Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
1 éve ilyenkor mindenféle "gond" nélkül megehettem 2500 kalóriát kevesebb napi aktivitással. Pontosan 1 évvel ezelőtt kezdtem el fogyni, itt leadtam elég drasztikusan 8kgot. A drasztikus alatt azt értsétek, hogy 2500 kalóriáról egyik napról a másikra 1600-1800 kalória és még az aktivitást is növeltem. Ezzel csak azt értem el, hogy ugyanott vagyok súlyban most, mint tavaly ilyenkor (tehát ahol kezdtem, hisz nem tudtam tartani az 1600 kalóriát, lehetetlen szerintem), ellenben 2500 kalóriától nem szinten tartok, hanem 1 hét alatt simán feljön +1kg. Folytatnom kellene a 2500 kalóriát, hátha beáll újra minden jól, vagy pedig ez azt jelenti, hogy jól elcsesztem? Meddig fog felmenni a súlyom? 79kgról 87kg vagyok már és nagyon nem úgy tűnik, hogy meg akarna állni.. A napi aktivitásom is több lett pedig, mert minden edzés után +30 perc sétálás is megy, ami 1 éve ilyenkor nem volt.

dec. 18. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Jól elcseszted azzal a rövid időszakos éhezéssel. Az kicsinyiti az alap alapanyagcseret es pont az lesz amit most tapasztalsz hogy ugyanannyi kcalt a test tobbnek érzékel. Keress rá a reverse dietingre.

Nagyjabol az kene hogy beallsz egy adott kaloriara es hetente noveled 50-100 kcallal es megnezed hogy annak mi lesz az eredmenye.

De inkább az lehet a háttérben hogy valamit elszámolsz vagy csak szemre számolsz kaloriakat es azon csuszik el az egesz.

dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha beállok 2500ra akkor nem jönne helyre valahogyan?
dec. 18. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom ezzel nincs tapasztalatom meg tudásom sem. Javaslom hogy olvass utána angol nyelvű szakirodalomba.

Mi alapján gondolod a hízást? Az is lehet hogy nem "rontódott el" az anyagcseréd csak hibás a mérés. A súlyingadozás még napon belül is normális.

Kipróbálhatod a 2500 kcalt.

Mérni minden reggel wc után, evés és ivás előtt. Ezeket felírni. A heti 7 értek átlagát hasonlítsd a második heti átlaghoz stb stb. Ha ez alapján nem tartod a súlyodat akkor van baj.

Mivel kb 8000 kcal tobblet egy kilot hizni 4000 kcal tobbletet ereznel meg fel kilo pluszban.

Az 30 nap alatt kb 120 kcal naponta. Tehat ha ezzel nem hizol fel kilot akkor valszeg ez pont a sulytartasod kb 100 kcal pontossaggal

dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Az előző 30 kérdésedre nem kaptál választ?
dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!