátok mesélni fogyástörténeteket?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem kalóriát számolni, odafigyelni, hogy egészségesen egyek, minden nap mozgok fél órát a Justfit alkalmazással, 2 kisgyereket nevelek, úgyhogy viszonylag rohanós napjaim vannak, de ennyit csinálok. Múlthét szombat hétfőn reggel voltam 73,5 kg, ma reggel 72,0. Nyilván még nem látszik semmi, 60 kg lenne a cél. Sosem csináltam még ilyet, mindig 60 kg voltam, csak a szoptatás alatt nagyon meghíztam, hiába kerültem az egészségtelen/hízlaló ennivalókat. Anyukám is szoptatás alatt hízott meg, de ő kb 20 éve nem tud lefogyni, hiába kezd újra és újra bele. Nem akarok én is így maradni. Az elszántság megvan bennem, nem is esik nehezemre az a verzió, amit most csinálok, de türelmetlen vagyok. Jól esne olvasni, hogy másoknak hogyan sikerült lefogyni. Hány kilóról hány kilóra mentetek? Mennyi idő alatt? Hogyan csináltátok? Előre is köszi, ha bárki válaszol. :)
dec. 16. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Én fordítva, tehát kb 60ról mentem 75 majd 80ra, edzéssel tehát beleástam magam az étkezésbe és fogyásba is.


Ez az 1-2 kiló ingadozás amit mondasz ez nem fogyás, ennyi a vízveszteségtől is lehet. Meg 1 hét után ne is várj eredményt. Reggel evés előtt kell mérni, mert megiszol 1 liter vizet és máris +1 kiló. Jó, ha figyeled, de ha 2 hónap után megy le 3-5 kiló az az eredmény.

Napi fél óra mozgás ugyan annyit ér mintha semmit se csinálnál, kikell meríteni magad, hogy a szervezeted égesse a tápanyagot. Tehát még az sem igaz, hogy "jobb mint a semmi", mert pontosan annyit ér mint a semmi.


Ha megengedsz tanácsot.

73 ról 60ra normálisan, tehát nem úgy, hogy éhezteted magad aztán 1 hét alatt vissza is hízod, úgy 1 év alatt lehetne rendesen letornázni magad. Ha ez sikerül utána nem fog olyan könnyen vissza menni, épp ezért fontos, hogy ne tápanyag megvonással érd el, hanem a fölösleg felégetésével.


Fontos az étrend. Miket eszel és mennyit? Hány éves vagy? Hány centi?

dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

94ről 81 majd 74 majd 66 majd 62 kilo. Osszesen 3.5 ev. Kihagyasokkal szunetekkel coviddal stb. Most vagyok 70-72 korul es ez szamomra ami kenyelmesen lemondasok nelkuk tarthato.

Idokozben 7 kilo izmot szedtem fel sulyzos edzessel szoval olyan mintha 63 lennek.

154 cm 25 eves

Heti 2 sulyzos edzes es kaloriastamolas. Alap alapanyagokat lecsereltem. Pl sajtot lightra.

dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%

Exem akivel 8 évet voltam együtt esete ez. Van benne tanulság is.


Szóval megismertem. Akkor ő 135 kiló volt a 170 centijéhez. Aztán mint a későbbiekben kiderült, PCOS beteg.

7 éven át egyálltalán nem foglalkozott az egészségével, aztán egy nap úgydöntött változtat.

1 és fél év alatt a 135 kiló leolvadt róla, lement egészen 65 kilóra.

2 naponta járt edző terembe, odafigyelt a kalóriákra, deficitbe volt. Teljesen bele vetette magát a témába.


Aztán ahogy mentek le róla a kilók, úgy változott meg teljesen a személyisége.

Az aranyos, humoros pozitív lányból akit anno megismertem, egy abszolúdt negatív, kötekedő, empátia mentes ember lett. Aztán egy szép nap kiderült a megcsalás ténye is.


Természetesen minden túlsulyos embernek az a tanácsom, hogy fogyjon le, viszont figyeljen arra, hogy a mentális része is egyben legyen.


Mert mentálisan is nagyon nehéz a fogyás. Talán fontosabb bárminél.

dec. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Minden reggel evés előtt, pisilés után mérem magam, elvileg úgy elég konstans a súly. Lehet, hogy napi fél óra edzés nem sok, de erre van lehetőségem. Még szoptatok egy 3 hónapos babát, és van egy másik másfél éves, nem tudok most megvadulni másfél órás edzésekkel. De ebben az edzésben ilyen négy ütemű fekvőtámasz meg plank van, amu elég durván megmozgat, abból nem is bírnék sokkal többet.

Most csak annyit változtattam a diétában, hogy kerülöm a hozzáadott cukrot, a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, helyette eszek sovány husit, sok zöldséget, tojást, rizst, édeskrumplit, zabkását chia maggal, növényi tejet iszom. És reggel 9 és este 6 között eszem csak. 1600 kalóriát eszem, ami elvileg a szükséges mennyiség nekem, de mellette a szoptatás 300 kalória körül éget, és kb ugyanennyit visz a mozgás is. 164 cm vagyok és 25 éves.

#2 Köszi, gratulálok! Nagyon ügyi vagy. :) Semmit nem ér, ha az ember kevés kiló, ha az izmából fogyta le.

#3 Észben tartom! És sajnálom, hogy ez történt veled. Én pont részben azért szeretnék lefogyni, hogy csinos maradjak a páromnak. 7 éve együtt vagyunk, van 2 gyönyörű gyerkőcünk, szeretem nagyon, úgyhogy soha nem hagynám el. :)

dec. 17. 04:53
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Kalóriaszámlálással majd' 20 kg-ot fogytam bő egy év alatt (nem változtattam az ételeken, csak a mennyiségükön).

Az eleje nehéz, de egy-két hét után beleszokik az ember.


A legnagyobb tanulság az volt, hogy kell a rendszeresség, különben könnyen borul minden. Tehát edd mindig "ugyanazt" ugyanakkor.

dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az "ugyanazt" alatt mit értesz? Nagyon ügyi vagy! :)
dec. 17. 08:18
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

ma 08:18


Hogy ne változtass nagyot a bevett ételeken gyorsan. Sarkított példa, de aki csak csokit szokott enni, az nem fog tudni másnaptól csak párolt brokkolit enni. Ha a fogyás a cél, akkor az egészséges étkezés másodlagos.

dec. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi, az a fél óra mozgás is sokat számít, egyáltalán nem semmi. :)
dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. :) Annál biztos jobb, minthogy Nutellát egyek a kanapén. :D Meg izomlázam is van tőle, ha nem is fogyok, max javít kicsit a kondimon.
dec. 17. 09:57
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Én 48-ról 76kg-ig "jutottam", mikor észbe kaptam. 3x 12-14 hetes diétákat bírtam, ami alatt alkalmanként fogytam 6-8kg-t (rendszerint ekkor jött egy min 2 hetes stagnálás, amikor elfogyott a lelkesedésem). Közben nagyobb szüneteket tartottam (mert igazából sajnos nem voltam motivált, csak a mérleg izgatott). Most már normál tartományban vagyok (még 5kg fogyással lenne papíron ideális a súlyom) Nem sportoltam mellette.
dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!